• „ZVOLENIANA. HISTORIE W PRZEDMIOTACH UKRYTE”

      20.05.2022

      We wtorek, 17 maja 2022 roku, klasa 1dp w ramach lekcji języka polskiego, odwiedziła Muzeum Regionalne w Zwoleniu. Pani przewodnik opowiedziała młodzieży o historii Zwolenia utrwalonej w rodzinnych pamiątkach, które można zobaczyć na tytułowej wystawie. „Zvoleniana. Historie w przedmiotach ukryte” prezentuje fotografie, dokumenty, przedmioty codziennego użytku, a także wiele innych pamiątek, które stanowią jakże piękną i bogatą historię naszego miasta.

      W części warsztatowej spotkania uczniowie, pracując w grupach, tworzyli hasła reklamowe wybranego rekwizytu promujące Zwoleń.

      Wystawa wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród uczniów, którzy z zaciekawieniem poznawali historię swojej małej ojczyzny.


      Marta Dziara-Płachta

     • UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD LAUREATOM POWIATOWEGO KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO – MATEMATYCZNYCH

      12.05.2022

      W czwartek, 12 maja 2022r. w Zespole Szkół Rolniczo – Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Zagadek Logiczno – Matematycznych.

      Miło nam poinformować, że zwycięzcami konkursu zostali:

      I miejsce: Mateusz Szmigiel, Publiczna Szkoła Podstawowa w Przyłęku;

      II miejsce: Aleksandra Jaworska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Babinie;

      III miejsce: Jakub Nowicki, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej św. Jadwigi w Rawicy.

      Celem konkursu było promowanie i rozwijanie zainteresowania do zagadek logiczno-matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych, pobudzanie aktywności poznawczej oraz wyłonienie osób wyróżniających się szczególnymi umiejętnościami w zakresie logicznego i matematycznego rozumowania.

      Droga do osiągnięcia sukcesu nie była łatwa. Należało najlepiej rozwiązać arkusz z pierwszego i drugiego - finałowego etapu konkursu, dlatego wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy zapału oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji w przyszłosci.

      Serdecznie dziękujemy Staroście Powiatu Zwoleńskiego Panu Stefanowi Bernaciakowi za objęcie patronatu nad konkursem.

      Podziękowania kierujemy także pod adresem Rekord Grupy Mediowej za patronat medialny i promocję naszej szkoły.

      Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu:

      Panu Kamilowi Soleckiemu i Bartłomiejowi Piątek - właścicielom firmy Bajka,

      Panu Grzegorzowi Młyńskiemu - prezesowi Klubu Sportowego Orlęta Zwoleń,

      Panu Tomaszowi Grzeszczykowi - właścicielowi firmy Metrol,

      Panu Radosławowi Banasikusługi budowlane.

      Zwycięzcom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Cieszymy się z waszego sukcesu i z tego, że wspólnie mogliśmy go dziś świętować! Dziękujemy także wszystkim gościom, którzy przybyli na uroczystość.

     • REKRUTACJA 2022/2023

      12.05.2022

      Uwaga! Od 16 maja kandydaci do klas pierwszych mogą składać wnioski o przyjęcie do ZSR-T w Zwoleniu! 😀 U nas zdobędziesz fachową, praktyczną wiedzę z wielu dziedzin. Serdecznie zapraszamy!

      Oferta naszej szkoły i zasady rekrutacji w zakładce REKRUTACJA oraz KIERUNKI KSZTAŁCENIA.

     • POWIATOWY KONKURS ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH ROZSTRZYGNIĘTY

      09.05.2022

      Zmagania finalistów Powiatowego Konkursu Zagadek Logiczno – Matematycznych dobiegły końca!

      Przedstawiamy listę laureatów:

      I miejsce: Mateusz Szmigiel      

      Publiczna Szkoła Podstawowa w Przyłęku

      II miejsce: Aleksandra Jaworska

      Publiczna Szkoła Podstawowa w Babinie

      III miejsce: Jakub Nowicki           

      Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej św. Jadwigi w Rawicy

       

      SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM KONKURSU!

      W dniu 6 maja 2022r. w Zespole Szkół Rolniczo Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu odbył się drugi – finałowy etap konkursu, na który przybyło 17 uczniów wraz z opiekunami. Dyrektor szkoły Pan Arosław Jakóbik wręczył finalistom dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostę Powiatu Zwoleńskiego Pana Stefana Bernaciaka.

      Po części oficjalnej uczniowie przystąpili do rozwiązywania arkusza finałowego, który zawierał 6 zadań z zakresu logiki i matematyki. Na koniec organizatorzy konkursu zaprosili gości na wycieczkę po obiektach szkolnych. Zobaczyli oni między innymi wyposażenie pracowni, hale sportową i nowe boisko. Uczniowie z klasy 2fp technikum informatycznego przygotowali dla finalistów krótki pokaz, podczas którego opowiedzieli jak powinno być wyposażone stanowisko do montażu komputera i zademonstrowali montaż kilku podzespołów. Następnie, uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda montaż okablowania wykorzystywanego w budowie sieci LAN. Natomiast uczennice z klasy 2ap technikum architektury krajobrazu pochwaliły się przygotowanymi podczas lekcji pięknymi projektami, opowiedziały co przedstawiają i czym się charakteryzują. Goście mieli czas, żeby porozmawiać z uczniami naszej szkoły, dopytać się o interesujące ich zagadnienia i być może nawiązać nowe znajomości.

      Zaproszeni uczniowie, jak i przybyli z nimi nauczyciele, byli pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych pokazów.

      Dziękujemy wszystkim finalistom! Było nam bardzo miło gościć Was w progach naszej szkoły!

      Powiatowy Konkurs Zagadek LOGICZNO – MATEMATYCZNYCH organizowany jest przez nauczycieli z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Zwoleńskiego Stefan Bernaciak. Patronat medialny objęła REKORD Grupa Mediowa.

      Uroczyste wręczenie głównych nagród odbędzie się 12 maja 2022r. w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów walki z Faszyzmem w Zwoleniu.Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

      Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!

     • POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

      29.04.2022

      Dnia 29 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Podczas akademii żegnaliśmy klasy: 4ac, 4d, 4e i 4f, których wychowawcami byli: Pani Profesor Bożena Sowińska, Pani Profesor Marta Dziara-Płachta, Pani Profesor Anna Grabara i Pan Profesor Marcin Kaca.

      W czasie uroczystego pożegnania naszych kochanych maturzystów nie zabrakło chwil wzruszenia. Abiturienci mieli okazję uczestniczyć w podróży sentymentalnej dzięki przygotowanym przez młodszych kolegów ze szkoły prezentacjom, przedstawiającym najważniejsze wydarzenia z życia każdej tegorocznej klasy maturalnej. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku! ​​​​​​​

      Pan Dyrektor Arosław Jakóbik i Pan Starosta Stefan Bernaciak we wzruszających przemówieniach podziękowali  maturzystom za wspólnie spędzone lata w murach naszego Technikum, pełne wielu pozytywnych doświadczeń i niezapomnianych chwil.

      Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody i listy gratulacyjne. Wśród wyróżnionych znaleźli się również maturzyści, którzy podczas czteroletniej nauki byli szczególnie zaangażowani w życie klasy i całej społeczności szkolnej. Na koniec Pan Dyrektor Arosław Jakóbik życzył naszym absolwentom sukcesów na egzaminie maturalnym i  w dorosłym życiu, które właśnie się dla nich rozpoczęło!

      Dla tegorocznych maturzystów zakończył się rok szkolny, a także pewien etap w życiu. Cztery lata spędzone razem pozostawią ślady w naszej pamięci, tego możecie być pewni! Zawsze będziemy o Was pamiętać! Życząc Wam powodzenia na maturze, przygotowaliśmy dla Was film. Zapraszamy do jego obejrzenia.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie