• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      10.03.2023

      W piątek, 10 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w szkolnym konkursie recytatorski, który odbył się jeszcze przed feriami. Udział w nim wzięli uczniowie zarówno klas technikum, jak i szkoły branżowej I stopnia. Uczestnicy interpretowali wybrany przez siebie utwór poetycki, stosując się do kryteriów konkursowych.

      Pokonując stres, recytatorzy zaprezentowali swoje, coraz rzadziej spotykane w czasach smartfonów i komputerów, umiejętności: wrażliwość artystyczną, ciekawą intonację oraz dykcję.

      Miło nam przedstawić najlepszych w naszej szkole:

      I miejsce ex aequo Monika Żaczkiewicz z klasy 4d oraz Dominika Szewczyk z klasy 4ap

      II miejsce Kornelia Gołda z klasy 2d

      III miejsce Maciej Cygan z klasy 2fp

      Wyróżnieni zostali: Jakub Czarnecki z klasy 1msp, Łoszak Amelia z klasy 2fp, Oliwia Gola z klasy 1cep, Piotr Okrój z klasy 3fp, Wiktoria Danasiewicz z klasy 2gp.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

      28.02.2023

      3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od tego czasu czcimy ich walkę i ofiarę.

      Z tej okazji klasy 1ecp oraz 4fp przygotowały prezentację multimedialną dla uczniów klas pierwszych, która przybliżyła młodzieży zasięg i zakres walk zbrojnych oraz politycznych Polaków o suwerenność po zakończeniu II wojny światowej. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego żołnierze rozwiązanych oddziałów Armii Krajowej i innych organizacji zbrojnych kontynuowali walkę i dlaczego nazywa się ich żołnierzami wyklętymi albo żołnierzami niezłomnymi.

      Przygotowano także wystawę upamiętniającą bohaterów polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, do której obejrzenia zachęcamy.

     • TŁUSTY CZWARTEK

      20.02.2023

      Tłusty czwartek – to nasza tradycja,

      Więc szybko chwytaj pączki do rączki,

      Bo to świetna kompozycja.

      Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w naszym kraju około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały one nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, ten kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

      Należy jednak pamiętać, że taka słodka przyjemność to około 250 -400 kcal (w zależności od nadzienia i sposobu smażenia). Jednak możemy je zamienić na inny słodki wypiek, także bardzo popularny tego dnia, a mianowicie faworki. Jeden faworek to w porównaniu do pączka tylko- 87 kcal.

      Nie przejmując się kaloriami, kultywujemy wielowiekową tradycję. Pomimo trwających ferii zimowych uczniowie szkoły branżowej na kierunku kucharz, przygotowali w swoich domach ulubione karnawałowe: pączki, faworki oraz oponki.  A oto efekty ich pracy.

     • KONKURS ,,PIZZA JAKĄ LUBIĘ”

      09.02.2023

      W dniu 09.02.2023, w naszej szkole został zorganizowany konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy pod hasłem ,,Pizza jaką lubię”. Wielu z nas ją uwielbia, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Pizza jest daniem smacznym, łatwym i szybkim w przygotowaniu.

      Uczestnicy konkursu pod czujnym okiem opiekunów przygotowali pizzę z najróżniejszymi dodatkami między innymi – kurczakiem, salami, oliwkami czy rukolą. Ich fantazja nie znała granic, więc powstawały małe dzieła sztuki kulinarnej. Jak się okazało pizza to niekoniecznie blat z ciasta drożdżowego z szynką i serem. Uczniowie udowodnili, że można w dowolny sposób zmieniać jej kształt, a także stosować wiele różnorodnych dodatków.

      Głównym celem konkursu było promowanie w środowisku szkolnym młodych adeptów sztuki kulinarnej, doskonalenie umiejętności zawodowych, wymiana doświadczeń oraz rozwijanie własnej kreatywności i pomysłowości.

      W konkursie wzięło udział 7 dwuosobowych drużyn, za co dziękujemy. Każda pizza była pyszna, wszystkie wyglądały smacznie i kolorowo. Komisja w składzie Pani Kierownik Teresa Zawadzak oraz Pan Szymon Klimowicz właściciel i szef pizzerii Lovers  mieli naprawdę trudne zadanie, aby wyłonić zwycięskie drużyny . Po burzliwych obradach, udało się wyłonić 3 pary:

      Miejsce 3

      Wiktoria Golec i Weronika Pianka - uczennice klasy 2 kp

      Miejsce 2

      Bartłomiej Golec i Piotr Chmielewski - uczniowie klasy 2 kp

      Miejsce 1

      Aleksandra Tomczyk i Kornelia Gołda - uczennice klasy 2dp

      Laureaci konkursu zostali nagrodzeni Voucherami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Miłą niespodziankę dla pozostałych uczestników konkursu przygotował Pan Szymon w postaci dodatkowych voucherów na pizzę.

      Wszystkim uczestnikom, jury oraz sponsorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

      Małgorzata Wrześniewska

      Magdalena Lalak

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie