• VII EDYCJA OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ - ETAP SZKOLNY

            21.11.2022

            Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odpowiedział na zaproszenie Głównego Urzędu Statystycznego oraz Polskiego Towarzystwa Statystycznego i zgłosił uczniów naszej szkoły do udziału w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej.

            Głównym celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Etap szkolny w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły odbył się w dniu 9 listopada 2022 r. 

            Uczniowie do olimpiady zostali wybrani i zgłoszeni przez szkolnego koordynatora-organizatora olimpiady panią Martę Dziekan. Było to uczniowie z następujących klas: 2ep, 3ep, 4ep, 4e, 4d. Łącznie udział brało udział 21 osób. Etap szkolny odbył się w dwóch pracowniach komputerowych we współpracy z panem Marcinem Orłowskim, panią Olgą Zawadzak i Agnieszką Molendą.

              Według wyników z dnia 18.11.2022 r., trzech najlepszych uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego. Są to: Patryk Gaweł z klasy 4e, Martyna Nędzi oraz Jakub Kwaśnik z klasy 4ep. Etap okręgowy odbędzie się w dniu 7 grudnia 2022 roku, w Warszawie.

            Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego dziękujemy za udział w Olimpiadzie. Trzymamy kciuki za Patryka, Kubę i Martynę w finale okręgowym.

            Marta Dziekan

          • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO KOZŁÓWKI, LUBLINA ORAZ CHEŁMA

            18.11.2022

            W czwartek, 17 listopada 2022r. odbyła się kolejna wycieczka z programu „Poznaj Polskę”. Po raz kolejny w wyjeździe brali udział uczniowie z klas szkoły branżowej I stopnia: klasa 3wkp, 2wkp, 1wkp oraz jedna uczennica z klasy 1w1p.

            30 uczniów pod opieką pani Agaty Wieczorek i pani Katarzyny Krzyśko- Płachty uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Kozłówki, Lublina i Chełma. Wycieczka współfinansowana była z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”.

            Pod opieką pracownika  rozpoczęliśmy zwiedzanie  Zespołu Pałacowo- Parkowego w Kozłówce, który jest obecnie siedzibą Muzeum Zamoyskich. Wnętrze kozłowieckiego pałacu zrobiło na nas ogromne wrażenie. Zachwyciła nas elegancja, przepych oraz nietypowe przedmioty: pianino- żyrafa, 300-letnia porcelana oraz imponująca biblioteka. Poza pałacem zwiedziliśmy również:

            - powozownię ze zbiorami powozów, karet, sań i bryczek oraz sprzętu jeździeckiego i akcesoriów podróżniczych z XIX i początku XX wieku (eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum-Zamku w Łańcucie),

            -Galerię Sztuki Socrealizmu – pierwszą w Europie i jedyną w Polsce galerię poświęconą sztuce socrealizmu, prezentującą prace polskich artystów z lat 1949-1954,

            - kaplica z wystawą dotyczącą Kardynała Wyszyńskiego.

            Po intensywnym zwiedzaniu  udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie, gdzie odbyliśmy spacer w szklarniach produkcyjnych działu roślin z klimatu tropikalnego i subtropikalnego. Bogactwo roślin i wilgotny klimat wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Po wyjściu jednak czekała nas zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem „Lumina Park”.

            Kolejnym punktem programu był spacer po Starym Mieście, gdzie oglądaliśmy Bramę Krakowską  i przechadzaliśmy się średniowiecznymi uliczkami dochodząc do miejsca, gdzie czekał na nas pyszny obiad w „Pyzatej Chacie”.

            Kolejny a zarazem ostatni punkt programu to Chełm i unikatowy na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Korytarze te ciągną się pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach. Temperatura pod ziemia wynosi 9 st.C natomiast wilgotność waha się pomiędzy 70-85%. Trasa turystyczna liczy 2 km. Długości i znajduje się pod centralną częścią starego miasta. Mieliśmy również możliwość spotkania się z Duchem Bieluchem wędrującym po korytarzach podziemia.

            Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                                                  Agata Wieczorek

                                                                                                                                     Katarzyna Krzyśko-Płachta

          • UPOWSZECHNIANIE REZULTATÓW PROJEKTU ERASMUS +

            17.11.2022

            W związku z zakończeniem realizacji projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010173 uczniowie oraz nauczyciele uczestniczący w krótkoterminowych mobilnościach otrzymali certyfikaty podczas odbywającej się w szkole uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

            Przygotowanie i realizacja projektu to wielomiesięczna ciężka praca dla koordynatorów i księgowej. Efekty tych prac są widoczne podczas upowszechniania informacji o każdym działaniu dlatego odbywa się ono na spotkaniach w szerszym gronie osób.

            Na spotkaniu Dyrektor ZSRT zaprezentował działania projektu Erasmus+VET w naszej szkole, przekazał informacje dotyczące wyjazdów uczniów oraz nauczycieli biorących udział w specjalistycznym kursie.

            Dzięki wydarzeniu informacje o realizowanym projekcie zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej, aby w przyszłości młodzież równie chętnie uczestniczyła w kolejnych mobilnościach.

            Realizując projekty, zawsze staramy się dzielić ich rezultatami nie tylko wśród uczestników projektu, ale również w wymiarze szkoły, a także środowiska lokalnego.

            Dzięki takim działaniom rezultaty projektu mogą być wykorzystywane w dłuższej perspektywie czasowej. Wszystkim, którzy ukończyli mobilności, życzymy sukcesów i właściwej realizacji swoich planów zawodowych, a tym, którzy chcieliby wziąć udział w projektach w przyszłości życzymy powodzenia!!!😀👍

            Izabela Markiewicz

            Beata Olczyk

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI #SZKOŁA DO HYMNU

            10.11.2022

            Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Nie zapominamy o tym i z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli uczniowie, dyrekcja oraz grono pedagogiczne.

            W poetycko - muzycznym programie młodzież klas: 3ep, 2fp, 3dp oraz 1wp przypomniała o jakże ważnym dla nas wydarzeniu z 1918 roku, kiedy po 123 latach niewoli Polska odzyskała suwerenność. Piękne recytacje, wspaniale wykonane utwory muzyczne stworzyły nastrój patriotyzmu, zadumy i pamięci.  Całości dopełnił wyświetlony film, a dekoracja podkreśliła, jak bliski naszym sercom jest 11 listopada. Podczas akademii, punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu".

            Dziękujemy za upamiętnienie tego szczególnego dnia wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości - uczniom, wychowawcom, autorce dekoracji, opiekunom samorządu uczniowskiego i chóru oraz naszym dźwiękowcom. Uczcijmy pamięć bojowników o "Niepodległą" jeszcze raz i zaśpiewajmy wspólnie hymn w samo południe, 11 listopada!  Szczegóły na stronie https://niepodlegla.gov.pl/

            W  czasie uroczystej akademii pan dyrektor Arosław Jakóbik wręczył certyfikaty uczniom, którzy w ramach programu "Erasmus+VET, w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1. Mobilność edukacyjna" odbyli praktykę zagraniczną w Rimini i Lizbonie. Certyfikaty otrzymali także: szkolny koordynator programu - pani Izabela Skrzypek – Markiewicz, opiekunowie młodzieży - pani Beata Olczyk, pani Monika Grzeszczyk, pani Justyna Ścibisz oraz pan Paweł Ozga i pan Dariusz Kapciak, którzy wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do Lizbony.

          • #SZKOŁA PAMIĘTA

            07.11.2022

            Tradycyjnie przed 1 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tych, którzy odeszli. Jednocześnie włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

            Młodzież zapaliła znicze nie tylko na grobach pedagogów i pracowników ZSR-T, ale również pomnikach bohaterów poległych w obronie Ojczyzny. Światełko pamięci zapłonęło przy pomnikach Żołnierzy Niezłomnych i Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Zwoleniu.

          • UCZNIOWIE TWORZYLI DOMKI DLA OWADÓW

            02.11.2022

            Uczniowie technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu stworzyli nowy domek dla owadów.

            Pożyteczne owady są niezbędne do zachowania równowagi biologicznej i prawidłowego rozwoju roślin. Aby zwabić je do ogrodu, należy stworzyć im zaciszne miejsce do odpoczynku i przezimowania. Pszczoły murarki, złotooki, biedronki, chrząszcze, motyle to bardzo pożyteczne owady. Zapylają rośliny, pomagają zwalczać szkodniki roślin, dlatego warto mieć je w swoim ogrodzie.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
      • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
      • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
    • Logowanie