• MONODRAM W KINIE ŚWIT Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

      23.11.2022

      W środę, 23 listopada uczniowie klas: 2agp, 2ep, 2fp i 2dp obejrzeli monodram „Na paryskim bruku, w którym Pan Edmund Skubik – aktor z Agencji Aktorskiej SKENE przybliżył biografię i twórczość Adama Mickiewicza.

      Spektakl przebiegał dwuetapowo. Najpierw młodzież obejrzała teatr jednego aktora, a potem wzięła udział w warsztatach aktorskich. Ku zaskoczeniu wszystkich, chętnych nie brakowało! Chłopcy z klasy 2fp rywalizowali między sobą podczas zabawy w dykcję i perfekcyjnie poradzili sobie z „karkołomnymi łamańcami językowymi”. Bardzo dobrze wypadła także uczennica klasy 2dp, która wraz z uczniem LO odegrała ciekawą scenkę między Klarą a Papkinem – bohaterami „Zemsty”.

      Pan Edmund Skubik pochwalił wszystkich za odwagę, umiejętności, kulturę osobistą i wiedzę teoretyczno-literacką.

     • VII EDYCJA OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ - ETAP SZKOLNY

      21.11.2022

      Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odpowiedział na zaproszenie Głównego Urzędu Statystycznego oraz Polskiego Towarzystwa Statystycznego i zgłosił uczniów naszej szkoły do udziału w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej.

      Głównym celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Etap szkolny w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły odbył się w dniu 9 listopada 2022 r. 

      Uczniowie do olimpiady zostali wybrani i zgłoszeni przez szkolnego koordynatora-organizatora olimpiady panią Martę Dziekan. Było to uczniowie z następujących klas: 2ep, 3ep, 4ep, 4e, 4d. Łącznie udział brało udział 21 osób. Etap szkolny odbył się w dwóch pracowniach komputerowych we współpracy z panem Marcinem Orłowskim, panią Olgą Zawadzak i Agnieszką Molendą.

        Według wyników z dnia 18.11.2022 r., trzech najlepszych uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego. Są to: Patryk Gaweł z klasy 4e, Martyna Nędzi oraz Jakub Kwaśnik z klasy 4ep. Etap okręgowy odbędzie się w dniu 7 grudnia 2022 roku, w Warszawie.

      Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego dziękujemy za udział w Olimpiadzie. Trzymamy kciuki za Patryka, Kubę i Martynę w finale okręgowym.

      Marta Dziekan

     • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO KOZŁÓWKI, LUBLINA ORAZ CHEŁMA

      18.11.2022

      W czwartek, 17 listopada 2022r. odbyła się kolejna wycieczka z programu „Poznaj Polskę”. Po raz kolejny w wyjeździe brali udział uczniowie z klas szkoły branżowej I stopnia: klasa 3wkp, 2wkp, 1wkp oraz jedna uczennica z klasy 1w1p.

      30 uczniów pod opieką pani Agaty Wieczorek i pani Katarzyny Krzyśko- Płachty uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Kozłówki, Lublina i Chełma. Wycieczka współfinansowana była z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”.

      Pod opieką pracownika  rozpoczęliśmy zwiedzanie  Zespołu Pałacowo- Parkowego w Kozłówce, który jest obecnie siedzibą Muzeum Zamoyskich. Wnętrze kozłowieckiego pałacu zrobiło na nas ogromne wrażenie. Zachwyciła nas elegancja, przepych oraz nietypowe przedmioty: pianino- żyrafa, 300-letnia porcelana oraz imponująca biblioteka. Poza pałacem zwiedziliśmy również:

      - powozownię ze zbiorami powozów, karet, sań i bryczek oraz sprzętu jeździeckiego i akcesoriów podróżniczych z XIX i początku XX wieku (eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum-Zamku w Łańcucie),

      -Galerię Sztuki Socrealizmu – pierwszą w Europie i jedyną w Polsce galerię poświęconą sztuce socrealizmu, prezentującą prace polskich artystów z lat 1949-1954,

      - kaplica z wystawą dotyczącą Kardynała Wyszyńskiego.

      Po intensywnym zwiedzaniu  udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie, gdzie odbyliśmy spacer w szklarniach produkcyjnych działu roślin z klimatu tropikalnego i subtropikalnego. Bogactwo roślin i wilgotny klimat wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Po wyjściu jednak czekała nas zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem „Lumina Park”.

      Kolejnym punktem programu był spacer po Starym Mieście, gdzie oglądaliśmy Bramę Krakowską  i przechadzaliśmy się średniowiecznymi uliczkami dochodząc do miejsca, gdzie czekał na nas pyszny obiad w „Pyzatej Chacie”.

      Kolejny a zarazem ostatni punkt programu to Chełm i unikatowy na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Korytarze te ciągną się pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach. Temperatura pod ziemia wynosi 9 st.C natomiast wilgotność waha się pomiędzy 70-85%. Trasa turystyczna liczy 2 km. Długości i znajduje się pod centralną częścią starego miasta. Mieliśmy również możliwość spotkania się z Duchem Bieluchem wędrującym po korytarzach podziemia.

      Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                                            Agata Wieczorek

                                                                                                                               Katarzyna Krzyśko-Płachta

     • UPOWSZECHNIANIE REZULTATÓW PROJEKTU ERASMUS +

      17.11.2022

      W związku z zakończeniem realizacji projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010173 uczniowie oraz nauczyciele uczestniczący w krótkoterminowych mobilnościach otrzymali certyfikaty podczas odbywającej się w szkole uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

      Przygotowanie i realizacja projektu to wielomiesięczna ciężka praca dla koordynatorów i księgowej. Efekty tych prac są widoczne podczas upowszechniania informacji o każdym działaniu dlatego odbywa się ono na spotkaniach w szerszym gronie osób.

      Na spotkaniu Dyrektor ZSRT zaprezentował działania projektu Erasmus+VET w naszej szkole, przekazał informacje dotyczące wyjazdów uczniów oraz nauczycieli biorących udział w specjalistycznym kursie.

      Dzięki wydarzeniu informacje o realizowanym projekcie zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej, aby w przyszłości młodzież równie chętnie uczestniczyła w kolejnych mobilnościach.

      Realizując projekty, zawsze staramy się dzielić ich rezultatami nie tylko wśród uczestników projektu, ale również w wymiarze szkoły, a także środowiska lokalnego.

      Dzięki takim działaniom rezultaty projektu mogą być wykorzystywane w dłuższej perspektywie czasowej. Wszystkim, którzy ukończyli mobilności, życzymy sukcesów i właściwej realizacji swoich planów zawodowych, a tym, którzy chcieliby wziąć udział w projektach w przyszłości życzymy powodzenia!!!😀👍

      Izabela Markiewicz

      Beata Olczyk

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie