• SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM POWIEŚCI HISTORYCZNYCH - JACKIEM KOMUDĄ

      18.05.2024

      W ramach obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 1f uczestniczyli w spotkaniu autorskim z jednym z najbardziej znanych i cenionych obecnie pisarzy polskich powieści i opowiadań historycznych, których akcja rozgrywa się w realiach XVII wiecznej Rzeczpospolitej - panem Jackiem Komudą.

      Autor podzielił się swoją pasją do pisania oraz zachęcał młodych ludzi do czytania książek, które rozwijają wyobraźnię i mogą pomóc w dalszym życiu zawodowym, zwłaszcza przy tworzeniu gier komputerowych. Warto dodać, że pisarz jest nie tylko autorem dzieł literackich, ale również współautorem popularnych na całym świecie, wspomnianych już, gier komputerowych takich jak: "Wiedźmin", "Earth 2160" oraz gry strategicznej "Dzikie Pola". Dodatkowo prowadzi kanał historyczny na platformie YouTube - Sarmatia Film Studio.

      Podczas spotkania panu Jackowi towarzyszyło małżeństwo Adam Greś i Katarzyna Greś, którzy zajmują się rekonstrukcjami historycznymi. Ich prezentacje nie tylko zaciekawiły młodzież, ale również pokazały, że z pasji można robić wielkie rzeczy i nawet z małej wsi pod Ciepielowem można trafić do telewizji, kina oraz YT. Atrakcją był także pokaz walki szablą, do którego na ochotnika zgłosił się nasz uczeń Daniel Wiśnicki oraz pokazowy wystrzał z armaty.

      Pragniemy serdecznie podziękować Bibliotece Miejskiej w Zwoleniu za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z panem Jackiem Komudą i państwem Greś - pasjonatami historii, zainspirowało młodzież do dalszej edukacji i rozwijania swoich pasji.

     • CHALLENGE 15 MLN DLA STASIA ZIELIŃSKIEGO!

      16.05.2024

      #15mlndlaStasia

      Nasza szkoła nigdy nie była obojętna na potrzeby drugiego człowieka. Tak było i tym razem, dlatego bez chwili zastanowienia przystąpiliśmy do wyścigu po zielony pasek dla Stasia! Do tego wyzwania zostaliśmy nominowani przez Urząd Miejski w Zwoleniu oraz firmę Lobo Recykling. Celem tego wydarzenia jest wsparcie w leczeniu małego Stasia, który potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej i leku, a to niebagatelna kwota 15 milionów.

      Wystarczyło wykonać 10 przysiadów i 10 pompek, a następnie wpłacić na oficjalną zbiórkę https://www.siepomaga.pl/challenge-15mlndlastasia. Przystąpiliśmy do tego wyzwania z ogromnym zaangażowaniem i nadzieją na pozytywny rezultat. Dzięki ofiarności naszych uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników udało nam się zebrać 2,5 tyś. złotych.

      Do zadania nominujemy: Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu, Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie oraz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza. Mamy nadzieję, że razem uda nam się wspomóc Stasia Zielińskiego i jego rodzinę w walce z chorobą. Dzielmy się tą inicjatywą, mobilizujmy innych do udziału i wspierajmy Stasia wspólnie!

      Zasady #15mlndlaStasia na naszym fb. 

     • WYCIECZKA Z KLUBU TURYSTYCZNEGO

      18.05.2024

      Dwudniowa wycieczka uczniów z klubu turystycznego naszej szkoły w góry Poprackiego Parku Krajobrazowego była niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Podczas rajdu górskiego wszyscy mieli okazję doświadczyć prawdziwej przygody, zdobywając szczyty i poznając piękno pobliskiej przyrody.

      Podróż rozpoczęli rankiem 29 kwietnia, gdy wszyscy zebrali się w miejscu zbiórki z plecakami wypełnionymi jedzeniem na kilka dni. Ich celem było zdobycie szczytu, który zapewniał niesamowite widoki. Po ciężkim dniu w górach, wieczorem postanowili zorganizować ognisko w schronisku na Przehybie. W atmosferze ciepła i przyjaźni delektowali się oglądaniem zachodu słońca. Widoki o godzinie wieczornej prezentowały się niesamowicie.

      Noc spędzili w schronisku, gdzie mieli okazję odpocząć i przygotować się na kolejny dzień wędrówki. Opiekunami grupy byli Pan Mateusz Pindakiewicz oraz Pan Marcin Orłowski, którzy cały czas dbali o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie młodzieży.

     • WYCIECZKA DO ŁODZI

      14.05.2024

      W dniu 25 kwietnia uczniowie klas 1fp, 2fp, 4fp, 3dp i 1sp wraz z opiekunami Renatą Ozgą, Agnieszką Molędą oraz Justyną Kaszubą wzięli udział w wycieczce do Łodzi.

      Zwiedzanie Łodzi rozpoczęliśmy od spaceru reprezentacyjną ulicą miasta – Piotrkowską. Jest to jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, licząca około 4,2 km długości. Biegnie południkowo w linii prostej pomiędzy Placem Wolności a Placem Niepodległości.  Spacerując po ulicy Piotrkowskiej, mogliśmy podziwiać jej odremontowane oblicze: OFE Piotrkowska - jeden z nowych cudów Polski, instalacje artystyczne: Pasaż Róży i Narodziny Dnia, Aleję Gwiazd - nawiązującą do filmowego dziedzictwa Łodzi i Pomnik Łodzian - pas jezdni ułożony z blisko 17 tysięcy kostek brukowych z żeliwną płytą z imionami i nazwiskami fundatorów.  Spacer po Łodzi zakończyliśmy na ulicy Drewnowskiej 58, gdzie znajduje się Manufaktura jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów poprzemysłowych Łodzi.  Obiekt pełni obecnie funkcję centrum rozrywki, kultury i sztuki. Manufaktura oferuje atrakcje dla osób w każdym wieku, znajdują się tu: muzea, kino, teatr, butiki i sklepy, klub fitness, restauracje i kawiarnie.

      Po krótkiej przerwie, przeznaczonej na odpoczynek, udaliśmy się do „LASERPARK”. Tu zabawa wymagała aktywności fizycznej i umysłowej, wspierana przez pistolety laserowe i kamizelki wyposażone w bezprzewodową kontrolę (WiFi).  Gra odbywa się na specjalnie stworzonej arenie, w formie labiryntu, skrytej w tajemniczym półmroku, nasączonej specjalnie wytworzoną gęstą mgłą. Atmosferę niesamowitości wzmagają dodatkowe efekty świetlne oraz muzyka. Każdy z graczy ubrany został w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagują na strzał – wiązkę laserową. Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, gracz, wyposażony w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy, mógł działać sam lub w zespole. Celem misji było zdobycie maksymalnej ilości punktów. To była fantastyczna zabawa oraz czas pełen radości, emocji i wrażeń.

      Opiekun wycieczki Renata Ozga

     • NASI UCZNIOWIE OBCHODZĄ ,,DZIEŃ DUMY Z MUNDUREM”

      10.05.2024

      Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły należą do Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej i z zaangażowaniem służą ojczyźnie. Dumni z tej zaszczytnej roli postanowili uczcić swoją wojskową działalność, obchodząc ,,Dzień Dumy z Mundurem". To wyjątkowa okazja, żeby wyjść na ulicę w swoim mundurze i pokazać, że wartości takie jak honor, odwaga i patriotyzm nie są im obce.

      Dziękujemy młodym wojskowym za poświęcony czas i patriotyzm, które sprawiają, że Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu może się cieszyć tak wspaniałymi i godnymi podziwu uczniami.

     • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      07.05.2024

      W czwartek, 30 kwietnia, odbyła się wyjątkowa akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole. Przypomnijmy, że uchwalona w 1791 roku ustawa rządowa była pierwszą w Europie oraz drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją. Stanowiła wyraz dążeń do reform i modernizacji państwa polskiego, oraz głosu w walce o niepodległość i suwerenność Rzeczypospolitej.

      Akademia szkolna była doskonałą okazja do wspólnego świętowania polskości i jedności narodowej, gdyż uczniowie w swoich wystąpieniach podkreślili, jak ważne są wartości patriotyczne. Niezwykły program artystyczny został przygotowany przez klasy 1fp i 4fp i ich wychowawców, a młodzież z wielkim zaangażowaniem zaprezentowała swoje umiejętności.

      Podczas uroczystości wręczono certyfikaty uczniom, którzy odbyli praktyki zagraniczne w hiszpańskiej Maladze w ramach programu Erasmus+Vet. Ich zaangażowanie, odpowiedzialność i prezentowanie szkoły poza granicami kraju zasłużyły na to wyjątkowe wyróżnienie.

      Rozdano także dyplomy i nagrody dla uczniów za udział w konkursie: ,,Rachunkowość w pigułce”, zorganizowanym przez panią Julittę Wrześniewską i Ewelinę Chojnacką oraz nagrody w konkursie geograficznym zorganizowanym przez panią Emilię Zielony. W ten spsoób  docenieniono trud i zaangażowanie uczniów w rozwijanie swoich pasji oraz umiejętności.

      Nie  zabrakło gratulacji dla pana Arosława Jakóbika, który niedawno po raz kolejny zwyciężył w konkursie na dyrektora naszej szkoły. Delegacja uczniów i nauczycieli serdecznie pogratulowała mu tego sukcesu i życzyła dalszych osiągnięć.

     • NASZA SZKOŁA, NASZ DZIEŃ OTWARTY

      29.04.2024

      Zapraszamy do obejrzenia nagrania z dnia otwartego naszej szkoły, który odbył się 19 kwietnia! Zobacz, jak wygląda Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych od kuchni, poznaj nauczycieli i uczniów, a także dowiedz się więcej o naszej ofercie edukacyjnej. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to miejsce, w którym znajdziesz coś dla siebie. Zachęcamy do obejrzenia i dołączenia do naszej społeczności! 🎓📚

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie