• SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI Z PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZWOLENIU

      11.04.2024

      W dniu 9 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Rolniczo – Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem, odbyło się spotkanie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy 2fp i 4fp.

      Strażacy opowiedzieli jak należy się zachować podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jakie działania trzeba podjąć, gdy znajdziemy się na miejscu wypadku. Strażacy przynieśli na spotkanie fantomy oraz w pełni wyposażoną torbę ratownika medycznego. Dzięki czemu uczestnicy spotkania mogli praktycznie przećwiczyć zdobytą wiedzę. Ważnym elementem było omówienie i przećwiczenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej ratując osobę dorosłą, dziecko jak również noworodka. Bardzo dziękujemy panom strażakom za poświęcony czas, zdobyta wiedza może okazać się bezcenna.

     • OGRÓD WERTYKALNY W ZSR-T W ZWOLENIU 🍀

      05.04.2024

      Uczniowie klasy drugiej technikum architektury krajobrazu ZSR-T w Zwoleniu wykonali na zajęciach z pracowni roślin ozdobnych nietypowy ogród wertykalny, który będzie zdobił szkolny korytarz przy pracowni architektury krajobrazu.

      Taki sposób wyeksponowania roślin ma wiele zalet: nie zabiera wiele miejsca, ponadto rośliny oczyszczają powietrze i produkują tlen, zielony kolor uspokaja i wprowadza w dobry nastrój (co szczególnie przyda się pomiędzy lekcjami 😉).

      Justyna Ścibisz

     • ¡HASTA LUEGO ESPAÑA !!!

      02.04.2024

      W minionym tygodniu nadszedł czas na pożegnanie ze słoneczną Malagą. Te dwa tygodnie krótkoterminowej mobilności minęły bardzo szybko i intensywnie. Zdobywaliśmy doświadczenie u naszych pracodawców, wykorzystywaliśmy znajomość języków obcych w życiu codziennym. Każdego dnia odkrywaliśmy nowe miejsca i zabytki okolicy.

      Na zakończenie praktyk otrzymaliśmy certyfikaty przygotowane przez firmę Universal Mobility - naszego zagranicznego partnera, które z pewnością przydadzą się w niedalekiej przyszłości. Nasza podróż, która dobiegła końca, jest częścią programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie zawodowe realizowanego w naszej szkole w roku szkolnym 2023/2024.

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY MAZUREK WIELKANOCNY 😋

      28.03.2024

      Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klas gastronomicznych wzięli udział w międzyklasowym konkursie na ,,Najpiękniejszy Mazurek Wielkanocny”, zorganizowany przez Panią Beatę Świąder i Małgorzatę Wrześniewską. W rywalizacji uczestniczyły klasy I kp i III kp, łącznie  15 uczniów.

      Mazurkiem nazywamy tradycyjny polski wypiek wielkanocny przygotowany z ciasta kruchego. Najczęściej mazurek przybiera kształt kwadratu lub prostokąta, jak również można nadać dowolny wygląd, np. w kształcie jajka. Charakteryzują go wysokie brzegi, wypełnione masą kajmakową z ozdobnymi wzorkami z orzechów, rodzynków, płatków migdałowych i kandyzowanych skórek pomarańczowych w zależności od pomysłowości kucharza.

      W fotogalerii można zobaczyć wypieki naszych uczniów.

     • FINAŁY MISTRZOSTW SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

      26.03.2024

      Dnia 21 marca 2024r. w naszej szkole odbyły się Finały Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

      Rozgrywki przebiegały w radosnej, wiosennej i sportowej atmosferze. Choć nie dla każdej drużyny zawody zakończyły się miejscem na podium, to jednak wszyscy zawodnicy walczyli do samego końca, zostawiając serce na boisku.

      W rywalizacji chłopców I miejsce zdobyła drużyna klasy 4fp

      II miejsce klasa 5fp

      III miejsce klasa 2wkp

      Wśród dziewcząt zwyciężyła klas 2ep

      II miejsce klasa 4agp

      III miejsce klasa 5agp

      IV miejsce klasa 5ep

      Dyplom dla najlepszej zawodniczki otrzymała Amelia Szkutnik, a najlepszym zawodnikiem został Michał Niedziela.

      Przechodnie puchary i pamiątkowe dyplomy wręczył Pan Dyrektor Arosław Jakóbik.

      Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!

     • XXIV ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

      26.03.2024

      22 marca 2024 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Rolniczo- Technicznych w Zwoleniu odbyły się XXIV eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami turnieju byli Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zwoleniu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu.

      Naszą szkołę w eliminacjach reprezentowali następujący uczniowie: Tomasz Jóźwik z klasy 3mp, Kamil Papis z klasy 3fp i Bronisław Skawiński z klasy 2ep. Młodzież zgodnie z regulaminem konkursu w I etapie rozwiązywała test składający się z 25 pytań. Następnie wyłonieni finaliści odpowiadali na 3 pytania ustne przed komisją konkursową.

      Wszyscy uczestnicy turnieju uhonorowani zostali okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyli Pan Stefan Bernaciak - Starosta Zwoleński, Pan Waldemar Urbański – v-ce Starosta Zwoleński, st. bryg. Paweł Potucha - Komendant Powiatowy PSP w Zwoleniu oraz dh Marian Kuś Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP  w Zwoleniu.

      Kolejność zajętych miejsc:

      Grupa III szkoły ponadpodstawowe:

      1. Kacperski Bartosz            - LO Zwoleń.

      2. Papis Kamil                        - ZSRT Zwoleń.

      3. Jóźwik Tomasz                   - ZSRT Zwoleń.

      Magdalena Krajewska

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie