• BARDZO DOBRE WIADOMOŚCI DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZO - TECHNICZNYCH W ZWOLENIU ORAZ DLA PRZYSZŁYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!!!

    • Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację złożonych w terminie do 29 października 2020 r. Jesteśmy w gronie 433 placówek oświatowych z całej Polski, które otrzymały akredytację na realizację projektów w Programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

     Akredytacja to nowość w programie Erasmus+. Jest przyznawana dla szkół i instytucji, które realizowały projekty unijne w zeszłych latach i utrzymywały bardzo wysoki poziom ich jakości. Jest to więc wynik ciężkiej, solidnej i konsekwentnej pracy całej społeczności szkolnej, a przede wszystkim tych, którzy pisali i realizowali wzorowo dotychczasowe projekty. Aby ją uzyskać musieliśmy także wypełnić dokumenty konkursowe i opisać szczegółowo jakie działania planujemy wdrożyć w szkole, by zapewnić wysoką jakość realizowanych zagranicznych staży i praktyk. Dzięki uzyskanej akredytacji aż do 31 grudnia 2027 roku szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków. Dzięki niej mamy również pewność, że projekty mobilności zagranicznej uczniów i nauczycieli będą możliwe do realizacji przez najbliższe kilka lat. Młodzież będzie mogła poszerzać horyzonty, uczyć się świata i języków obcych. Będzie to też okazja do poznawania innych systemów kształcenia, ludzi, ich obyczajów.

     Uzyskanie akredytacji to efekt pracy Pani Agnieszki Strzeleckiej i Izabeli Skrzypek-Markiewicz.

   • KREW BARDZO POTRZEBNA!
    • KREW BARDZO POTRZEBNA!

    • Drodzy Krwiodawcy RCKiK w Radomiu w imieniu pacjentów oczekujących w szpitalach na operacje prosi o oddawanie krwi. Poważne niedobory tego bezcennego leku stanowią zagrożenie dla zdrowia oraz życia człowieka .

     Niestety krwi nie da się w żaden sposób zastąpić, a jej jedynym “producentem” może być człowiek.

     26  kwietnia (poniedziałek) 2021r. w godzinach 9,00- 13,30 na placu Kochanowskiego przy Urzędzie Miejskim w Zwoleniu stanie ambulans, w którym będzie można oddać krew  – nie pozostańcie  obojętni!!!.

     Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek.
     Kandydat na dawcę jest zawsze kwalifikowany przez lekarza zgodnie z obowiązującymi zasadami i w oparciu o:

     - ocenę wyników przeprowadzonych badań laboratoryjnych,
     - sprawdzenie ankiety dawcy, które jest uzupełnione zebranym wywiadem lekarskim,
     - wyniki skróconego badania przedmiotowego dawcy.

     Zdanie lekarza jest decydujące.

     Możesz zostać krwiodawcą, jeżeli:

     - ukończyłeś 18 rok życia, a nie ukończyłeś 65 roku życia,
     - ważysz przynajmniej 50 kg,
     - nie chorowałeś na żółtaczkę zakaźną,
     - w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy: nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych i medycznych zabiegów diagnostycznych wykonywanych sprzętem wielokrotnego użytku lub  przebiegających z naruszeniem ciągłości ciała (operacja, gastroskopia, kolonoskopia, artroskopia, itp),
     - w ciągu ostatnich 6-ciu miesięcy nie wykonywano u Ciebie: akupunktury, tatuażu, przekłucia części ciała,
     - w ostatnim czasie nie przyjmowałeś szczepień ochronnych,
     - aktualnie nie występują u Ciebie objawy alergii, nie jesteś w trakcie, ani bezpośrednio po odczulaniu,
     - nie przechodzisz aktualnie, ani nie przechodziłeś w minionym tygodniu żadnej infekcji: katar, kaszel, ból gardła, ból brzucha, biegunka, opryszczka, itp.,
     - nie przyjmujesz i ostatnio nie przyjmowałeś żadnych leków,
     - nie leczysz się z powodu: cukrzycy, astmy, chorób tarczycy, łuszczycy, padaczki,
     - nie występuje u Ciebie skłonność do omdleń, zaburzenia rytmu serca, wada serca, zaburzenia krzepnięcia krwi,
     - nie przebyłeś zawału mięśnia serca, udaru mózgu,
     - nie zgłaszaj się jeśli jesteś w trakcie: trwania jakiejkolwiek diagnostyki medycznej, aż do momentu jej zakończenia, w trakcie leczenia stomatologicznego,
     - kobiety nie mogą oddawać krwi w czasie miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu, w trakcie ciąży i laktacji

     Najbliższe akcje w terenie:  http://www.rckik.radom.pl/dla-dawcow/informacje/akcje-wyjazdowe/ 

     Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY za pomoc i zrozumienie.

    • KONKURS BACZYŃSKI W OBIEKTYWIE APARATU - ROZSTRZYGNIĘTY!

    • W ramach konkursu nadesłano blisko czterdzieści zdjęć, które stanowią interpretację wybranych cytatów z twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności. Spośród nadesłanych prac wyróżniono:

    • ROK K. K. BACZYŃSKIEGO - KONKURS

    • Za nami pierwszy konkurs w ramach realizacji projektu „BACZYŃSKI”, który polegał na nagraniu recytacji, pięknego czytania lub interpretacji muzycznej wybranego utworu poety.

     Wszystkim dziękujemy za udział, a osoby nagrodzone to uczniowie z klas 1ap, 2d , 4a oraz 4i. Gratulujemy!!!

     Jednocześnie przypominamy, że 31 marca upływa termin nadsyłania prac w ramach konkursu BACZYŃSKI W OBIEKTYWIE APARATU. Wykonaj autorskie zdjęcie, które będzie interpretacją wybranego cytatu z twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Możesz wykorzystać tylko własne zdjęcia, opatrz je cytatem z wybranego utworu poety i prześlij do swojej polonistki. Jedna osoba może przesłać maksymalnie 2 zdjęcia. Nadesłane prace posłużą do stworzenia wystawy fotograficznej w naszej szkole.

   • PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY MARZEC 2021
    • PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY MARZEC 2021

    • W dniach 03.03-05.03.2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczą w próbnym egzaminie maturalnym z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Jest to okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i przygotowanie do egzaminu maturalnego, który odbędzie się w maju.

     Naszym przyszłym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie próbnym i wiary w swoje możliwości!

    • KONKURS BACZYŃSKI NAGRANY

    • Ruszamy z pierwszym konkursem, związanym z upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin K.K. Baczyńskiego.

     Nagraj swoją recytację, piękne czytanie lub interpretację muzyczną wybranego utworu poety. Zadbaj o odpowiednią scenografię i rekwizyty. Nagranie prześlij swojej polonistce do końca lutego.

     Powodzenia!


    • PROJEKT „IZORACJE”

    • 11 lutego, mimo panującej epidemii grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w spektaklu teatralnym „IZOracje”, czyli Teatr Forum online. Młodzież przyjrzała się losom trójki bohaterów: licealisty – Tomka, jego matki – Anny oraz dziewczyny – Elizy, a akcja przedstawienia skupiała się wokół realnych dylematów nastolatków.

     Spektakl inspirowany metodą Teatru Forum dał młodym ludziom możliwość zaangażowania się w przedstawienie i przebiegał dwuetapowo. Najpierw uczniowie obejrzeli film, w którym główny bohater bezskutecznie próbował rozwiązać swoje problemy. Następnie wspólnie z prowadzącym analizowali spektakl scena po scenie, proponując modyfikacje scenariusza. Zaproponowane przez uczestników zmiany były na żywo odgrywane przez aktorów, co wywołało nie lada dyskusję. Ciekawym doświadczeniem było dubbingowanie gry aktorów przez naszych uczniów.

     Cieszy nas, że to właśnie młodzież ZSR-T mogła obejrzeć jeden z dwudziestu edukacyjnych, wirtualnych spektakli w ramach projektu Teatru Gdynia Główna, w których na rozwój akcji ma wpływ publiczność. Spotkanie odbyło się za pośrednictwem platformy Zoom.

    • PROJEKT „BACZYŃSKI”

    • Wszystkich chętnych uczniów, zapraszamy do udziału w projekcie ,,BACZYŃSKI”, którego celem jest upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Honorowy patronat nad projektem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

     W ramach działań, podejmowanych przez naszą szkołę, przeprowadzone zostaną następujące konkursy: 

     Baczyński nagrany – recytacja, piękne czytanie lub interpretacja muzyczna wybranego wiersza poety; 

     Baczyński w obiektywie aparatu – wykonanie autorskiego zdjęcia, będącego fotograficzną interpretacją cytatu wiersza K.K. Baczyńskiego; 

     Baczyński plastycznie – plakat,  będący nawiązaniem do dzieł poety.

     Mile widziane będą również propozycje uczniów, mające znamiona działań o charakterze kulturalnym. Wszystkich serdecznie zachęcamy do zaangażowania, a dla autorów najlepszych prac przewidziane zostały nagrody. O szczegóły zapytaj swoją polonistkę…

    • 29. FINAŁ WOŚP DLA DZIECIĘCEJ LARYNGOLOGII, OTOLARYNGOLOGII I DIAGNOSTYKI GŁOWY

    • W minioną niedzielę, w całej Polsce, odbyła się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, które rozliczane były w 1700 sztabach. Wśród nich znaleźli się także wolontariusze Zespołu Szkół Rolniczo Technicznych w Zwoleniu.

     Pomimo wielu przeciwności i trudnej sytuacji związanej z pandemią, grupa dziewięciu wolontariuszy naszej szkoły kwestowała 31.01.2021 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu zwoleńskiego. Całą mroźną niedzielę zbierali pieniądze do puszek, żeby wesprzeć najbardziej potrzebujących. Pieniądze ze zbiórki dedykowane są dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Duży zapał i zaangażowanie młodzieży przyczyniły się do zebrania łącznej kwoty 5.643,47 złotych, tj. o 1500 zł. więcej w stosunku do ubiegłego roku. Rekordzistką okazała się uczennica klasy IIIe, która zebrała 1588,06 złotych oraz uczennica klasy IIep z kwotą 981,44 złotych.

     Wszystkim gratulujemy!

     Młodzieżą opiekowały się Ilona Ciecieląg, Agata Wieczorek oraz Magdalena Krajewska.

   • DRODZY HONOROWI DAWCY KRWI!
    • DRODZY HONOROWI DAWCY KRWI!

    • Przekazujemy gorącą prośbę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu o udział w akcji Honorowego Krwiodawstwa, która odbędzie się 31 stycznia 2021r. w godzinach 9.00-15.00 w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu, podczas finału WOSP. W związku z brakiem krwi zachęcamy wszystkich, którzy tego dnia będą mogli pomóc w ratowaniu zdrowia i życia innych. Kolejną akcję, już w naszej szkole, planujemy w marcu. Mamy nadzieję, że okoliczności pozwolą na jej organizację.

     Organizatorzy

   • UWAGA! POWRÓT DO ZDALNEGO NAUCZANIA!
    • UWAGA! POWRÓT DO ZDALNEGO NAUCZANIA!

    • Od 19 stycznia 2021r. kontynuujemy naukę w formie zdalnej.

     Uczniowie odbywający praktyki u pracodawców na podstawie umowy o pracę z młodocianym pracownikiem uczęszczają na praktyki.

     Nauka jazdy ciągnikiem i samochodem odbywać się będzie indywidualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

     Dzień 18 stycznia 2021r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych!

     Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych

     Arosław Jakóbik

    • MITOLOGIA GRECKA I MITOLOGIA SŁOWIAŃSKA. WSPÓLNOTA MYŚLI.

    • W środę, 9 grudnia uczniowie naszej szkoły ponownie mogli uczestniczyć w zajęciach online, zrealizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Zaproś mnie na swoją lekcję”. Ta wspaniała inicjatywa nauczycieli-pasjonatów przenosi w nowy wymiar edukacyjnych działań.

     Tym razem, uczniowie klasy 1dp i 1fp gościli panią Joannę Niewiadomską – Serafinko, polonistkę i autorkę bloga ,,Nierówno pod zeszytem”, która wprowadziła ich w świat mitologii słowiańskiej. Fantastyczne spotkanie, zatytułowane ,,Mitologia grecka i mitologia słowiańska. Wspólnota myśli” przeniosło uczestników do czasów pradawnych wierzeń, bogów i tajemnic. Młodzież poznała genealogię słowiańskich bóstw, legendę o stworzeniu świata oraz miejsca dawnego kultu. Pani Asia zadbała o to, aby każda opowiedziana historia była wciągająca, barwna i oddawała niepowtarzalny klimat przeszłości.

     Cieszymy się, że nasi uczniowie zaangażowali się w to spotkanie i dziękujemy bardzo za przyjęcie zaproszenia.

     Magdalena Tarłowska

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń
  • Logowanie