W dniu 8 czerwca 2021 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie warsztatowe w ramach programu: „Zdrowe piersi są OK.”. Spotkanie dedykowane było dla dziewcząt klas przedmaturalnych, stąd uczestniczyły w nim dziewczęta z klasy: 3a, 3e i 3f w sumie 18 uczennic. W realizacji programu współpracujemy z PSSE w Zwoleniu, dlatego na spotkaniu gościły u nas koordynatorki programu Teresa Maksym i Barbara Krawiec. Podczas spotkania odbyła się prelekcja na temat profilaktyki raka piersi, czynników ryzyka, jak też leczenia. Na fantomie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, odbyły się pod okiem koordynatorek ćwiczenia – nauki samobadania piersi. Celem spotkania było uwrażliwienie dziewcząt na profilaktykę raka piersi, jak też przekazanie przesłania do ich najbliższych – rodzin nt. znaczenia profilaktyki w zapobieganiu chorobom nowotworowym.
Bowiem: „Choroby nowotworowe mogą dotknąć każdą polską rodzinę …
Pomyśl o sobie i swoich bliskich.
Wcześnie wykryty rak jest uleczalny!
Twoje zdrowie jest potrzebne Tobie i Twoim bliskim”
realizatorki programu Bożena Sowińska i Katarzyna Borowska