• WRZESIEŃ W INTERNACIE

    Witamy nowych wychowanków…

     

        W nowym roku szkolnym mamy przyjemność rozpocząć pracę z liczną grupą młodzieży z klas pierwszych i wychowankami z klas starszych z naszej szkoły oraz Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu.

        Z początkiem września zorganizowaliśmy dwa spotkania z młodzieżą. Na pierwszym spotkaniu został przedstawiony regulamin i zasady funkcjonowania internatu. Z racji niepewnej sytuacji epidemicznej zwrócono wszystkim  uwagę na konieczność przestrzegania przepisów sanitarnych w trakcie pobytu w internacie.

        Drugie spotkanie spędziliśmy  wspólnie przy ognisku. Miało ono na celu bliższe poznanie się i integrację młodzieży. Wychowankowie podzielili się wrażeniami z pierwszych dni w szkole i internacie. Wspólnie spędzony czas sprzyjał przełamywaniu onieśmielenia i nawiązywaniu nowych znajomości. Wieczór upłynął nam na rozmowach i pieczeniu kiełbasek. Miło było posiedzieć przy ognisku - zwłaszcza, że pogoda i humory dopisały.

        Wszyscy mamy nadzieję, że w obecnym roku szkolnym dane nam będzie realizować różnego rodzaju działania w ,,tradycyjny’’ sposób, i że spotkania, relacje i interakcje będą naszą codziennością…    

                                                                                       Tomasz Kuc

        P.S.  Nie snujemy zbyt dalekich planów, ale pełni optymizmu  wierzymy, że wrzesień przyniesie nam jeszcze parę okazji do ,,bycia razem’’ – o czym wkrótce…

     

     


     

   • CZERWIEC PRZY OGNISKU

        W czerwcu po powrocie młodzieży do nauki stacjonarnej udało się trzykrotnie  spotkać przy ognisku z naszymi wychowankami. Już 1 czerwca popołudniową porą - jak tradycyjnie bywało w naszym internacie - spotkaliśmy się z okazji Dnia Dziecka. Przy płonącym ognisku – w miłej atmosferze - wspominaliśmy nasze spotkania prowadzone na classroomie oraz podzieliliśmy się wrażeniami, odczuciami związanymi z nauczaniem zdalnym i powrotem  do nauki stacjonarnej.  Nie mogło zabraknąć pieczonych kiełbasek oraz kończącego nasze pierwsze spotkanie wspólnie rozegranego meczu w piłkę siatkową.  

        Dnia 8 czerwca przy ognisku spotkaliśmy się z przedstawicielami 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. Żołnierze służby WOT przedstawili naszym wychowankom zasady funkcjonowania jednostki oraz kryteria, jakie należy spełnić, aby wstąpić do służby. Była to dobra okazja do poznania możliwości większego zaangażowania się w sprawy regionu i kraju.  Na zakończenie spotkania grupa wychowanków spełniająca wymogi rekrutacji, zainteresowana informacjami przekazanymi przez  gości -  zadeklarowała chęć wstąpienia do służby.

        Ostatnie wspólne spotkanie przy ognisku odbyło się 17 czerwca. W upalne popołudnie pożegnaliśmy się z naszymi wychowankami. Szczególnie ciepło pożegnaliśmy  ucznia trzeciej klasy szkoły branżowej – Konrada Sitko. Konrad – kończący szkołę ,,młody kucharz’’ został obdarowany pamiątkowym zdjęciem. Życzyliśmy mu ,,kreatywności kulinarnej i dalszego rozwoju’’, a także ,,sukcesów w gastronomii’’.

        Wzajemnie podziękowaliśmy sobie za ten rok ,,bycia razem’’. Mimo półrocznej nieobecności naszych wychowanków w internacie – udało nam się utrzymać z nimi więź – co uważamy za duży sukces.
    Do zobaczenia we wrześniu.

    Wychowawcy internatu

    ALBUM Z WYDARZEŃ:

     


     

   • 17 maja  została przywrócona w szkołach nauka w systemie hybrydowym. Uczniowie wrócili do szkoły, niewielka grupa wychowanków powróciła również do internatu. Nauczyciele i uczniowie -  ostatni,  bezpośredni kontakt mieli  23 października 2020 roku. Z optymizmem patrzymy w przyszłość; mamy nadzieję, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa powoli wrócimy do normalności. Cieszy nas obecność wychowanków i mamy nadzieję, że mimo tak krótkiego czasu jaki nam pozostał do końca roku szkolnego, uda się przywrócić dawne rytuały. Istotą szkoły są spotkania, interakcje…W internacie dbałość o dobre relacje jest najważniejsza. W czasie nauki zdalnej o relacje dbaliśmy, ,,spotykając’’ się  z naszymi wychowankami na classroomie. Teraz troskę o relacje zamierzamy ,,pielęgnować’’ w bezpośrednich kontaktach. Służymy pomocą i wsparciem, jesteśmy otwarci na rozmowy…   Młodzież przebywającą w internacie zachęcamy do spacerów, spotkań i aktywności fizycznej. Wyjątkowo zimny maj nie sprzyja  spotkaniom w plenerze, ale wszystko jeszcze przed nami…Od  1 czerwca wracamy do nauki stacjonarnej – a nuż przy okazji Dnia Dziecka uda nam się spotkać przy ognisku?

     

    Wychowawcy

     


     

   • KWIECIEŃ W INTERNACIE

    Kwiecień jest kolejnym miesiącem nauki zdalnej. Wszystkie obostrzenia i ograniczenia, związane z panującą pandemią zostały przedłużone. Ciągle mamy nadzieję na powrót młodzieży do szkoły i internatu. Tymczasem – już czwarty miesiąc spotykamy się z naszymi wychowankami na classroomie. Ten rodzaj komunikacji jest sposobem na budowanie i utrzymywanie relacji z mieszkańcami internatu i jest dla nas – wychowawców – cenny i satysfakcjonujący. W ,,czwartkowe popołudnia’ ’rozmawiamy z młodzieżą na różne tematy. Pytamy o zdrowie, samopoczucie, zachęcamy do aktywności, okazujemy życzliwość, zainteresowanie i wsparcie… Rozmawiamy o różnych wydarzeniach; historia, ekologia, kultura – to tylko niektóre z nich…

    W kwietniu nie brakuje dat i wydarzeń, o których należy i warto pamiętać.

    13 kwietnia  przypada rocznica jednego z najsmutniejszych wydarzeń w historii naszego kraju – zbrodni  katyńskiej, dokonanej przez NKWD  13.04.1940r. Dziś Katyń jest nie tylko miejscem zbrodni, ale również symbolem pamięci o wymordowanej polskiej inteligencji oraz nieustępliwego dążenia do prawdy.

    14 kwietnia jest kolejnym ważnym dniem – kluczowym dla naszej historii. Wtedy bowiem  w roku 966 książę Polan Mieszko I przyjął chrzest i rozpoczęła się chrystianizacja Polski.

    19 kwietnia - to rocznica powstania w getcie warszawskim. Było ono jednym z pierwszych masowym wystąpieniem przeciwko okupacji niemieckiej. Powstanie trwało niespełna miesiąc(19.04 – 16.05.1943r); z góry skazane na porażkę -  stało się symbolem oporu ludności żydowskiej wobec okupanta.

    Pamiętając o historii – należy również zwracać uwagę na problemy współczesnego świata.  Z naszymi wychowankami podejmujemy tematy, związane z przyszłością naszej planety. Dużo mówiliśmy o idei ,,Zero Waste’’(,,zero marnowania’’), szukając w naszym życiu przykładów …Temat recyklingu – jednej z zasad ,,zero waste’’ był nam również bliski.

    W Dniu Ziemi obchodzonym 22 kwietnia na całym świecie prowadzone są najróżniejsze akcje, których celem jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

    22 kwietnia  wszyscy pracownicy internatu; wychowawcy i pracownicy obsługi rozpoczęli prace na terenie ,,zielonym’’ internatu, których celem było utworzenie ,,ukwieconej’’ rabaty. Przekopywanie, siew nowej trawy, sadzenie krzewów i drzew – zakończyliśmy 30 kwietnia spektakularnie…Moment ostatnich nasadzeń został uwieczniony. Wykonane zdjęcia zostały wysłane i opublikowane na Facebooku. Tym samym wzięliśmy udział w akcji ,,Zielony Rekord Polski 2021’’. Do udziału w biciu Zielonego Rekordu zachęcaliśmy również młodzież.

    Wychowawcy internatu

    P.S. Ostatnia dobra wiadomość: 15 maja wracamy do szkoły. Dziękujemy za obecność na classroomie. Jest mnóstwo tematów, o których chcemy z Wami porozmawiać…  w realu.

     


     

   •  


     

   • Marzec to kolejny miesiąc nauki zdalnej i nieobecności  naszych wychowanków w internacie. Mimo wszystko warto pamiętać, że marzec to miesiąc kojarzący się z niezwykłym świętem – Dniem Kobiet, lecz nie tylko… Tuż za nim – 10 marca – obchodzony jest Dzień Mężczyzny, który od niedawna zyskuje na popularności. Spoglądając na kalendarz świąt nietypowych, znajdujemy w nim wiele ciekawych okazji do świętowania… 14 marca to Dzień Liczby Pi. Czy kojarzy wam się z czymś ta data? Zgodnie z amerykańskim formatem, zapis daty (3.14) odpowiada wartości liczby Pi. Jest to święto, które ma promować matematykę i nauki ścisłe. Kolejnymi świętami są: Światowy Dzień Recyklingu Europejski  Dzień Mózgu przypadające na 18 marca. Recykling to nie tylko wielokrotne wykorzystanie odpadów komunalnych, ale to także system niezbędny ochronie środowiska.

    Nie wypada zapomnieć o świętach przypadających na 21 marca. Dzień Wagarowicza, jest okazją do pożegnania zimy i podejścia do lekcji z przymrużeniem oka.

    ,,Chodzą słuchy, że w tym roku uczniowie w Dzień Wagarowicza uciekać będą z domów do szkoły”.

    W pierwszy Dzień Wiosny – w ludowych przysłowiach znajdziemy wskazówki, jak będą wyglądały kolejne dni tej pory roku.

    „Gdy dzika gęś w marcu przybywa, ciepła wiosna bywa”

    „Z wiosną nadzieje rosną”

    Ostatnim, lecz nie mniej godnym uwagi świętem jest Godzina dla  Ziemi obchodzona 27 marca. Każdy, kto chce celebrować ten dzień, musi zrobić jedną rzecz – wyłączyć na godzinę światło oraz urządzenia elektryczne. Przesłanie to odnosi się do ochrony środowiska i zmian klimatu.

    Tomasz Kuc

    P.S. W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa od 20 marca wprowadzone zostały obostrzenia w całej Polsce. 20 marca to również… Międzynarodowy Dzień Szczęścia (?!).

     


     

   •  


     

   • Luty przyniósł nam śnieg i mróz. Wreszcie prawdziwa zima, do której  od dawna tęskniliśmy; na drzewach białe czapy śniegu, pod nogami skrzypi… Specjaliści od pogody twierdzą, że zimowa aura pozostanie z nami na dłużej. Kto wie – może będzie to najzimniejszy luty od lat…

    Przysłowia ludowe są odzwierciedleniem wieloletnich, nierzadko wielowiekowych doświadczeń  ludzi m.in. z pogodą. A oto kilka „mądrości lutowych”:

    Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny.  Gdy w lutym wiatry północne wieją, są urodzajów nadzieją

    Czasem luty się zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem tak się zżyma, że człek prawie nie wytrzyma.

    Luty, mimo że najkrótszy ze wszystkich miesięcy w roku – obfituje w różne święta; te poważne i te „z przymrużeniem oka” te, które wynikają z wielowiekowej tradycji i zupełnie współczesne… Gdyby dodać jeszcze te z „kalendarza świąt nietypowych” – uzbierałoby się ich niemało.

    Luty jest Miesiącem Bezpiecznego Internetu, obchodzonym od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem tej międzynarodowej akcji jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania   Internetu. Ideą jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo wielu instytucji, ale także rodziny – co jest bardzo ważne w bieżącej sytuacji na całym świecie, gdzie trwa nauka i praca zdalna, spowodowana przez pandemię koronawirusa.

    Kolejnym „świętem”, które zyskało popularność w latach 90 tych XX wieku, są Walentynki obchodzone 14 lutego, w dniu imienin św. Walentego – patrona zakochanych. Dzień ten, co roku jest okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Królują wśród nich czerwone serduszka – symbol gorących uczuć…

    W tym roku w lutym wypada Tłusty Czwartek – święto ruchome, którego data zależy od daty Wielkanocy. W tradycji chrześcijańskiej jest to ostatni czwartek karnawału i ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W ten dzień – w tym roku to 11 lutego – zwyczajowo możemy i objadamy się pączkami i faworkami (w niektórych rejonach Polski zwanych chrustem). Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

    Pielęgnujmy miłe okazje i cieszmy się dobrymi chwilami. To ważne w dzisiejszych niespokojnych i trudnych czasach…

    Wychowawcy internatu

    P.S. Kalendarzu Świąt Nietypowych 2 lutego- to Dzień Pozytywnego Myślenia, a 15 lutego (tuż po Walentynkach) – Dzień Singla. Dla każdego coś miłego…

     

    Zimę ANNO DOMINI 2021 w obrazach ,,ocalili": Katarzyna Chmielnicka, Patryk Gaweł, Miłosz Ozga i wychowawcy internatu.

     


     

   • DRODZY RODZICE I WYCHOWANKOWIE;

    W DNIU 31.01.2021 R. ODBĘDZIE SIĘ 29. FINAŁ WOŚP

    Finał z głową – takie jest hasło przewodnie tegorocznej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja zebraną kwotą zamierza wspomóc oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak zapewnia organizator, zbiórka będzie realizowana w sztabach na całym świecie. Dołączyć do pomocy potrzebującym można na różne sposoby np.: wystarczy założyć eSkarbonkę, wysłać SMS o treści ,,serce” na  nr 75565 lub wyjść po prostu w dniu 31.01.21 r. na spacer i wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy.

    „Grajmy z głową i pomagajmy. Dobro wraca!” – zachęca Jurek Owsiak

    I my również zachęcamy – WARTO POMAGAĆ

    Wychowawcy internatu

     


     

   • STYCZEŃ… I PO FERIACH…

    DRODZY WYCHOWANKOWIE

    Mamy nadzieję, że bezpiecznie, miło i aktywnie spędziliście ferie zimowe. Rozpoczęliśmy nowy rok – licząc na powrót do normalności. Oczekiwana ,,normalność’’ – rzeczywistość szkolna w tradycyjnym tego słowa znaczeniu – nie nadeszła. W dalszym ciągu kontynuowana jest nauka zdalna, szkolne ławki świecą pustkami, brakuje Was w internacie…

    Pandemia nie odpuszcza; nikt nie jest w stanie przewidzieć, co przyniesie nam przyszłość. Mimo wszystko – przed nami nowe wyzwania; za chwilę klasyfikacja śródroczna i… nowy semestr. Pamiętajcie o systematycznej nauce, a organizując sobie pracę w domu, nie zapominajcie o jej higienie (odpowiednie miejsce, oświetlenie, wietrzenie pokoju, przerwy na odpoczynek). W ramach relaksu  ruszajcie się codziennie, najlepiej na świeżym powietrzu – pogoda wszak sprzyja aktywności.

    Dbajcie o relacje w realnym świecie, pamiętajcie o bliskich. Ale…apelujemy: uważajcie na siebie, starając się w każdej sytuacji zachowywać zasady bezpieczeństwa.

    ,,Przesyłamy’’ Wam pozytywną energię, dużo dobrych myśli i życzymy optymizmu.

    Wychowawcy internatu

    P.S. 21 styczeń, 22 styczeń —   DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA   – oczywiście pamiętacie?

     


     

   • GRUDZIEŃ W INTERNACIE…

    …to kolejny miesiąc, w którym odczuwamy zmiany.

    Tradycyjnie od lat o tej porze trwały przygotowania do najważniejszego spotkania całej społeczności internatu – uroczystej Wigilii.

    Najbardziej uroczyste w tradycji internatu święto poprzedzały liczne czynności: porządki przedświąteczne, dekorowanie pomieszczeń w internacie, ubieranie choinki, wykonywanie ozdób świątecznych i zaproszeń dla gości, przygotowania do Jasełek i próby, próby, próby…

    Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wszystkich, tworzących społeczność internatu: wychowawców, młodzieży, pracowników kuchni i obsługi. Im bliżej wieczoru wigilijnego – tym bardziej było świątecznie; pachniała już nie tylko choinka (,,żywa’’!), zapachy kuchenne przypominały, że kolacja wigilijna będzie taka jak co roku i… taka jak w domu.

    W tym roku wszystko jest inaczej. Internat jest pusty i cichy bez młodzieży. Nie będzie Jasełek, kolacji wigilijnej, łamania się opłatkiem. Nie będzie miłych Gości; Dyrekcji, Wychowawców klas maturalnych. Dekoracje świąteczne będą skromniejsze, bo czyż nie dzieci cieszy najbardziej ,,żywa’’ choinka? Jedno pozostanie niezmienne – porządek, o który dbają nasze nieocenione Panie sprzątające.

    Tradycja ustąpiła otaczającej nas rzeczywistości…

    Wszystkim, którzy tworzą SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ, a także RODZICOM naszych WYCHOWANKÓW życzymy PIĘKNYCH (mimo wszystko) RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

    A Nowy Rok niech nam wszystkim przyniesie spokój, radość i normalność.

    Wychowawcy internatu

     

     


     

   • ANDRZEJKI, KTÓRE SIĘ NIE ODBĘDĄ…

    Zbliżają się ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby, dużo radości i pozytywnej energii, która płynie z poczucia bliskości i wspólnego ‘,,bycia razem’’. Tak było co roku…

    Epidemia koronawirusa, która wiosną zmieniła nasze życie – nie daje o sobie zapomnieć i zmienia je ciągle. Od 26 października w internacie pusto i cicho.  Zajęcia szkolne  w tradycyjnej formie zostały zawieszone – młodzież uczy się zdalnie. Koronawirus determinuje i zmienia rzeczywistość szkolną.

    W internacie co roku o tej porze trwały  intensywne przygotowania do wieczoru andrzejkowego. W tradycji internatu Andrzejki są okazją do spotkania całej społeczności. W tym roku nie będzie beztroskiej zabawy. Wieczór ,,magii i wróżb’’ – nie odbędzie się.  Choć trudno o grono znajomych (bo to nie może być zbyt liczne), trudno o przewidywanie dalekiej przyszłości (kiedy ta najbliższa niepewna i nieprzewidywalna) – postarajmy się choć jedną z wróżb ,,popełnić’’ w domowych warunkach – pielęgnując przy tym optymizm…

    Nasza propozycja: Należy ściąć gałązkę wiśni, włożyć do wazonu. Jeśli zakwitnie do Wigilii Bożego Narodzenia – wszystkie wróżby spełnią się…

    Pamiętajmy o tradycji andrzejkowej; z uśmiechem  potraktujmy przysłowia, które powstawały  na przestrzeni wieków.
    ,,Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja’’.
    ,,Na świętego Andrzeja trza kożucha dobrodzieja’’
    ,,Gdy św. Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży.”

    Wychowawcy internatu

     

     


     

   • OTRZĘSINY W INTERNACIE

    Zgodnie z coroczną tradycją  12 października uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona mieszkańców internatu. OTRZĘSINY rozpoczęliśmy tradycyjnie; od prezentacji makijaży autorstwa starszych kolegów i recytacji wierszy, zawierających żartobliwe ,,zobowiązania’’ do przestrzegania reguł życia w internacie. Aby stać się pełnoprawnym mieszkańcem internatu – pierwszoklasiści zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Gra planszowa, którą wychowankowie mieli przejść okazała się sporym wyzwaniem – była bowiem okazją do zaprezentowania swoich zdolności, wiedzy i …poczucia humoru. Zwieńczeniem OTRZĘSIN było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Czas wspólnie spędzony sprzyjał przełamywaniu onieśmielenia, nawiązywaniu przyjaźni i budowaniu więzi…

    Tomasz Kuc

     

     


     

   • 30 WRZEŚNIA W INTERNACIE DZIEŃ CHŁOPAKA

    DZIEŃ CHŁOPAKA w naszym internacie świętowaliśmy wspólnie przy uroczystej kolacji. Tradycyjnie – na wstępie –Pani Kierownik Teresa Zawadzak przywitała wszystkich i złożyła serdeczne życzenia męskiej społeczności internatu. Do życzeń przyłączyły się dziewczęta z Młodzieżowej Rady Internatu, które obdarowały Wychowawców i Kolegów słodkimi prezentami. Niespodzianką wieczoru i zwieńczeniem kolacji był okazały i bardzo smaczny tort przygotowany przez Panie Kucharki.
    Choć w kalendarzu nie ma ,,czerwonej kartki’’ – święto to obchodzone od lat, głównie wśród młodzieży szkolnej jest pretekstem do okazania sympatii ,,brzydszej’’(?) części społeczności szkolnej. Okazji do miłych spotkań nigdy dość…

    Tomasz Kuc

     

     


     

    •  

     OGNISKO INTEGRACYJNE W INTERNACIE

     We wrześniowe popołudnie spotkaliśmy się wszyscy przy ognisku. Zanim zapłonęło – Pani Kierownik Teresa Zawadzak – przywitała serdecznie wszystkich wychowanków, przedstawiła wychowawców, a także zwróciła uwagę na tradycje pielęgnowane w internacie.

      Do takich m.in. należy pierwsze spotkanie, na którym wychowankowie mają okazję do wzajemnego poznawania się. Spotkanie to jest szczególnie ważne dla pierwszoklasistów, dla których pierwsze dni w szkole i internacie bywają stresujące.

     Przy ognisku, w miłej atmosferze – był czas na pieczenie kiełbasek, słodkie ,,co nieco’’ i mecz siatkówki. Pogoda dopisała, a wspólne chwile – mamy nadzieję – były pierwszym krokiem do poznawania się i zawierania przyjaźni.

     Tomasz Kuc

      

     ALBUM Z WYDARZENIA:

      

      

    • NOWY ROK SZKOLNY W INTERNACIE

     WRZESIEŃ – to miesiąc bardzo ważny dla całej społeczności szkolnej. To czas, kiedy młodzi ludzie rozpoczynają naukę. Pierwszoklasiści po raz pierwszy wkraczają w mury nowej szkoły; onieśmieleni, niepewni co ich spotka. Wszyscy- – uczniowie i nauczyciele – przyglądają się sobie nawzajem; ciekawi, podekscytowani ,,nową ‘’rzeczywistością. Ten rok jest szczególny (specyficzny?, wyjątkowy?). Ostatni raz szkoła tętniła życiem…11 marca. Pandemia sprawiła, że cały ,,porządek’’ szkolny został zburzony. Tradycyjne zajęcia szkolne ustąpiły nauce zdalnej… W nowym roku szkolnym naukę rozpoczęliśmy w tradycyjnym kształcie. Pandemia – niestety – wciąż nam towarzyszy, wszyscy więc mamy świadomość zagrożenia. W internacie staramy się zachowywać odpowiedzialnie, przestrzegać zasad i zachowywać zdrowy rozsądek w codziennych sytuacjach… Wiemy też, że nie na wszystko mamy wpływ… Świadomi, że internat musi spełniać swoje funkcje – wychowawczą i opiekuńczą – będziemy się starali funkcjonować ,,normalnie’’. O najważniejszych naszych wydarzeniach będzie można przeczytać na tej stronie…

     Teresa Zawadzak

      


      

   • INTERNAT  ZSR-T 

    tel.: 48 676 44 23
    ul. Kościuszki 39
    26-700 Zwoleń


  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń
  • Logowanie