Kraków to miasto, które zachwycao każdej porze roku – zawsze ma coś ciekawego swoim Gościom do zaoferowania. Nasza grupa zwiedzanie rozpoczęła od Drogi Królewskiej na wawelskie wzgórze, a następnie wspaniałej Katedry Wawelskiej. Uczniowie dużo skorzystali na zwiedzaniu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynku Głównego i Kościoła Mariackiego. Była to inspirująca lekcja historii. Pełen profesjonalizm i duża wiedza naszej Pani przewodnik w połączeniu z miłym uśmiechem oraz łatwością przekazywania informacji spowodowały, że spacer po Krakowie był ciekawy i niezapomniany. Następnie udaliśmy się do Białego Dunajca, do pensjonatu „U Furtoka”. Jego położenie stanowi doskonałą bazę noclegową oraz miejsce wypoczynku. Stąd bardzo łatwo udać się na tatrzańskie szlaki w obrębie Zakopanego. Po bogatym domowym śniadaniu wyruszyliśmy pod bacznym okiem Pani przewodnik do Doliny Kościeliskiej. Kościelisko jest piękną i malowniczą wioską podhalańską, przyległą do Zakopanego, to idealny punkt wypadowy w Tatry Zachodnie. Dolina Kościeliska uważana jest za perełkę regionu Podhala. Kościelisko to cisza, spokój, czyste powietrze a zarazem przepiękne widoki. Po tak pięknie i aktywnie spędzonym czasie obowiązkowym punktem dnia był spacer po Krupówkach w Zakopanem. Spokojna chwila na zakup pamiątek i poczucie góralskiej atmosfery. Ostatnią rozrywką dnia, po gorącym domowym posiłku była wizyta w Kompleksie Term Gorący Potok w Szaflarach. Kompleks tworzą baseny zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34-40°C. Wizyta tam dostarczyła nam wszystkim wielu wrażeń i będzie źródłem wspaniałych i radosnych wspomnień.
Ostatni dzień wyjazdu ponownie spędziliśmy w Krakowie. Po śniadaniu grupa udała się na Kopiec Kościuszki. To jeden z pięciu kopców znajdujących się na terenie Krakowa. Został wzniesiony dla uczczenia Tadeusza Kościuszki – wielkiego patrioty i przywódcy insurekcji w 1794 roku. Kolejna atrakcja to Muzeum Lotnictwa Polskiego, które jest zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Zgromadzone tu eksponaty są związane z historią rozwoju lotnictwa, obecnie na ekspozycji wystawionych jest ponad 200 statków powietrznych.
To wspaniałe miejsce dla osób zainteresowanych lotnictwem, ale również dla zwykłych amatorów mających okazję praktycznie dotknąć żywej historii, poćwiczyć na symulatorach i sprawdzić swój refleks i spostrzegawczość.
Pełni wrażeń, wspomnień z bogatą dokumentacją fotograficzną naszej wyprawy wróciliśmy w godzinach wieczornych do Zwolenia.
Zapraszamy do obejrzenia świetnej foto-kroniki z naszego wyjazdu.
Opiekunowie: Anna Grabara, Katarzyna Krzyśko-Płachta,Katarzyna Borowska, Agata Wieczorek