• Konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu

    • We wtorek 15 czerwca 2021 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu oodbyła się XXII edycja międzyszkolnego konkursu ,,Wiedzy o Janie Kochanowskim”. Jak zawsze jego celem było przybliżenie twórczości poety naszego regionu i poszerzenie wiedzy na temat jego życia. Ten wybitny Polak, patriota, Ojciec Poezji Polskiej, uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców Renesansu w Europie jest dumą naszych okolic.

     Pamięć o jego dokonaniach i twórczości pieczołowicie jest pielęgnowana wśród młodzieży w naszej szkole. Do rywalizacji przystąpili następujący chętni uczniowie ZSR-T reprezentujący klasy:

     • technikum ekonomiczne klasa 1ep: Karolina Niedziela i Łukasz Fijoł,
     • technikum geodezyjne klasa 1gp: Patrycja Jaśkiewicz, Aleksandra Jóźwik,
     • technikum architektury krajobrazu 1ap:  Ilona Gozdur.

     Zaszczytne I miejsce zajęła uczennica Karolina Niedziela.

     Kolejne nagrodzone miejsca TO RÓWNIEŻ UCZNIOWIE ZSR-T w Zwoleniu:

     II miejsce zajęła Ilona Gozdur

     III miejsce zajęła Patrycja Jaśkiewicz

     oraz Wyróżnienie ze względu na minimalną różnicę punktów Aleksandra Jóźwik.

     To już kolejny sukces naszej młodzieży w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Miejską w ostatnich latach. Tradycyjnie, nagrody laureatom zostaną wręczone podczas największej w naszym środowisku lokalnym organizowanej już po raz 42 imprezy „Imieniny Pana Jana” nad zalewem w Zwoleniu.

     Gratuluję serdecznie laureatom i wszystkim uczestnikom!

     Katarzyna Krzyśko-Płachta

    • Ogólnopolski projekt „BACZYŃSKI”

    • W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, w 100-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

      Chcąc uczcić Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu przystąpił do ogólnopolskiego projektu „BACZYŃSKI” zainicjowanego przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie. Honorowy patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

     Działania projektowe ukierunkowane były na prezentowanie twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także na budzenie zainteresowań poezją czasów II wojny światowej, historią i dziedzictwem kulturowym naszego kraju. W projekt, realizowany od lutego, zaangażowało się ponad pięćdziesięciu chętnych uczniów, którzy rozwijając własne zainteresowania, wzięli udział w następujących konkursach:

     Baczyński plastycznie – zakładał wykonanie plakatu lub innej pracy plastycznej nawiązującej do twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

     Baczyński w obiektywie aparatu – jego celem było wykonanie autorskiego zdjęcia, będącego fotograficzną interpretacją  cytatu z wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

     Baczyński nagrany polegający na nagraniu recytacji lub interpretacji muzycznej wybranego utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

    • Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bydgoszczy

    • W dniach 27 - 29 maja 2021 roku odbyły się eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bydgoszczy.  Julia Jamka, uczennica III klasy technikum architektury krajobrazu reprezentowała Zespół Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu. Została laureatką w bloku architektura krajobrazu na szczeblu krajowym.

     Aby osiągnąć ten sukces musiała pokonać wielu konkurentów najpierw na etapie szkolnym, później okręgowym w Warszawie, na koniec na etapie centralnym w Bydgoszczy. 

     Jako laureat olimpiady na szczeblu krajowym Julka uzyskuje wynik 100% z części pisemnej egzaminu zawodowego. Poza tym ma wstęp na dowolną, wybraną przez siebie uczelnię wyższą na kierunek architektura krajobrazu.

     Julkę do olimpijskich zmagań przygotowywała Justyna Ścibisz - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

     Serdecznie gratulujemy sukcesu!

    • DZIEŃ DZIECKA

    • Wszystkim Dzieciom, tym Małym i tym Dużym

     życzymy wielu przyjaciół, sukcesów w szkole, realizacji życiowych planów, spełnienia marzeń.

     Niech Wasze serca na zawsze zachowają szczyptę dziecięcej szczerości i wrażliwości.

     Niech każdy dzień będzie dla Was radosny i słoneczny.

     Bawcie się, uczcie i zmieniajcie świat.

     Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne
     Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

    • Łączy nas krew, która ratuje życie!

    • W naszej szkole 26 maja 2021 roku przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu i pracowników szkoły.

     W akcji udział wzięli uczniowie i absolwenci naszej szkoły oraz  mieszkańcy Zwolenia. Przy szczególnym zachowaniu zasad reżimu sanitarnego udało się nam zebrać ponad  15 litrów krwi. Zostanie ona przekazana do  mazowieckich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za zaangażowanie. Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które cyklicznie odbywają się na terenie  Zespołu Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu.

     Opiekun akcji :Katarzyna Borowska

    • ODDAJ KREW W NASZEJ SZKOLE!

    • 26 maja (środa) 2021r. w godzinach 9.00- 13.00 na parkingu przy ZSR-T w Zwoleniu stanie ambulans, w którym będzie można oddać krew  – nie pozostańcie  obojętni!!!

      

     Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek.
     Kandydat na dawcę jest zawsze kwalifikowany przez lekarza zgodnie z obowiązującymi zasadami i w oparciu o:

     - ocenę wyników przeprowadzonych badań laboratoryjnych,
     - sprawdzenie ankiety dawcy, które jest uzupełnione zebranym wywiadem lekarskim,
     - wyniki skróconego badania przedmiotowego dawcy.

     Zdanie lekarza jest decydujące.

     Możesz zostać krwiodawcą, jeżeli:

     - ukończyłeś 18 rok życia, a nie ukończyłeś 65 roku życia,
     - ważysz przynajmniej 50 kg,
     - nie chorowałeś na żółtaczkę zakaźną,
     - w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy: nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych i medycznych zabiegów diagnostycznych wykonywanych sprzętem wielokrotnego użytku lub  przebiegających z naruszeniem ciągłości ciała (operacja, gastroskopia, kolonoskopia, artroskopia, itp),
     - w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy nie wykonywano u Ciebie: akupunktury, tatuażu, przekłucia części ciała,
     - w ostatnim czasie nie przyjmowałeś szczepień ochronnych,
     - aktualnie nie występują u Ciebie objawy alergii, nie jesteś w trakcie, ani bezpośrednio po odczulaniu,
     - nie przechodzisz aktualnie, ani nie przechodziłeś w minionym tygodniu żadnej infekcji: katar, kaszel, ból gardła, ból brzucha, biegunka, opryszczka, itp.,
     - nie przyjmujesz i ostatnio nie przyjmowałeś żadnych leków,
     - nie leczysz się z powodu: cukrzycy, astmy, chorób tarczycy, łuszczycy, padaczki,
     - nie występuje u Ciebie skłonność do omdleń, zaburzenia rytmu serca, wada serca, zaburzenia krzepnięcia krwi,
     - nie przebyłeś zawału mięśnia serca, udaru mózgu,
     - nie zgłaszaj się jeśli jesteś w trakcie: trwania jakiejkolwiek diagnostyki medycznej, aż do momentu jej zakończenia, w trakcie leczenia stomatologicznego,
     - kobiety nie mogą oddawać krwi w czasie miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu, w trakcie ciąży i laktacji

                                             Z góry DZIĘKUJEMY i zapraszamy.

   • UWAGA! ZMIANY W TRYBIE NAUCZANIA!
    • UWAGA! ZMIANY W TRYBIE NAUCZANIA!

    • Zgodnie z decyzją rządu RP, od poniedziałku 17 maja do 28 maja włącznie obowiązuje nauczanie hybrydowe tzn. uczniowie część zajęć lekcyjnych mają w szkole, a część w domu zdalnie. Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

    • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu – jedna szkoła, wiele możliwości

    • Atrakcyjne kierunki kształcenia, świetne zaplecze dydaktyczne, dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie, przeszkolona kadra nauczycielska, dodatkowe kursy i możliwości zdobycia międzynarodowych certyfikatów, a także udział w wielu projektach unijnych i zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego poza granicami kraju – Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu ma do zaoferowania swoim uczniom bogate możliwości rozwoju i dobry start w rynek pracy. Już w maju rusza rekrutacja dla absolwentów szkół podstawowych. Czytaj dalej>>

    • Internat w Zwoleniu gotowy na przyjęcie uczniów

    • Pracownicy internatu Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych położonego przy ul. Kościuszki w Zwoleniu dobrze wykorzystali czas pandemii. W trakcie nieobecności uczniów stworzono tu dodatkowy pokój do nauki cichej, odświeżono pomieszczenia i wykonano piękną rabatę. Wychowawcy dołożyli też wszelkich starań, aby utrzymać stały kontakt z młodzieżą i pomimo izolacji angażować ją w życie społeczne placówki. Czytaj dalej>>

   • MATURA 2021
    • MATURA 2021

    • W dniach 04.05.-06.05. nasi Maturzyści uczestniczą w egzaminie maturalnym z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Ze względu na trwającą pandemię, matura odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

     Mamy nadzieję, że wyniki tegorocznych matur otworzą naszym Abiturientom wrota do wymarzonej przyszłości! Powodzenia!!!

   • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH
    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

    • W piątek 30 kwietnia 2021r. uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej i dołączyli do grona absolwentów naszego Technikum.

     Z tej okazji Dyrekcja ZSR-T wraz z wychowawcami i nauczycielami życzy naszym Kochanym Abiturientom wielu sukcesów w dorosłym życiu oraz połamania pióra na egzaminie maturalnym!

    • ROK 2021 – ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA! WIWAT MAJ! TRZECI MAJ!

    • Zbliżają się dwa ważne dla naszego kraju wydarzenia: Dzień Flagi obchodzony 2 maja oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku z epidemią koronawirusa nie możemy spotkać się na uroczystości w szkole. Niezależnie jednak od tej sytuacji należy z dumą pielęgnować uczucia patriotyczne.  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a  ustanowił go Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, którą Prezydent RP podpisał 16 marca 2004 roku. Ustawa określa, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały oraz czerwony. Niech polskie flagi, które zdobią nasze domy, place i ulice, pozwolą nam poczuć tego dnia dumę z dokonań naszych przodków. Niech rozbudzą w naszych sercach miłość do Polski i poczucie tożsamości narodowej.

     Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku  to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną i spisaną, po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.

     Konstytucja 3 maja jest jednym z symboli naszej niepodległości.  Rocznicę uchwalenia „Ustawy Rządowej” po raz pierwszy uroczyście obchodzono w 1792 r., w przededniu wojny z Rosją, w wyniku której doszło do drugiego rozbioru i zniesienia zmian ustrojowych.

     Święto państwowe w dniu 3 maja przywrócono w 1919 r. tuż po odzyskaniu niepodległości, a oficjalnie ponownie zniesiono w apogeum stalinizmu w 1951 r., ostatecznie powrócono do jego obchodzenia w 1990 r. Wspominanie Konstytucji było zakazane w okresie zaborów i marginalizowane w czasach PRL, ale w związku z nim tłumnie wychodzono na ulice, jak choćby w Krakowie w 1946 r. i w całym kraju pod szyldem Solidarności w latach 80.

     „Witaj Majowa Jutrzenko”

     Witaj majowa jutrzenko ,
     Świeć naszej polskiej krainie ,
     Ucieszymy cię piosenką ,
     Która w całej Polsce słynie .
     Witaj Maj , Trzeci Maj , u Polaków błogi raj ! )

     Nierząd braci naszych cisnął ,
     Gnuśność w ręku króla spała ,
     A wtem Trzeci Maj zabłysnął
     I nasza Polska powstała .
     Wiwat maj , piękny Maj , Wiwat wielki Kołłątaj ! )

      

     Tekst Konstytucji: http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/kpol/1791.html

     Animacja edukacyjna: https://nck.pl/aktualnosci/konstytucja-3-maja-animacja-edukacyjna

     Twórcy Konstytucji: https://chwalazapomniana.pl/ojcowie-konstytucji-czyli-10-tworcow-konstytucji-3-maja/

     Pieśni patriotyczne: https://www.polskatradycja.pl/piesni/patriotyczne/witaj-majowa-jutrzenko.html

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń
  • Logowanie