• POŻEGNANIE MATURZYSTÓW🎓🎓

      26.04.2024

      W piątek, 26 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie klas maturalnych🎓. To zawsze emocjonujące wydarzenie, zarówno dla absolwentów, jak i dla nauczycieli oraz rodziców. Tegoroczna ceremonia w naszej szkole była wyjątkowo wzruszająca, a obecnością zaszczycili: Pan Wicestarosta Waldemar Urbański, Przewodniczący Rady Powiatu - Pan Piotr Fijołek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Agnieszka Skrzypek.

      Swoim przemówieniem uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Arosław Jakóbik. Życzył absolwentom powodzenia zarówno podczas egzaminu dojrzałości, jak i w życiu. Jednocześnie wyraził przekonanie, że ich trud oraz determinacja w dążeniu do celu, zaowocują spełnieniem wszystkich marzeń.

      Głos zabrał także Wicestarosta Waldemar Urbański, który złożył serdeczne życzenia wszystkiego, co najlepsze na tegorocznej maturze. Podkreślił, że zdobyta wiedza oraz umiejętności przyniosą sukces i zadowolenie w dalszej drodze życiowej.

      Następnie Pan Dyrektor wręczył  listy gratulacyjne i świadectwa z wyróżnieniem. Absolwenci, odbierając je, mogli poczuć się docenieni za swoją pracę i zaangażowanie przez wszystkie lata nauki.

      Nadszedł także moment podziękowań dla wychowawców, którzy byli kimś więcej niż tylko nauczycielami – byli mentorami, a często i przyjaciółmi. To właśnie oni zawsze służyli pomocą oraz wsparciem, niezależnie od sytuacji. 

      Na zakończenie wyświetlono film, w którym uczniowie z niższych klas pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki. Był to moment wzruszający, pełen emocji i wspomnień z minionego czasu spędzonego wspólnie w szkole. Niezwykle miłą niespodzianką był gest uczniów klasy 5ep, którzy przygotowali wyjątkowe świadectwo dla swojej wychowawczyni Moniki Grzeszczyk, wyrażając  wdzięczność i szacunek za lata poświęconej im opieki.

      Uroczyste zakończenie klas maturalnych to nie tylko koniec pewnego etapu, ale też początek nowego rozdziału w życiu absolwentów. Życzymy im wszystkiego najlepszego!

     • WYCIECZKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

      25.04.2024

      W dniu 24 kwietnia, tuż przed zakończeniem roku szkolnego dla klas maturalnych, uczniowie 5e, 5agp, 5f i 5dp wyruszyli do Częstochowy na Jasną Górę. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: ksiądz Marcin Dąbrowski oraz panie Maria Rusinowska, Monika Grzeszczyk i Magdalena Tarłowska.

      Podczas pobytu na Jasnej Górze maturzyści mieli okazję uczestniczyć we Mszy Świętej, modlić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej oraz zwiedzać zabytkowe miejsca sanktuarium. Dla wielu z nich było to bardzo ważne przeżycie duchowe oraz okazja do skupienia i przemyśleń przed zbliżającym się egzaminem maturalnym.

     • WARSZTATY KULINARNE W AKADEMII COOK’N’ TALK

      25.04.2024

      W poniedziałkowy poranek młodzież Branżowej Szkoły udała się na warsztaty kulinarne do Akademii  Cook’n’ Talk. Tematyką spotkania były nowoczesne techniki gotowania - kuchnia molekularna. Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy przywitani przez Panią Milenę Bednarek – Właścicielkę  Akademii  oraz Masterchefa Michała Fabiszewskiego.

      Kuchnia molekularna to połączenie sztuki kulinarnej, nauki o procesach fizycznych i chemicznych, jakie zachodzą podczas gotowania. W rezultacie powstają nietuzinkowe dania o intensywnym smaku i oryginalnym wyglądzie. Po krótkim wprowadzeniu  w świat kuchni molekularnej czekała na uczestników miła niespodzianka w postaci degustacji – a mianowicie kawioru z jagód. Nadszedł czas gotowania i Szef Michał rozdysponował zadania, angażując  młodzież naszej szkoły do pracy nad następującymi daniami:

      - zupa krem z dyni z mlekiem kokosowym,

      - sferyczne ravioli z mleka kokosowego,

      - tymiankowy filet z kurczaka w souse vide,

      - puree ziemniaczane,

      - kompresowany ogórek,

      - dekonstrukcja pincakolady.

      Młodzież podczas warsztatów z zaangażowaniem wykonywała polecenia Masterchefa i po krótkim czasie zaczęły pojawiać się pierwsze podstawy zaplanowanych dań. Największym zainteresowaniem cieszyła się produkcja sferek kokosowych oraz flambirowanie. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił podczas aranżacji  własnych, dań naśladując pokazowe danie Szefa Michała. Zwieńczeniem warsztatów było pamiątkowe zdjęcie.

      Po skończonej pracy udaliśmy się spacerkiem do parku trampolin, gdzie młodzież wykorzystując niezużytą energię,  wykonywała przeróżne skoki, akrobacje i wariacje. A jak było? Możecie przekonać się, oglądając nasze zdjęcia.

      Organizator wycieczki: Małgorzata Wrześniewska

      Opiekunowie wyjazdu: Beata Świąder, Agata Wieczorek

     • WYNIKI KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO – MATEMATYCZNYCH

      22.04.2024

      W dniu 19 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom trzeciej edycji Powiatowego Konkursu Zagadek Logiczno – Matematycznych. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Zwoleński Waldemar Urbański.

      W konkursie zwyciężyli:

      I miejsce: Szymon Krawczyk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Klwatce Królewskiej

      II miejsce:  Jan Sobczyk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Klwatce Królewskiej

      III miejsce: Aleksandra Janusz, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Przyłęku

      Serdecznie gratulujemy laureatom!

      Cieszymy się z waszego sukcesu i z tego, że wspólnie mogliśmy go świętować. Znajomość logiki i matematyki z pewnością przyda się w życiu zawodowym i w pogłębianiu swoich pasji.

      Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem.

       

      Dziękujemy Rekord Grupie Mediowej  za patronat medialny i promocje naszej szkoły.

      Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu. Bardzo doceniamy to, że lokalne firmy chętnie wspierają młode utalentowane osoby:

      • Panu Kamilowi Soleckiemu i Bartłomiejowi Piątkowi - właścicielom firmy Baika
      • Panu Grzegorzowi Młyńskiemu  - prezesowi Klub Sportowego Enea Orlęta Zwoleń
      • Panu Rafałowi Chojnackiemu
      • Firmie TOLEN

      Powiatowy Konkurs Zagadek Logiczno – Matematycznych cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych. Z roku na rok do konkursu zgłasza się coraz większa liczba uczestników. To bardzo cieszy organizatorów.

      Celem konkursu jest promowanie i rozwijanie zainteresowania do zagadek logiczno-matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych, pobudzanie aktywności poznawczej oraz wyłonienie osób wyróżniających się szczególnymi umiejętnościami w zakresie logicznego i matematycznego rozumowania.

      Fotorelacja z wydarzenia:

      Ogłoszenie wyników na powiatowym konkursie zagadek logiczno-matematycznych w Zwoleniu (zdjęcia) (cozadzien.pl)

     • DZIEŃ OTWARTY JUŻ ZA NAMI💪

      20.04.2024

      Dzień otwarty w naszej szkole już za nami, a było naprawdę fantastycznie! Bez wątpienia dostarczył on niezapomnianych wrażeń, a także pozwolił poznać atrakcje i możliwości, jakie nasza placówka edukacyjna oferuje. Co więcej, każdy znalazł tu coś dla siebie🏫

      Od rana w salach odbywały się pokazy i konkursy, w których wszyscy chętni mogli wziąć udział. Kilkoma z nich były: prezentacja drukarki 3D, gry lekturowe, czy konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczestnicy zmagali się w nim z pytaniami wielokrotnego wyboru, które przygotowane były w formie quizu. 🤔💡Innym natomiast był konkurs plastyczny, w którym należało namalować martwą naturę. Było niesamowicie inspirująco obserwować, jak każdy młody artysta interpretował temat i tworzył swoje własne unikatowe dzieło.

      Wielu emocji dostarczył mecz reprezentacji uczniów naszej szkoły i strażaków. Mimo ogromnego zaangażowania i ducha walki, musieliśmy przyznać wyższość drużynie Państwowej Straży Pożarnej. Gratulacje dla strażaków za zasłużone zwycięstwo, ale też ogromny szacunek dla naszych uczniów za walkę do końca! 💪🔥

      To nie wszystko! Na pierwszym piętrze każdy mógł skosztować różnorodnych smakołyków, począwszy od mini desrków, rurek z kremem, sushi, poprzez kulki twarogowe, zapiekane bataty, a skończywszy na przepysznym pasztecie warzywnym w trzech smakach przygotowanym specjalnie na tę okazję. Była to doskonała okazja do degustacji potraw przygotowanych przez naszych utalentowanych uczniów.

      Na drugim piętrze natomiast można było poddać się profesjonalnej stylizacji fryzury. Nasi uczniowie z kierunku fryzjerskiego pokazali swoje umiejętności, oferując różnorodne fryzury, od prostych do bardziej wymyślnych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i cieszyć się metamorfozą swojego wyglądu.

      Nie można zapomnieć o prezentacji programu Erasmus + VET, który pozwala naszym uczniom na poznanie nowych kultur, doskonalenie języków i zdobywanie nowych doświadczeń w różnych krajach. Dzięki temu projektowi, młodzież ma szansę poszerzać swoje horyzonty i poznawać świat.

      Ważnym wydarzeniem było uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom konkursu zagadek logiczno-matematycznych. Konkurs został przeprowadzony przez nasze panie matematyczki, które przygotowały dla uczestników wiele ciekawych zadań do rozwiązania. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy mogli się cieszyć dobrą zabawą i rozwijaniem swoich umiejętności matematycznych 🏆. O wynikach konkursu przeczytacie u nas już niebawem, a także: Rekord Grupa Mediowa

      Gości po salach oprowadzali nasi uczniowie, wręczali ulotki i kwiaty przygotowane przez uczniów architektury krajobrazu. Opowiadali także o wszystkich możliwościach, jakie daje nasza szkoła. Chwalili nie tylko budynek, ale także kadrę pedagogiczną. To dla nas ogromna motywacja i potwierdzenie, że ZSR-T  jest idealnym miejscem dla każdego absolwenta klasy ósmej. Mamy nadzieję, że również Ty widzisz w naszej szkole swoje wymarzone miejsce na naukę i rozwój.

      O tym, że nasza szkoła to fantastyczna atmosfera, świadczyła niespodzianka przygotowana przez ucznia klasy 2fp i jego kolegów, którzy na szkolnym korytarzu dali wspaniały koncert gry na instrumentach dętych. To było coś naprawdę niecodziennego i niezapomnianego.

      Dzień otwarty okazał się wielkim sukcesem. Dzięki tej inicjatywie udało się pokazać, że nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także kreatywności i pasji do tworzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu i miło nam było Was gościć! Do zobaczenia podczas rekrutacji! 💪🌟

      Dziękujemy  także naszym sponsorom za wsparcie w organizacji dnia otwartego! Dzięki Państwa hojności udało nam się zorganizować wydarzenie, które przerosło nasze oczekiwania.

      Dziękujemy:

      • Panu Andrzejowi Skawińskiemu - Hurtowni Artykułów Chemicznych
      • Panu Krzysztofowi Wysockiemu - Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Zwoleniu
      • Panu Leszkowi Janikowi -  F.W.M BRAT-MET Sp. z o.o.
      • Panu Tomaszowi Warchołowi - TP sp.c. Warchoł Tomasz
      • Panu Stefanowi Ptaszkowi -  Zakład Produkcyjno-Masarniczy
      • Gminnej Spółdzielni w Zwoleniu
      • Pani Irenie Maciaszek - Sklep Ogólnospożywczy
      • Panu Tomaszowi Niewczasowi -  Zakład Pakowania Jaj Fermy Drobiu 

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że będziecie nas wspierać w przyszłych działaniach. Dziękujemy!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie