• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      24.06.2022

      Minął kolejny rok szkolny, rok ciekawy i wyjątkowy. Przeżyliśmy w nim zarówno chwile radosne, smutne, jak i pełne niepewności. Zanim jednak uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek, uczestniczyli w uroczystym zakończeniu, które odbyło się w piątek, 24 czerwca. Była to niezwykle wzruszająca i podniosła chwila.​​​​​​​​​​​​​​

      Akademię rozpoczęli uczniowie klasy 3ep i 2wp wraz z Samorządem Uczniowskim, którzy podziękowali nauczycielom oraz wychowawcom za trud kształcenia i wychowania, za przekazywanie wartości niezbędnych w dalszym życiu, za opiekę i ciepło jakiego doświadczyli, za starania, cierpliwość, a przede wszystkim za wyrozumiałość. Podkreślili, że bez nich nie udałoby się im osiągnąć tego, co teraz posiadają.

      Następnie Pan Dyrektor Arosław Jakóbik przywitał zgromadzonych gości: Starostę Zwoleńskiego Stefana Bernaciaka, Wicestarostę Waldemara Urbańskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Fijołka, a uczniom dziękował za zaangażowanie, włożone przez nich w codzienną naukę. Podziękowania kierował również do rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Za wieloletnią pracę na rzecz dobra całej społeczności szkolnej podziękował także Panu Markowi Winsztalowi, Przewodniczącemu Rady Rodziców i nagrodził  uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami w edukacji.

      Gratulując wszystkim osiągniętych sukcesów, Pan Dyrektor oddał głos zaproszonym gościom. Przemawiający docenili całoroczny trud, wysiłek i zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów.

      Po zakończeniu akademii wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw. Wypoczywajcie, gromadźcie siły na kolejny rok szkolny! Czekamy na Was z radością we wrześniu!

     • PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ” W ZSR-T ZWOLEŃ

      21.06.2022

      Zakończyły się wszystkie 5 wycieczek zaplanowanych w drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 zorganizowane w ramach II edycji programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

      Program „Poznaj Polskę” jest ogromnym wsparciem dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego. Przedsięwzięcie ma umożliwić poznawanie środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Dofinansowaniu w 80 proc. podlegają wycieczki jednodniowe do kwoty 5 tys., dwudniowe – do 10 tys. oraz trzydniowe – do 15 tys. zł.

      W roku 2022 Zespół Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu za pośrednictwem i wsparciu Starostwa Powiatowego w Zwoleniu pozyskał dofinansowanie na wyjazdy blisko 192. uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia. Zorganizowano dwie jednodniowe wycieczki do Lublina ,Kozłówki, Majdanka dla uczniów branżowej szkoły I stopnia oraz Lublina Kozłówki, Chelma dla uczniów technikum. Dwie dwudniowe wycieczki do Krakowa, Wieliczki dla uczniów technikum a także jedną trzydniową wycieczkę na Święty Krzyż, Opatów, Stary Sącz, Nowy Sącz, Sandomierz, której uczestnikami byli uczniowie branżowej szkoły I stopnia.

      Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych brał udział również w I edycji programu „Poznaj Polskę” realizowanego od września 2021 roku. Efektem były dwie wycieczki. Pierwsza trzydniowa dla uczniów Technikum do Oświęcimia, Zakopanego, Krakowa, Wieliczki oraz jednodniowa dla uczniów branżowej szkoły I stopnia do Warszawy.

      Będziemy wnioskować o kolejne dofinansowanie na wycieczki edukacyjne także w następnych edycjach programu „Poznaj Polskę”! 🇵🇱👍

      Marcin Kaca

     • "POZNAJ POLSKĘ" - WYCIECZKA EDUKACYJNA DO KOZŁÓWKI, LUBLINA ORAZ CHEŁMA

      15.06.2022

      Dnia 14 czerwca 2022r. klasy 3ag, 2fp oraz trzy osoby z klasy 2dp pod opieką pani Katarzyny Kozak, pani Magdaleny Krajewskiej oraz pani Izabeli Skrzypek-Markiewicz uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Kozłówki, Lublina i Chełma. Wycieczka współfinansowana była z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”.

      Pierwszym punktem programu było zawiedzenie Zespołu Pałacowo- Parkowego w Kozłówce, który jest obecnie siedzibą Muzeum Zamoyskich. Poza pałacem zwiedziliśmy również:

      - powozownię ze zbiorami powozów, karet, sań i bryczek oraz sprzętu jeździeckiego i akcesoriów podróżniczych z XIX i początku XX wieku (eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum-Zamku w Łańcucie),

      -Galerię Sztuki Socrealizmu – pierwszą w Europie i jedyną w Polsce galerię poświęconą sztuce socrealizmu, prezentującą prace polskich artystów z lat 1949-1954,

      - ogród francuski i park w stylu angielskim - interesujący obiekt dla architektów krajobrazu.

      Po intensywnym spacerze udaliśmy się do Lublina, gdzie najpierw zachwyciliśmy się walorami przyrody w Ogrodzie Botanicznym UMCS a następnie pięknem architektury Lubelskiego Starego Miasta.

      Kolejny a zarazem ostatni punkt programu to Chełm i unikatowy na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Korytarze te ciągną się pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach. Mieliśmy również możliwość spotkania się z Duchem Bieluchem wędrującym po korytarzach podziemia.

      Pełni wrażeń po tak intensywnym dniu wróciliśmy do Zwolenia. Bardzo dziękujemy za współpracę z Biurem podróży ADALBERT.😀👍

      Katarzyna Kozak

      Magdalena Krajewska

      Izabela Skrzypek - Markiewicz

     • 76. ROCZNICA BITWY POD ZWOLENIEM

      13.06.2022

      W najbliższą środę, 15 czerwca, minie 76 lat od zbrojnego starcia między partyzantami antykomunistycznego Związku Zbrojnej Konspiracji dowodzonymi przez Franciszka Jaskulskiego „Zagończyka”, a żołnierzami Armii Czerwonej. 12 czerwca miały miejsce uroczystości patriotyczne upamiętniające bohaterów, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę.​​​​​​​

      W uroczystościach upamiętniających wzięli udział m.in. Parlamentarzyści RP, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji państwowych, stowarzyszeń oraz szkół. Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu reprezentowali nauczyciele: Pani Beata Olczyk, Pani Ilona Ciecieląg, Pan Marcin Kaca oraz uczniowie reprezentujący samorząd uczniowski: Patrycja Turek i Łukasz Fijoł.

      Bitwą pod Zwoleniem określa się starcie zgrupowania oddziałów partyzanckich Związku Zbrojnej Konspiracji Tadeusza Życkiego „Beliny”, Włodzimierza Kozłowskiego „Oriona”, Stefana Nowackiego „Zagóry”, Mariana Sadowskiego „Dzidy” pod dowództwem Franciszka Jerzego Jaskulskiego „Zagończyka”, liczącego około 130 ludzi, z Grupą Operacyjną NKWD-UB-Armii Czerwonej, 15 czerwca 1946 roku pod Zwoleniem na Mazowszu. Była to jedna z największych bitew pomiędzy podziemiem poakowskim a siłami komunistycznymi w regionie.

      W wyniku starcia pod Zwoleniem oddziały radzieckie straciły przeszło 40 zabitych i 16 rannych. Partyzanci stracili około 6 żołnierzy.

      Fotorelacja z uroczystości na profilu fb Niezłomny Zwoleń

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie