• AKCJA GÓRA GROSZA

      25.03.2024

      W dniach od 1 listopada 2023 r. do 29 lutego 2024 r. w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku szkolnym była to już XXIV edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”, która jest organizowana przez Stowarzyszenie Towarzystwo Nasz Dom. Za zebrane pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna i rzeczowa dla potrzebujących dzieci z rodzin zastępczych i domów dziecka. Od 2000 r. dzięki akcji udało się łącznie zebrać 48 mln zł.

      W naszej szkole w zbiórce wzięły udział klasy; 1dp Tp, 2mp BSIS, 2sp BSIS, 2ap Tp, 2gp Tp, 2dp Tp, 3ap Tp, 3gp Tp, 4ap Tp, 4fp Tp, 4gp oraz nauczyciele i pracownicy administracji. W sumie szkole udało się zebrać 410 zł. i 93 gr. Spośród klas najwięcej uzbierali uczniowie Pani Emilii Zielony, 4ap Tp i 4gp Tp. Wspólnie zebrali 99 zł i 86 gr. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane na pocztę, zasilając konto stowarzyszenia. Akcja świetnie pokazuje młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety, zebrane w znacznej ilości, mogą realnie pomóc potrzebującym dzieciom. 

      Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!

     • MISTRZOSTWA POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ⚽️💪

      19.03.2024

      W ubiegłym tygodniu w czwartek, tj. 14 marca 2024 r. szkolna reprezentacja chłopców pod wodzą Pani Bronisławy Zielińskiej-Wdowskiej oraz reprezentacja dziewcząt prowadzona przez Pana Adama Bartosiewicza zmierzyła się z reprezentacjami Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu podczas Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadpodstawowych.

      Obydwie nasze drużyny zarówno chłopców, jak i dziewcząt wywalczyły I miejsca oraz tytuł Mistrza w tych zawodach.

       „Co to był za mecz…!

      Mecz chłopców rozpoczął się bardzo nerwowo, przeciwnik postawił twarde warunki. Po pierwszej połowie chłopcy schodzili do szatni z korzystnym wynikiem 1:0, ale tuż po  przerwie drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu strzelając nam gola wyrównała wynik. Duch walki oraz ogromne zaangażowanie naszych chłopców  spowodował, że  niebawem powtórnie  wyszliśmy na prowadzenie⚽️💪. Także była radość po strzelonych golach oraz smutek po straconych. Przeciwnik nie odpuszczał i długi czas  deptał nam po piętach, ale i tak  rewelacyjna gra naszych  chłopców doprowadziła do zwycięstwa z końcowym wynikiem 4:2. Podczas tego meczu również  podziwialiśmy wspaniałe umiejętności naszego  bramkarza, który został nagrodzony statuetką dla najlepszego bramkarza zawodów. Było to dla nas kapitalne widowisko.

      Reprezentacja Chłopców ZSR-T Zwoleń

      1. Maciaszek Mikołaj 2fp

      2. Molendowski Maciej 4fp

      3. Zawadzak Jan 4fp

      4. Nowak Piotr  5ep

      5. Szewczyk Jakub 1m

      6. Domagała Mateusz4dp

      7. Wawrzak Kacper4dp

      8. Kaca Grzegorz3w2

      9. Knieć Jan  2fp

      10. Wołyński Filip2ep

      11 . Suwała Rafał2ep

      …co to były za emocje!”

      Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły pokazała wysoki poziom swoich umiejętności oraz duże zaanagażowanie, lecz zabrakło trochę szczęścia, co doprowadziło do remisu. W dogrywce emocje sięgały zenitu. Dziewczęta otrzymały ogromne wsparcie od naszej reprezentacji chłopców, jak i licznie zgromadzonych kibiców⚽️💪. Wszyscy nasi uczniowie zgromadzeni na sali, zarówno zawodnicy, jak i kibice  pokazali, że są jedną Wielką Drużyną! Reprezentacja dziewcząt w pięknym stylu wygrywa spotkanie wynikiem 3:2. A wszechstronność naszej  zawodniczki  Małgorzaty Nowocień została uhonorowana statuetką dla najlepszej zawodniczki zawodów.

     • WYJAZD NA GIBRALTAR🌞🐒

      19.03.2024

      Po tygodniu pracy przyszedł czas na bardzo intensywny weekend. Nasz hiszpański partner, czyli firma Universal Mobility, w ramach realizacji projektu zorganizowała dla nas dwie całodniowe wycieczki. W sobotę mieliśmy możliwość wyjazdu na Gibraltar, który oddziela Europę od Afryki. Choć leży na terytorium Hiszpanii, to od 1713 roku jest zamorskim terytorium Wielkiej Brytanii.

      Aby dostać się na terytorium brytyjskie, musieliśmy  przejść przez  płytę lotniska – co jest zadziwiającym doświadczeniem. Mieliśmy możliwość wejścia do rezerwatu i ze Skały Gibraltarskiej podziwialiśmy okolice, a dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy ujrzeć wybrzeże Afryki. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca są magoty gibraltarskie, bardzo przyjazne dla turystów małpy bezogonowe🌞🐒. Ciekawym miejscem na Gibraltarze jest również podwieszany na linach Most Windsor oraz Skywalk – punkt widokowy ze szklaną podłogą. Sobotnia wyprawa była bardzo męcząca, ale widoki, które mogliśmy podziwiać rekompensują cały wysiłek.

      Setenil i Ronda to dwie miejscowości, do których udaliśmy się w niedzielę. Setenil to malownicze białe miasteczko wykute w skale. Mieszkańcy posiadają nietypowe domy, które zamiast dachu pokryte są ważącymi miliony ton skałami. W Rondzie natomiast, która uważana jest za prawdziwą perłę Andaluzji, zachwycaliśmy się wąwozem El Tajo oraz przepięknym widokiem okolicy. Miasto pełne jest malowniczych uliczek, które zaprowadziły nas do Mostu Puente Nuevo, Plaza de toros, Casa del Rey Moro, Ratusza Miejskiego oraz Pałacu Mondragon – dawnego pałacu arabskich władców.

      Wyjazdy kulturowe to część działań realizowanych przez naszą szkolę w ramach otrzymanej na lata 2021-2027 Akredytacji programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.

                              Izabela Markiewicz

      Beata Olczyk

     • ¡HOLA A TODOS!

      17.03.2024

      Pierwszy tydzień pobytu w Maladze przeminął bardzo szybko. Uczestnicy projektu Erasmus +vet z łatwością zaadoptowali się w nowych miejscach pracy i z wielkim zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania. Dzięki firmom goszczącym 25 uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista, geodeta, informatyk, spedytor oraz architektury krajobrazu mogą zdobywać doświadczenie, nawiązywać znajomości, korzystając z umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

      A że nie samą pracą człowiek żyje, to popołudniowy czas młodzież również spędza intensywnie na wszelkich możliwych aktywnościach, korzystając z uroków słonecznej Andaluzji.  

      Wszystkie działania realizowane są w ramach projektu akredytowanego  o numerze

      2023-1-PL01-KA121-VET-000115995 Erasmus+vet.

     • PIERWSZY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO – MATEMATYCZNYCH

      15.03.2024

      Zmagania uczestników trzeciej edycji konkursu już się rozpoczęły! W dniu 13 marca odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Zagadek Logiczno – Matematycznych.  Do konkursu przystąpiło aż 163 uczniów z 14 szkół z powiatu zwoleńskiego i jego okolic.

      Konkurs organizują nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu. Pod patronatem Starosty Zwoleńskiego Pana Stefana Bernaciaka.

      Nazwiska osób, które zakwalifikują się do finału konkursu, zostaną opublikowane na stronie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych: www.zsrtzwolen.pl  w dniu 25.03.2024r.

      Patronat Medialny: Rekord Grupa Mediowa

      Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

     • BUENOS DÍAS ZWOLEŃ!!!

      12.03.2024

      Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w realizacji programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Tym razem, 25-osobowa grupa uczniów technikum, wraz z opiekunkami przyleciała do Hiszpanii, rozpoczynając swoje dwutygodniowe praktyki zawodowe w Maladze.

      Przygodę rozpoczęli od poznawania urokliwych ulic zabytkowej części miasta oraz spaceru deptakiem wzdłuż Morza Śródziemnego. Malaga przywitała ich lazurowym niebem i pięknym zapachem kwitnących pomarańczy.

      W kolejnych dniach nadszedł czas na realizację działań projektowych. Uczniowie spotkali się ze swoimi pracodawcami, zapoznali się z obowiązkami panującymi w firmach goszczących i zasadami współpracy.

      Jesteśmy pewni, iż zdobyte doświadczenie i nowe znajomości zaowocują w niedalekiej przyszłości.

      Hasta luego

      PS. Czekajcie na kolejne „Kartki z Podróży”.

      Izabela Markiewicz

      Beata Olczyk

     • NAJŁADNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA

      12.03.2024

      Celem konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia pisanek wielkanocnych.

      Organizator ZSRT w Zwoleniu, pani Kozak Katarzyna

      Termin oddawania prac: 20.03.2024 r.

      ZASADY UCZESTNICTWA:

      1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów i pracowników szkoły ZSRT w Zwoleniu.

      2. Przedmiotem konkursu są pisanki wielkanocne.

      3.Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:

      • Najładniejsza pisanka wielkanocna wykonana dowolną techniką zdobienia jaj
      • Najładniejsza pisanka wielkanocna wykonana z dowolnie wybranych materiałów

      4.Uczestnicy konkursu wykonają co najmniej jedną pisankę w dowolnie wybranej kategorii

      5. Pisanki należy dostarczyć w opakowaniu  do pani Katarzyny Kozak opisane  danymi uczestnika: imię i nazwisko oraz klasa

      6.Termin złożenia prac konkursowych upływa w dniu 20 marca 2024 r.

      7.Jury przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii.

      8. Pisanki zgłoszone do konkursu zostaną wyeksponowane na wystawie szkolnej w dniach 21.03-05.04.2024 r.

      9.Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

      10.Nagrody: dyplomy i nagrody rzeczowe

      11. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez ZSRT w Zwoleniu na potrzeby konkursu oraz jego promocji.

      Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie