• BOHATER O WIELU TWARZACH

      28.03.2023

      W warsztatach szkolnych Zespołu Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu młodzi kucharze obchodzili Międzynarodowy Dzień Szpinaku.

      Celem święta jest zwrócenie uwagi na właściwości prozdrowotne tego warzywa. Jest ono bowiem źródłem wielu cennych składników mineralnych i witamin, m.in. wit. C, A, E, B6, żelaza, potasu, magnezu oraz kwasu foliowego.

      Wszyscy słyszymy, że szpinak jest zdrowy, ale nie każdy potwierdzi, że jest smaczny. Zdaniem naszych uczniów to kwestia jego przygotowania. Młodzi kucharze postanowili się przekonać, jak wiele dań można przygotować. Liście szpinaku wykorzystali do wielu smacznych potraw m.in. dodając je do pysznych dań, farszu, zapiekanek, a nawet do ciast. W ramach zajęć pod opieką nauczycieli zawodu kucharz młodzież przygotowała:

      - tartę ze szpinakiem i ricottą,

      - babeczki leśny mech,

      - sałatkę z pieczonych batatów na szpinaku,

      - ślimaczki z ciasta francuskiego,

      - kopytka szpinakowe,

      - cannelloni z sosem szpinakowo-serowym.

       

      Przygotowane dania kucharze zaprezentowali zaproszonym gościom. W czasie degustacji  można było przekonać się, że szpinak nie jedno ma imię i jest bohaterem wielu smacznych dań.

     • NABÓR DO POWIATOWEGO KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

      17.03.2023

      Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice z radością informujemy, że ruszamy z drugą edycją konkursu!!! Z pewnych źródeł wiemy, że niektórzy bardzo na to czekali ( Sukces zeszłorocznej edycji zmotywował nas do działania i uświadomił, jak wielka rzesza młodych osób interesuje się logiką, matematyką i chętnie podejmuje wyzwania!

      Nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu organizują drugą edycje Powiatowego Konkursu Zagadek LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH pod patronatem Starosty Zwoleńskiego Pana Stefana Bernaciaka. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Powiatu Zwoleńskiego oraz szkół z okolic powiatu, w których znajdą się uczniowie zainteresowani konkursem. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel poprzez wysłanie karty zgłoszenia uczniów do Konkursu Zagadek Logiczno-Matematycznych na e-maila: konkurs.logmat@gmail.com.

      Zgłoszenia należy przesłać do  28.03.2023r.

      Patronat Medialny: Rekord Grupa Mediowa oraz Zwoleń24

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      10.03.2023

      W piątek, 10 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w szkolnym konkursie recytatorski, który odbył się jeszcze przed feriami. Udział w nim wzięli uczniowie zarówno klas technikum, jak i szkoły branżowej I stopnia. Uczestnicy interpretowali wybrany przez siebie utwór poetycki, stosując się do kryteriów konkursowych.

      Pokonując stres, recytatorzy zaprezentowali swoje, coraz rzadziej spotykane w czasach smartfonów i komputerów, umiejętności: wrażliwość artystyczną, ciekawą intonację oraz dykcję.

      Miło nam przedstawić najlepszych w naszej szkole:

      I miejsce ex aequo Monika Żaczkiewicz z klasy 4d oraz Dominika Szewczyk z klasy 4ap

      II miejsce Kornelia Gołda z klasy 2d

      III miejsce Maciej Cygan z klasy 2fp

      Wyróżnieni zostali: Jakub Czarnecki z klasy 1msp, Łoszak Amelia z klasy 2fp, Oliwia Gola z klasy 1cep, Piotr Okrój z klasy 3fp, Wiktoria Danasiewicz z klasy 2gp.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34
    (+48) 48 676 26 16
   • ul. Sienkiewicza 17
    26-700 Zwoleń
    Poland
  • Logowanie