• MITOLOGIA GRECKA I MITOLOGIA SŁOWIAŃSKA. WSPÓLNOTA MYŚLI.

    • W środę, 9 grudnia uczniowie naszej szkoły ponownie mogli uczestniczyć w zajęciach online, zrealizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Zaproś mnie na swoją lekcję”. Ta wspaniała inicjatywa nauczycieli-pasjonatów przenosi w nowy wymiar edukacyjnych działań.

     Tym razem, uczniowie klasy 1dp i 1fp gościli panią Joannę Niewiadomską – Serafinko, polonistkę i autorkę bloga ,,Nierówno pod zeszytem”, która wprowadziła ich w świat mitologii słowiańskiej. Fantastyczne spotkanie, zatytułowane ,,Mitologia grecka i mitologia słowiańska. Wspólnota myśli” przeniosło uczestników do czasów pradawnych wierzeń, bogów i tajemnic. Młodzież poznała genealogię słowiańskich bóstw, legendę o stworzeniu świata oraz miejsca dawnego kultu. Pani Asia zadbała o to, aby każda opowiedziana historia była wciągająca, barwna i oddawała niepowtarzalny klimat przeszłości.

     Cieszymy się, że nasi uczniowie zaangażowali się w to spotkanie i dziękujemy bardzo za przyjęcie zaproszenia.

     Magdalena Tarłowska

    • ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ

    • W czwartek, 3 grudnia maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu online. To już kolejna lekcja w ramach projektu ,,Zaproś mnie na swoją lekcję”.

     Tym razem dla uczniów klas programowo najwyższych zajęcia poprowadził pan Maciej Pabisek, który uświadomił młodzieży, że podróż– nieważne czy cielesna, czy duchowa – uczy, kształtuje charakter, a także poszerza świadomość i rozwija wyobraźnię. Od początku uczestnicy zostali zaangażowani do działania i za pomocą aplikacji Mentimeter wskazywali utwory literackie, w których odnaleźli motyw podróży.

     Pan Maciej jest nie tylko polonistą, ale również autorem unikatowego opracowania ,,W stronę pułapki. Motyw podróży jako wyróżnik kompozycyjny w wybranych utworach 2 połowy XX wieku”. Publikację wyróżnia wyjątkowe ujęcie tematu, gdyż zawiera ona obserwacje i refleksje wrażliwego odbiorcy literatury.

     Dziękujemy prowadzącemu za bardzo interesujący i pomysłowy sposób przedstawienia motywu podróży, mile spędzoną lekcję i przekazaną wiedzę.

     Magdalena Tarłowska

    • PODRÓŻE LITERACKIE

    • W środę, 25 listopada na lekcji języka polskiego gościliśmy panią Agnieszkę Zielińską, autorkę serii książek ,,Podróże literackie”. Czy było to możliwe? Tak! Pisarka przeprowadziła zajęcia online.

     Podczas wspólnego spotkania uczniowie mogli uczestniczyć w niekonwencjonalnej wędrówce śladami Adama Mickiewicza. Poznali go nie tylko jako autora lektur, ale przede wszystkim fascynującą postać. Literatka zaciekawiła wszystkich barwnymi opowieściami, ciekawostkami i anegdotami. Pokazała zdjęcia oraz podzieliła się wspomnieniami i doświadczeniami ze swoich licznych podróży do miejsc, z którymi związany był romantyk. Zajęcia odbiegały od codzienności i pewne jest, że uczestnicy byli z nich bardzo zadowoleni.

     Nas, mieszkańców ziemi zwoleńskiej cieszy, że niebawem ukaże się kolejna część ,,Podróży literackich”, poświęcona Janowi Kochanowskiemu. Nie możemy się doczekać i trzymamy za autorkę kciuki.

      

     Magdalena Tarłowska

    • 11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    • 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski – święto odzyskania niepodległości.

     W 1795 roku Polska zniknęła z map Europy podzielona między trzy kraje zaborcze – Austrię, Prusy i Rosję. Ciemiężony przez zaborców naród polski kilkukrotnie zrywał się do walki o wolność. Dopiero po 123 latach zaborów, 11 listopada 1918 roku ogłoszono ustanowienie państwa polskiego w granicach uwzględniających uwarunkowania historyczne.

     Po raz pierwszy 11 listopada został ustanowiony Dniem Niepodległości 23 kwietnia 1937 roku. Następnie został zniesiony ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w 1989 roku.

     Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju, obchody Święta Niepodległości w tym roku będą miały charakter symboliczny. Dla należytego uczczenia święta zachęcamy wszystkich do wywieszenia flag.

     Istnieje również możliwość wzięcia udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”, w ramach której, każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego.

     Barbara Bławat

     Beata Olczyk

   • UWAGA! – ZMIANY W TRYBIE NAUCZANIA
    • UWAGA! – ZMIANY W TRYBIE NAUCZANIA

    •  

     Od poniedziałku 19 października do odwołania obowiązuje w naszej szkole nauczanie hybrydowe tzn. uczniowie część zajęć lekcyjnych mają w szkole a część w domu-zdalnie. Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

     O wszelkich zmianach będziemy informować Was na bieżąco.Życzymy wszystkim zdrowia, wytrwałości  i optymizmu!

     Barbara Bławat

     Beata Olczyk

    • DRODZY NAUCZYCIELE...

    • Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni. Niech ten krótki filmik wyrazi naszą wdzięczność. Dziękujemy za wszystko!

    • AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

    • Dnia 13 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych oraz uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na sytuację epidemiczną zamiast wszystkich klas w ślubowaniu wzięli udział tylko przedstawiciele pierwszoklasistów z wychowawcami oraz nasze grono pedagogiczne.

     Podczas akademii gościliśmy starostę zwoleńskiego pana Stefana Bernaciaka oraz przedstawicieli Rady Rodziców, którzy w podziękowaniu za trud pracy dydaktyczno-wychowawczej przekazali na ręce dyrektora szkoły symboliczne kwiaty dla naszych nauczycieli.

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pan starosta wręczył nagrodę dyrektorowi Arosławowi Jakóbikowi za zaangażowanie i pracę na rzecz naszej szkoły.

     Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się także nasi nauczyciele. Podczas akademii dyrektor wręczył nagrody pedagogom, którzy w minionym roku szkolnym wyróżnili się w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz przekazał gratulacje nauczycielom, którzy uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego.

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy naszym nauczycielom dużo cierpliwości i sukcesów w pracy oraz zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem uczniów klasy 2agp nagranego pod czujnym okiem pani profesor Magdaleny Tarłowskiej :D

     Barbara Bławat

     Beata Olczyk

    • AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

    • Od kilku lat uczniowie ZSR-T ofiarnie oddają krew, ratując zdrowie i życie innych. W tym roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zwróciło się do nas z wyjątkowo gorącą prośbą, ponieważ rezerwy krwi i jej składników są na wyczerpaniu. Pilnie potrzebna była pomoc.

     Nasi uczniowie oraz pracownicy nie pozostali obojętni wobec zaistniałej sytuacji i 9 października honorowo oddali krew. Zarejestrowano ponad 50 potencjalnych dawców krwi, dzięki którym udało się pozyskać 16650 ml daru życia. Oddanie krwi to bardzo szlachetny i bezinteresowny gest, zwłaszcza w obliczu rzeczywistości, z którą przyszło nam się mierzyć.

     Lekarze podkreślają, że osoby zdrowe nie powinny się obawiać oddawania krwi w czasie epidemii. Cieszy więc fakt, że wciąż przybywa nowych ochotników, chcących wspierać innych w potrzebie.

     Magdalena Tarłowska

     Magdalena Krajewska

    • MAMY TO! EURO ZAWODOWCY NA START!

    • Z ogromną przyjemnością informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy dofinansowanie na organizację praktyk zagranicznych dla naszych uczniów.

     W czasie zmieniającej się rzeczywistości nauczyciele wychodzą naprzeciw zawodowym potrzebom naszych uczniów przygotowując dla nich projekty na skalę międzynarodową. Staże do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Włoszech stanowią doskonała motywację nie tylko do pracy ale również do nauki języków obcych czy poznawania nowych miejsc i ludzi.

     Tym razem w projekcie weźmie udział aż 80 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach technik informatyk, technik ekonomista, technik spedytor, technik geodeta i technik architektury krajobrazu.

     Projekt „Euro Zawodowcy” realizowany będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

     Na realizację zadań przewidzianych w projekcie otrzymaliśmy 639 435 zł.

     To kolejny projekt tego typu realizowany w naszej szkole. Jak do tej pory pozyskaliśmy już ponad 1 milion złotych na ten cel !!!

     Szczegóły wkrótce! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia podsumowania z poprzedniej edycji projektu:

     https://drive.google.com/file/d/1ZMHdNy8a2mvi4zQNrcTLYzAlkk7sASQi/view

     Agnieszka Strzelecka

     Izabela Skrzypek-Markiewicz

    • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

    • W dniu 10 września 2020r. mieliśmy przyjemność nagrodzić uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z geografii, kultury, historii i zabytków Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs odbył się 11 marca zaraz przed zamknięciem szkoły (czyli tzw. lockdownem) więc uczestnicy na rozstrzygnięcie musieli czekać aż do nowego roku szkolnego. Ale było warto! Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy – nagrodę pocieszenia.

      

     A oto zwycięzcy:

     I miejsce – Mateusz Zaborski kl.IVf

     II miejsce – Karol Śmietanka kl.II d

     III miejsce – Natalia Spytek kl.IId

     Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania zainteresowań związanych z językiem angielskim.

      

     ORGANIZATORZY KONKURSU:

     Barbara Bławat

     Beata Olczyk

    • WITAJ SZKOŁO!!!

    • Nareszcie! Po kilku miesiącach nauki zdalnej spowodowanej epidemią COVID-19, powitaliśmy nowy rok szkolny w budynku naszej szkoły. Z utęsknieniem czekaliśmy na dzień, w którym wreszcie spotkamy się z naszymi uczniami i nauczycielami w klasie. Ze względu na obowiązek noszenia maseczek związany z reżimem sanitarnym, niektórych trudno było rozpoznać ;)

     Dla wielu uczniów będzie to ostatni rok nauki zakończony egzaminami i zarazem początek dorosłego życia. Inni uczniowie z dniem dzisiejszym zaczynają nowy i miejmy nadzieję obfitujący we wspaniałe doświadczenia etap w życiu, którym jest szkoła średnia.

     W tym roku do grona uczących się w  ZSR-T w Zwoleniu dołączyło 203 uczniów klas pierwszych kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik geodeta, technik spedytor, technik architektury krajobrazu, mechanik samochodowy oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Wśród uczniów klas pierwszych są również osoby uczęszczające do klasy wielozawodowej, którzy kształcą się miedzy innymi w zawodach takich, jak: kucharz, sprzedawca, stolarz i wielu innych.

     Jesteśmy pełni optymizmu i nadziei, że bieżący rok szkolny upłynie nam w atmosferze spokoju i wszyscy w zdrowiu doczekamy następnych wakacji, a nauka zdalna pozostanie jedynie wspomnieniem minionego roku szkolnego.

      

     Barbara Bławat

     Beata Olczyk

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń
  • Logowanie