• SALUTI DA RIMINI – POZDROWIENIA Z RIMINI!!!

    •  

     Kolejna grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła zagraniczne praktyki zawodowe. Tym razem nasi uczniowie z klas ekonomicznych zdobywają wiedzę i umiejętności oraz cenne doświadczenie zawodowe z zakresu ekonomii i administracji w Rimini, które  jest znanym na całym świecie włoskim kurortem nad Adriatykiem. Zagraniczne praktyki zawodowe są doskonałą okazją dla młodych ludzi na zwiększenie swoich szans na rynku pracy, nawiązanie nowych znajomości, poznanie kultury i zwyczajów Italii oraz poprawę swoich kompetencji z zakresu posługiwania się językiem angielskim i włoskim. Nasza włoska przygoda potrwa 2 tygodnie.

     Do Rimini przyjechaliśmy 13 września. Tego dnia odbyło się spotkanie welcome meeting, na którym poznaliśmy naszych tutorów oraz zapoznaliśmy się z planem i programem praktyk. Był to również dzień, podczas którego mieliśmy okazję odwiedzić najważniejsze miejsca w Rimini w towarzystwie naszego przemiłego przewodnika o greckich korzeniach-Stratosa. Zwiedziliśmy centrum, a w nim m.in. łuk triumfalny zbudowany na cześć cezara Augusta w 27 roku p.n.e, Tempio Malatestiana - piętnastowieczną świątynię będącą miejscem spoczynku władcy Rimini Sigismondo Malatesty, miejską fortecę i antyczny most Ponte di Tiberio ukończony w 21 roku n.e. Nasz pierwszy dzień we Włoszech zakończyliśmy spacerem po plaży podczas zachodu słońca.

     W ramach zagranicznych praktyk zawodowych młodzież ma zapewnione zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie oraz możliwość darmowych przejazdów komunikacją miejską. Poza tym podczas pobytu nasi uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Wenecji i San Marino. Wszystkie działania odbywają się w ramach projektu „Euro Zawodowcy”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.” 

     Kolejna relacja z naszego pobytu we Włoszech już wkrótce. Arrivederci! Ciao!

      

     Barbara Bławat

     Julitta Wrześniewska

    • NARODOWE CZYTANIE 2021

    •  

     Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane przez Prezydenta RP w 2012 r. Wybierano już takie dzieła literatury polskiej jak: "Pan Tadeusz” Mickiewicza, "Trylogię" Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Wesele" Wyspiańskiego czy ”Przedwiośnie” Żeromskiego.

     Rokrocznie akcja nadal odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej. Za nami kolejna, dziesiąta edycja Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska czytała dramat „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

     W ogrodach MGBP w Zwoleniu, w promieniach wrześniowego słońca czytali samorządowcy w tym włodarze miasta i powiatu, dyrektorzy instytucji kultury, bibliotekarze, nauczyciele, oraz przyjaciele biblioteki. 

     Jak co roku w Narodowym Czytaniu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej brała udział liczna grupa reprezentantów Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Tym razem byli to nasi nauczyciele, oto lista czytających:

     1. Marta Dziekan,
     2. Ewa Hołuj – Motyczka,
     3. Marta Dziara – Płachta,
     4. Klaudia Bąk,
     5. Katarzyna Krzyśko-Płachta,
     6. Mateusz Pindakiewicz.

     Wszyscy lektorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role bohaterów dramatu. Dokładali starań aby jak najlepiej oddać charakter postaci, podkreślając „kołtunerską” moralność w jej rozumieniu:czyli pranie brudów
     w swoim domu i stwarzanie pozorów na zewnątrz.

     Dziękuję serdecznie tak chętnie angażującym się w tym roku uczestnikom.  Już zgłaszam naszą szkołę do aktywnego udziału w tym wspaniałym spotkaniu z literaturą za rok.

                                                                                                                             Katarzyna Krzyśko-Płachta

    • KTO NIE WIDZIAŁ GRANADY, TEN NICZEGO NIE WIDZIAŁ…

    •  

     Tak brzmi jedno z hiszpańskich przysłów i trudno się z nim nie zgodzić.

     Dzięki naszemu partnerowi – Tribeka Training Lab odwiedziliśmy w sobotę  to piękne miasto leżące u stóp gór Sierra Nevada w Andaluzji.

     Granada jest miejscem, w którym kultura Europy przenika się ze światem orientalnym, tworząc fascynującą mieszankę. Głównym celem naszej wycieczki był najlepiej zachowany, wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO pałac arabski na świecie – Alhambra.

     Dotarliśmy także do najpopularniejszego punktu widokowego Mirado de San Nicolas. Dało nam to gwarancję znakomitych zdjęć i widoków, które na długo zapadną w naszej pamięci. Pobyt w Granadzie zakończyliśmy spacerem urokliwymi uliczkami miasta.

     Agnieszka Strzelecka

     Izabela Skrzypek-Markiewicz

    • SUKCES UCZENNICY TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

    •  

     Dnia 1 września 2021 roku Pan wicestarosta Waldemar Urbański wręczył Dyplom praz Nagrodę Starosty Zwoleńskiego Julii Jamce, uczennicy klasy IV technikum architektury krajobrazu ZSR-T. 

     Julia reprezentowała Zespół Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu na etapie centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bydgoszczy i została laureatką w bloku architektura krajobrazu. Jako laureat olimpiady na szczeblu krajowym Julia uzyskała 100% z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz ma wstęp na dowolną, wybraną przez siebie uczelnię wyższą na kierunek architektura krajobrazu.

     Serdecznie gratulujemy!!!

    • MELDUJEMY SIĘ PO PIERWSZYM TYGODNIU POBYTU W MALADZE

    • Za nami pierwszy tydzień praktyk u pracodawców w Maladze. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez naszych hiszpańskich partnerów, dzięki czemu praca nie jest obowiązkiem a przyjemnością.  

     Praktyki odbywają się w centrach logistycznych, magazynach oraz organizacjach non profit.

     Informatycy i spedytorzy zdobywają doświadczenie zawodowe oraz doskonalą umiejętności posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim.  

     Uczniowie technikum informatycznego tworzą grę video, stronę internetową oraz projektują logo.

     Spedytorzy dbają o odpowiedni załadunek i rozładunek produktów, oznakowanie, rozmieszczenie towarów w magazynach za pomocą odpowiednich urządzeń oraz obsługują programy komputerowe wspomagające pracę w branży transportowo-spedycyjnej. Analizują także dokumentację związaną z realizacją zamówień.

     Praktyki zagraniczne organizowane są w ramach projektu „Euro Zawodowcy”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. 

     Agnieszka Strzelecka

     Izabela Skrzypek-Markiewicz

    • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    •  

     W środę, 1 września wypoczęci i stęsknieni rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Po kilku miesiącach nauki zdalnej i dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej uczniowie nareszcie wrócili do szkoły. Niektórych trudno było rozpoznać i to nie tylko z uwagi na obowiązek noszenia maseczek.

     Nie tylko my się zmieniliśmy, ale zmienia się także nasza szkoła. Przy starej sali gimnastycznej trwają prace remontowe i jesteśmy przekonani, że dzięki nim zajęcia na odnowionej hali będą przyjemne oraz ciekawe.

     Ze względu na sytuację epidemiczną, inauguracja roku szkolnego odbyła się według harmonogramu spotkań wychowawców z uczniami. Wszystkim towarzyszyła ogromna radość  z możliwości wspólnego spotkania. Powodzenia w nowym roku szkolnym!!!

    • ROZPOCZYNAMY PRAKTYKI ZAWODOWE W HISZPANII

    •  

     HOLA!!! Saludos desde Málaga!

     Pierwsza 20-osobowa grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk i technik spedytor wyjechała na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Malagi.

     To już kolejny zagraniczny wyjazd młodzieży Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych, dzięki któremu zdobywają oni doświadczenie zawodowe i doskonalą kompetencje językowe i społeczne.

     Nasza przygoda rozpoczęła się 29 sierpnia, kiedy to przylecieliśmy do Malagi - pięknego, historycznego miasta w Andaluzji, położonego na wybrzeżu Costa del Sol.

     W poniedziałek – 30 sierpnia uczestniczyliśmy w spotkaniu welcome meeting, podczas którego nasi uczniowie dowiedzieli się szczegółowych informacji o organizacji stażu. Następnie młodzież spotkała się ze swoimi pracodawcami i ustaliła warunki współpracy. Spotkaliśmy się również z naszą opiekunką Seleną - przedstawicielem Tribeka Training lab. Po tak wyczerpującym dniu przyszedł czas na chwilę relaksu. Okazją do tego okazał się spacer po zabytkowej części miasta, a także po plaży i pierwsza kąpiel w Morzu Alborańskim.

     Grupa w ramach projektu ma zagwarantowane: zakwaterowanie, pełne wyżywienie i bilety na transport komunikacją miejską. Ponadto uczniów czeka bardzo ciekawy program kulturowy, a główną atrakcją będzie wyjazd do Cordoby.

     Wszystkie działania odbywają się w ramach projektu „Euro Zawodowcy”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

     Agnieszka Strzelecka

     Izabela Skrzypek-Markiewicz

    • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021-2022

    •  

     1września 2021r. odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami według zamieszczonego harmonogramu.

     Do szkoły mogą przyjść uczniowie bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na nich obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. Do szkoły należy zgłosić się o wyznaczonej godzinie i wyznaczonym miejscu. Przed wejściem do szkoły należy bezwzględnie zdezynfekować ręce. W szkole w przestrzeniach wspólnych obowiązuje nakaz osłony ust i nosa oraz konieczność zachowania dystansu społecznego.

     Klasy pierwsze

     1ap - technik architektury krajobrazu

     1gp – technik geodeta

     1dp – technik spedytor

     1ep – technik ekonomista

     1fp – technik informatyk

     1wp – klasa wielozawodowa kształcąca w zawodach: kucharz, elektronik, monter sieci
     i instalacji sanitarnych, elektryk, stolarz, cukiernik

     1w1p – klasa wielozawodowa kształcąca w zawodach: sprzedawca, fryzjer, operator obrabiarek skrawających

     1mp – branżowa szkoła pierwszego stopnia kształcąca w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych

     1sp – branżowa szkoła pierwszego stopnia kształcąca w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych

    • REKRUTACJA 2021/2022

    • Uwaga! Od 25 czerwca do 14 lipca kandydaci do klas pierwszych uzupełniają wniosek o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty!

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

    • Dnia 25 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2020/21. Pandemia COVID-19 sprawiła, że był to dla nas rok pełen wyzwań, podczas którego musieliśmy zmagać się z trudnościami, jakie niosła ze sobą nauka zdalna i kilkumiesięczna rozłąka. Na szczęście ostatnie tygodnie nauki miały już miejsce w murach naszej szkoły i wreszcie mogliśmy się spotkać w „realu”:)      

     W tym roku ze względu na trwającą pandemię nie odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenie roku szkolnego, ale nasi wychowawcy zadbali o to, żeby kameralne spotkania z ich podopiecznymi upłynęły w miłej atmosferze, a miniony rok szkolny został zapamiętany jako kolejne, kształtujące nas życiowe doświadczenie.

     Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny rozpoczniemy w tradycyjny sposób, a nauka zdalna pozostanie dla nas jedynie wspomnieniem.

     Tymczasem, życzymy wszystkim udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!!!

    • „Zdrowe piersi są OK”

    • W dniu 8 czerwca 2021 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie warsztatowe w ramach programu: „Zdrowe piersi są OK.”.  Spotkanie dedykowane było dla dziewcząt klas przedmaturalnych, stąd uczestniczyły w nim dziewczęta z klasy: 3a, 3e i 3f w sumie 18 uczennic. W realizacji programu współpracujemy z PSSE w Zwoleniu, dlatego na spotkaniu gościły u nas koordynatorki programu Teresa Maksym i Barbara Krawiec. Podczas spotkania odbyła się prelekcja na temat profilaktyki raka piersi, czynników ryzyka, jak też leczenia. Na fantomie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, odbyły się pod okiem koordynatorek ćwiczenia – nauki samobadania piersi. Celem spotkania było uwrażliwienie dziewcząt na profilaktykę raka piersi, jak też przekazanie przesłania do ich najbliższych – rodzin nt. znaczenia profilaktyki w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

     Bowiem: „Choroby nowotworowe mogą dotknąć każdą polską rodzinę …

     Pomyśl o sobie i swoich bliskich.

     Wcześnie wykryty rak jest uleczalny!

     Twoje zdrowie jest potrzebne Tobie i Twoim bliskim”

      

                                         realizatorki programu Bożena Sowińska i Katarzyna Borowska

      

      

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń
  • Logowanie