• MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
     • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

      03.12.2021

      6 grudnia w naszej szkole organizujemy mikołajki. W związku z tym Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najbardziej mikołajkową klasę. Prosimy o ubiór w kolorach czerwonych, mile widziane są akcenty świąteczne i czapki Mikołaja. Każda klasa robi zdjęcie i przesyła je na e-mail: beata.olczyk@zsrtzwolen.pl   


      Czas wysłania zdjęcia do 7 grudnia godzina 10:00. Konkurencja liczona do rywalizacji klas, przewidywane nagrody. Kolor czerwony zwalnia z odpowiedzi ustnej w dzień Mikołajek.

      Samorząd Uczniowski

     • PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU ,,POZNAJ POLSKĘ" W ZSR-T ZWOLEŃ

      02.12.2021

      Ministerstwo Edukacji i Nauki we wrześniu ogłosiło możliwość ubiegania się o dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach programu ,,Poznaj Polskę". Celem programu  było poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki.

      Wycieczki były realizowane w ramach 4 obszarów edukacyjnych:

      🔸Śladami Polskiego Państwa Podziemnego;

      🔸Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego;

      🔸Kultura i dziedzictwo narodowe;

      🔸Największe osiągnięcia polskiej nauki.    

      Zespół Szkół Rolniczo - Technicznych złożył dwa wnioski o dofinansowanie, pierwszy dotyczył wycieczki trzydniowej dla uczniów Technikum, drugi wycieczki jednodniowej dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia. Wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, a Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansowało w 80% każdą z wnioskowanych wycieczek, 20% stanowił wkład własny rodziców. Wycieczki zgodnie z wytycznymi programu musiały być zrealizowane do 15 grudnia.

      W dniach 20-22 października odbyła się trzydniowa wycieczka, w ramach której młodzież Technikum odwiedziła Oświęcim, Zakopane, Wieliczkę i Kraków, a 18 listopada uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia zwiedzali Warszawę. Wycieczki stanowiły uatrakcyjnienie  procesu nauczania poprzez naukę w unikalnym środowisku edukacyjnym, poszukiwanie śladów historii, eksperymentowanie w centrach nauki. Realizacją i koordynacją wycieczek zajmował się sztab w składzie: Ilona Ciecieląg, Marcin Kaca, Mateusz Pindakiewicz. Dziękujemy również nauczycielom sprawującym opiekę nad młodzieżą, a byli to: Marta Dziara - Płachta, Emila Zielony, Magdalena Szymanowicz, Ewelina Chojnacka oraz Marcin Orłowski. 

      Mamy nadzieję, że wraz z rokiem 2022 ruszy II edycja ministerialnego programu i będziemy mogli informować o kolejnych wycieczkach w ramach programu ,,Poznaj Polskę".

                                                          Marcin Kaca

     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY HISTORYCZNEJ

      01.12.2021

      29 listopada odbył się etap szkolny VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej COPITOSH. Wzięło w nim udział 19 uczniów, którzy musieli się uporać z 40 pytaniami wielokrotnego wyboru w czasie 40 minut. Miło nam poinformować, że Komisja Szkolna zakwalifikowała do etapu okręgowego ucznia klasy 3dp Mateusza Żaczka, który uzyskał najwyższy wynik punktowy. Etap okręgowy odbędzie się 8 stycznia 2022r. w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

      Marcin Kaca

     • EURO ZAWODOWCY - GRANADA...

      27.11.2021

      „Nie ma w życiu większego cierpienia, niż oślepnąć w Granadzie” głosi stary napis na murach obronnych Alhambry. W czwartek osobiście przekonaliśmy się, że słowa te są prawdziwe.

      Granada, oraz jej perełka Alhambra, nieustannie zachwyca swym urokiem miliony turystów. Spędziliśmy tam uroczy dzień, podziwiając to miasto z zapartym tchem. Budownictwo i zdobnictwo arabskie zrobiło na nas ogromne wrażenie. Alhambra była niegdyś twierdzą mauretańskich kalifów i wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

      Program kulturowy zorganizowany został w ramach projektu „Euro Zawodowcy”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. 

      Zapraszamy na fotorelację z naszej wycieczki.

      Beata Olczyk

      Monika Grzeszczyk

     • WEEKEND W MÀLADZE

      22.11.2021

      W weekend wolny od pracy ugościła nas Malaga. Mieliśmy niebywałą przyjemność podziwiania jej zabytków i docenienia uroków krętych uliczek. Spacerowaliśmy po pięknych palmowych parkach.

      Wycieczkę zaczęliśmy brzegiem plaży Malaqueta, następnie przeszliśmy do areny, w której odbywają się walki byków. Kolejnym punktem programu był zamek Gibralfaro i Alcazaba. Stamtąd rozkoszowaliśmy się malowniczym krajobrazem. Ostatnim punktem programu była renesansowo-barokowa katedra, która jest bez wątpienia jednym z największych symboli tego nadmorskiego miasta.

      Malaga tętni życiem, ma swój niepowtarzalny klimat, pachnie tradycyjną hiszpańską kuchnią. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy choć na chwilę stać się częścią tego wspaniałego miejsca.

      Beata Olczyk

      Monika Grzeszczyk

      P.S. Gorąco wszystkich pozdrawiamy! Zobaczcie film i fotorelację, czy nie jest tu pieknie? 

     • TYDZIEŃ PRAKTYK W MÀLADZE ZA NAMI

      19.11.2021

      Mija pierwszy  tydzień pobytu naszych uczniów w Maladze na zagranicznych praktykach zawodowych. Był to bardzo intensywny, ale również pełen wrażeń czas.

      W czwartek opiekunki grupy odwiedziły miejsca pracy uczniów kształcących się w zawodach technik informatyk i technik spedytor.

      Pracodawcy przyznali, że nasza młodzież jest bardzo dobrze przygotowana, ma szeroką wiedzę i umiejętności, i świetnie radzi sobie z powierzonymi zadaniami. Poza tym, ich uwagę zwróciła wysoka kultura osobista uczniów i ich zaangażowanie.

      Uczniowie naszej szkoły mają szansę odbyć zagraniczną praktykę zawodową dzięki udziałowi w projekcie "Euro Zawodowcy" współfinansowanemu  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

      Beata Olczyk
      Monika Grzeszczyk

     • SZLACHETNA PACZKA

      19.11.2021

      Szlachetna Paczka nie pomaga biednym. Pomaga tym, którzy mimo trudności nie poddają się, walczą i szukają dobrych rozwiązań. Nie chcemy dać ryby, ani nawet wędki, chcemy dać innym mentalność wędkarza. Dlatego wraz ze Starostwem Powiatu Zwoleńskiego i innymi ludźmi dobrej woli postanowiliśmy wesprzeć nie jedną, ale cztery rodziny.

      Pomożemy samotnej matce o wielkim sercu, pomagającej innym i walczącej z chorobą oraz starszym rodzicom i ich dorosłej córce, którzy mierzą się z chorobami. 

      Opieką otoczymy także samotną panią, odrzuconą przez wszystkich i starszego pana, który nie może pogodzic się ze śmiercią żony.

      Naszym działaniem chcemy dać im przede wszystkim nadzieję na lepsze dni i wsparcie od ludzi, którzy na nich liczą. Wszystkich  serdecznie zapraszamy do działania! 

      Samorząd Szkolny

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie