• ZBIÓRKA RZECZY DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY
     • ZBIÓRKA RZECZY DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

      26.02.2022

      Gmina Zwoleń - Urząd Miejski w Zwoleniu przekazuje ważny komunikat dotyczący zbiórki rzeczy dla uchodźców z Ukrainy!

       

      Drodzy mieszkańcy, każdy, kto chciałby wspomóc naszych sąsiadów z Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych prowadzonych w ich kraju, zmuszeni byli do opuszczenia swoich domów, może w dniu dzisiejszym (26.02.2022 r.) oraz jutrzejszym (27.02.2022 r.) przynieść dary rzeczowe oraz żywność z długim terminem ważności do tymczasowego magazynu zlokalizowanego przy ul. Bogusza - świetlica profilaktyczna.

      Magazyn będzie czynny w godzinach od 14.00 do 18.00.

    • AKCJA „PACZKA NA KRESY 2022”
     • AKCJA „PACZKA NA KRESY 2022”

      23.02.2022

      Nasza szkoła została zaproszona do udziału w akcji  „Paczka na Kresy 2022”,  skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Proponowane przedsięwzięcie polega na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla Polaków z Litwy i Ukrainy.

      W akcji zbierane będą:

      1. Produkty spożywcze takie jak: herbata, kawa, kakao, słodycze, (zapakowane hermetycznie) owoce kandyzowane, przyprawy świąteczne, konserwy, oleje, przyprawy, owoce w puszkach, makarony, ryż, kasze, cukier, mąka.

      2. Środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania etc.

      3. Środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli.

      4. Medykamenty, środki opatrunkowe.

      Miłym załącznikiem do paczek będą własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami.

      Inicjatywa trwa do 04.03.2022r.

      Samorząd Uczniowski

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      21.02.2022

      21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Data święta nie jest przypadkowa, ponieważ jest symbolicznym upamiętnieniem demonstracji studentów uniwersytetu w Dhace, którzy w 1952 r. w Bangladeszu walczyli o język bengalski i prawo do używania języka ojczystego.  Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję i ochronę.

      Wszystkich serdecznie zachęcamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, gdyż troska o język ojczysty to również dbałość o historię i tożsamość.

    • NARODZINY ZWOLENIA - 597. ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH
     • NARODZINY ZWOLENIA - 597. ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH

      18.02.2022

      20 lutego 1425 roku król Władysław Jagiełło przekazał akt nadania praw miejskich Zwolenia Janowi Cielątce. W dokumencie lokacyjnym można przeczytać: „(…)pragnąc stan Królestwa naszego polepszyć i pomyślniej pomnażać dochód skarbu naszego, przekonani jak najbardziej o gorliwości i wierności szlachetnego Jana Cielątko z Listina naszego miłego łożniczego i biorąc pod uwagę wierne [jego] służby, na skutek których spodobał się naszemu majestatowi i w przyszłości jeszcze bardziej będzie mógł się podobać, zwiększając wysiłek wierności, darujemy mu niniejszym pełne i całkowite prawo lokowania miasta na prawie niemieckim, które jest nazywane magdeburskim, we wsi Gotardowa Wola położonej w ziemi radomskiej, którą dzierży od nas za pewną sumę pieniędzy, oraz [prawo] sprowadzenia do niego skądkolwiek będzie mógł ludzi jakiegokolwiek stanu, położenia i stanowiska będą. Z uwagi na tę lokację wymienionemu Janowi Cielątko i jego dziedzicom i prawnym spadkobiercom w wymienionym mieście nazywanym Zwoleń dajemy, udzielamy, przypisujemy i darujemy łaskawie wójtostwo z pełnym prawem”.

      Z tej okazji, 20 lutego 2022 roku, będziemy obchodzić 597. rocznicę nadania praw miejskich Zwoleniowi. Na uroczyste obchody narodzin miasta zapraszają: pan Arkadiusz Sulima - Burmistrz Zwolenia, Dom Kultury i Muzeum Regionalne w Zwoleniu.

    • 80. ROCZNICA POWSTANIA ARMII KRAJOWEJ!
     • 80. ROCZNICA POWSTANIA ARMII KRAJOWEJ!

      14.02.2022

      14 lutego 1942 roku Wódz Naczelny gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową (AK). Była to jedna z największych i najlepiej zorganizowanych konspiracyjnych organizacji wojskowych z własnymi oddziałami zbrojnymi w Europie, walczącej z niemieckim okupantem.

      Armia Krajowa stanowiła integralną część Sił Zbrojnych RP. Była podporządkowana Naczelnemu Wodzowi i Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie. Pamiętajmy! 

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie