• "POZNAJ POLSKĘ" - WYCIECZKA DO WROCŁAWIA KLASY 1fp

      29.05.2023

      W dniach 23 i 24 maja klasa 1fp wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniami opiekowała się wychowawczyni Agnieszka Molęda oraz pani Katarzyna Krzyśko-Płachta.

      Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Wrocław z przewodnikiem, szlakiem najcenniejszych zabytków: Rynek, „tańczące fontanny”, kościół św. Wojciecha, promenada staromiejska, Biblioteka Uniwersytecka, Ostrów Tumski katedra św. Jana Chrzciciela, bazylika św. Elżbiety i Plac Solny. Wielkie wrażenie zrobiło na nas Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego,  a w szczególności Aula Leopoldyńska – największa i najbardziej reprezentacyjna sala gmachu głównego. Przewodniczka opowiedziała nam historię powstania tego miejsca oraz przybliżyła cechy charakterystyczne dla stylu barokowego, na który składa się iluzjonistyczne malarstwo ścienne Krzysztofa Handkego z Ołomuńca oraz dekoracja i wyposażenie rzeźbiarskie autorstwa Franciszka Mangoldta z Moraw i włoskiego mistrza Ignatiusa Provisore. Uczniom spodobały się Stare Jatki Miejskie, gdzie postanowili chwile odpocząć, opierając się na posągach zwierząt rzeźnych. Ostatnim punktem w tym dniu było zwiedzanie Ogrodu botanicznego. To idealne miejsce na odpoczynek i regeneracje sił po całym dniu. Można tu obejrzeć rośliny sezonowe i egzotyczne. Spacerując malowniczymi ścieżkami, co chwila napotykamy piękne zakątki, gdzie można się zatrzymać, usiąść na ławeczce i przemyśleć ważne sprawy w otoczeniu pięknej przyrody.

      Drugiego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Hydropolis – jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o wodzie. Ośrodek łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Następnie udaliśmy sie obejrzeć  Panoramę Racławicką - przepiękne dzieło, jedyne w swoim rodzaju z zachwycającym sposobem ekspozycji w postaci poszerzonej rzeczywistości.
      Na każdym kroku można było spotkać wrocławskie krasnale, które uczniowie chętnie fotografowali.  Wycieczkę zrealizowaliśmy korzystając z programu "Poznaj Polskę".

     • PRELEKCJA „POLACY RATUJĄCY ŻYDÓW W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ”

      25.05.2023

      W czwartek, 25 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji poświęconej Polakom, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej i zapłacili za to najwyższą cenę – życie własne i swoich bliskich.

      Podczas spotkania przybliżono nie tylko historię rodziny Ulmów z Markowej, której beatyfikacja odbędzie się 10 września 2023 roku, ale także losy rodziny Kowalskich z pobliskiego Ciepielowa. Za pomoc udzieloną Żydom rodzina ta została okrutnie zamordowana przez niemieckich policjantów z posterunku w Górkach Ciepielowskich.

      Przypomnijmy, że nasza szkoła wzięła także udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, upamiętniającej 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim, za co otrzymaliśmy podziękowania.

     • WRĘCZENIE NAGRÓD W POWIATOWYM KONKURSIE ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

      20.05.2023

      W dniu 19 maja 2023r. w Zespole Szkół Rolniczo – Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Zagadek Logiczno – Matematycznych. Zwycięzcami konkursu są:

      I miejsce: Dawid Gołębiowski  

      Publiczna Szkoła Podstawowa im. Dr. M. Papuzińskiego w Ciepielowie

      II miejsce: Bartłomiej Wilk        

      Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej św. Jadwigi w Rawicy

      III miejsce: Alan Krawczyk

      Publiczna Szkoła Podstawowa im. Dr. M. Papuzińskiego w Ciepielowie

      To była już druga edycja konkursu. Zdaniem organizatorów poziom trudności zadań w tym roku był nieco wyższy w stosunku do pierwszej edycji. Mimo to uczniowie stanęli na wysokości zadania i świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem arkusza. Komisja egzaminacyjna była mile zaskoczona. Zwycięzca konkursu – Dawid Gołębiowski zdobył maksymalną ilość punktów w etapie finałowym. Jego rozwiązania były bezbłędne i zawierały precyzyjnie rozpisany tok rozumowania.

      Do udziału w konkursie zgłosiło się około 100 uczniów szkół podstawowych, co świadczy o tym, że wśród młodzieży jest rzesza osób, które interesują się matematyką i logiką. A my mamy dowody na to, że wielu z nich świetnie sobie radzi w tej dziedzinie. Widzimy, że nasza inicjatywa podoba się i jest potrzebna, a to z kolei motywuje nas do działania. Już dzisiaj obiecujemy, że w przyszłym roku wystartujemy z trzecią edycją konkursu – żeby wspierać i motywować pasjonatów królowej nauk!

      Serdecznie dziękujemy Staroście Powiatu Zwoleńskiego Panu Stefanowi Bernaciakowi za objęcie patronatu nad konkursem.

      Dziękujemy Rekord Grupie Mediowej oraz Zwolen24 za patronat medialny i promocje naszej szkoły.

     • DZIEŃ OTWARTY

      19.05.2023

      W piątek, 19 maja odbył się Dzień Otwarty dla uczniów szkół podstawowych. Ósmoklasiści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i możliwościami kształcenia w naszej szkole.

      Goście odwiedzali pracownie, w których czekali na nich nauczyciele oraz uczniowie ZSR-T. Były gry, pokazy, konkursy i słodkie poczęstunki, na hali sportowej emocjonujący mecz.

      Frekwencja dopisała, a atmosfera była fantastyczna. Mamy nadzieję, że z większością z Was spotkamy się we wrześniu! Warto zaplanować z nami swoją przyszłość!

      Sponsorzy:

      1. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu.
      2. Pan Leszek Janik prezes F.W.M. BRAT-MET Sp. z o. o. Zwoleń.
      3. Pan Krzysztof Wysocki prezes Banku Spódzielczemu w Zwoleniu.
      4. Pan Stanisław Kacperczyk.
      5. Pan Karol Liberski.
      6. Pan Marek Sowiński dyrektor RZD w Grabowie nad Wisłą.
      7. Pan Łukasz Stankiewicz - przedsiębiorstwo usługowe STANBUD.
      8. Pani Irena Maciaszek.
      9. Pan Andrzej Skawiński.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoim wsparciem, zarówno finansowym jak również poświęconym czasem i pracą, przyczynili się do organizacji Dnia Otwartego w naszej szkole.

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

      17.05.2023

      Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole został przeprowadzony konkurs fotograficzny. Uczestnicy musieli wykonać zdjęcie będące interpretacją, wybranego przez nich, cytatu literackiego. Cieszy nas, że do konkursu przystąpiło ponad 30 uczniów i otrzymaliśmy wiele bardzo ciekawych prac.

      Jury brało pod uwagę trzy kategorie, tj. kreatywność, estetykę i merytorykę. Oto laureaci:

      I miejsce – Karolina Zagożdżon

      II miejsce – Bartosz Kowalczyk

      III miejsce – Natalia Krawczyk

      Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w  konkursie. Jesteśmy pod wrażeniem waszych umiejętności i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Prace będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej.

      Organizatorzy

     • PREDATOR GAMES 2023

      11.05.2023

      Reprezentacja  Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu wzięła udział w pierwszym sezonie Predator Games – międzyszkolnym, największym w Europie turnieju rozgrywek e‑sportowych. Nasza przygoda z turniejem dobiegła końca. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pakiety powitalne w postaci plecaków Predator oraz koszulek.

     • WIOSNA, ACH TO TY...

      09.05.2023

      Przed budynkiem ZSR-T w Zwoleniu rozkwitły różne odmiany tulipanów i narcyzów, których cebule posadzili jesienią uczniowie technikum architektury krajobrazu. Teraz nadszedł ich czas na kwitnienie. Chociaż nie kwitną długo, to stanowią piękną dekorację. 

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie