• POWIATOWY KONKURS ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

      04.04.2023

      „Tęgie głowy ze Zwolenia” znowu w akcji! W dniu 4 kwietnia 2023r. odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Zagadek Logiczno-Matematycznych. Konkurs jest organizowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu pod patronatem Starosty Powiatu Zwoleńskiego Stefana Bernaciaka.

      Patronat Medialny: Rekord Grupa Mediowa oraz Zwoleń24:

      Drodzy uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych – wiedzieliśmy, że możemy na was liczyć! Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu przystąpiło niemal 200 uczniów z 16 Szkół Podstawowych z powiatu zwoleńskiego i nie tylko. Uczestnicy mieli do rozwiązania arkusz zawierający 6 zadań zróżnicowanych pod względem poziomu trudności. Pojawił się również akcent nawiązujący do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki pierwszego etapu, które zostaną ogłoszone 24 kwietnia 2023r. W tym terminie podamy listę osób zakwalifikowanych do finału, który odbędzie się 8 maja 2023r. w ZSR-T w Zwoleniu. Zaproszeni uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły i na własne oczy zobaczyć nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz bogate zaplecze sportowe.

      Uczniowie naszej szkoły szykują dla gości ciekawe niespodzianki!

      Spośród finalistów kapituła konkursu wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

     • PREDATOR GAMES –TURNIEJ ROZGRYWEK E-SPORTOWYCH Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

      03.04.2023

      Uczniowie z naszej szkoły mają świetną okazję, aby pokazać się nie tylko w nauce, ale też w gamingu. Reprezentacja  Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu startuje w pierwszym sezonie Predator Games – międzyszkolnym, największym w Europie turnieju rozgrywek e-sportowych. Biorą w nim udział uczniowie z całego kraju.

      Dzięki turniejowi Predator Games uczniowie poczują się jak profesjonalni e‑sportowcy. Drużyny z 1024 szkół zmierzą się w czterech grach – Fortnite, League of Legends, Rocket League oraz w szachach.

      Przedstawiam reprezentacje ZSR-T w Zwoleniu:

      FORTNITE

      • Jakub Sekuła kl. 4fp
      • Jakub Opiela kl. 4fp
      • Mikołaj Tyburski kl. 4fp
      • Wiktor Adamiec kl. 1fp

      ROCKET LEAGUE

      • Mateusz Serafin kl. 1fp
      • Kacper Komisarski kl. 1fp
      • Przemysław Urbanek kl. 1fp
      • Bartłomiej Marchewka kl. 4fp

      SZACHY

      • Paweł Rybak kl. 1fp
      • Krystian Solecki kl. 4fp

      LEAGUE OF LEGENDS

      • Dawid Skupień kl. 4fp
      • Łukasz Molendowski kl. 4fp
      • Łukasz Sajnóg kl. 4fp
      • Dominik Pawlak kl. 4fp
      • Filip Cieślik kl. 4fp
      • Igor Jargot kl. 4fp

      Trzymamy za was kciuki i życzymy sukcesów!!!

      Organizatorzy turnieju wierzą, że pasja do gamingu łączy, a związana z nim rywalizacja rozwija. Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla zawodników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą i pedagogami. A my będziemy mogli przekonać się o tym na własnej skórze.

      Turniej rozpoczął się już w piątek, 31 marca. Początkowy etap odbywa się w formule online.

      Finał turnieju Acer Predator Games będzie organizowany stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie, 27 maja 2023 roku. Dla biorących udział uczniów sponsorzy przygotowali nagrody o łącznej wartości 3200000 złotych – bony do sklepu Acer Store, komputery stacjonarne, laptopy i wiele innych.

       

     • WIOSNA W ZSR-T

      02.04.2023

      Zakwitły krokusy, których cebulki zostały posadzone jesienią przez uczniów technikum architektury krajobrazu. Wzeszły też narcyzy i tulipany, ale na ich kwitnienie trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Chociaż aura nas nie rozpieszcza, mamy wiosnę!

     • AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

      29.03.2023

      W naszej szkole regularnie, od dwudziestu lat, organizowane są akcje honorowego krwiodawstwa. Każdego roku uczniowie mają dwie okazje do oddawania krwi. W ten sposób uzyskujemy ponad 30 litrów tego cennego płynu. Akcje organizowane są w październiku i marcu.

      Wielu młodych ludzi przygodę z krwiodawstwem rozpoczęło dzięki akcjom organizowanym u nas i nadal, jako dojrzałe osoby, zgłaszają się na nasze akcje. Z okazji do honorowego oddawania krwi korzystają także mieszkańcy Zwolenia i okolicznych miejscowości. 

      Cieszy nas, że 20 marca ekipa z regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa miała dużo pracy, ponieważ w akcji wzięło udział 33 dawców i udało sie zebrać ponad 14 litrów krwi. 

      Dziękujemy wszystkim za ten szlachetny gest i zachęcamy do udziału w następnych zbiórkach.

     • BOHATER O WIELU TWARZACH

      28.03.2023

      W warsztatach szkolnych Zespołu Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu młodzi kucharze obchodzili Międzynarodowy Dzień Szpinaku.

      Celem święta jest zwrócenie uwagi na właściwości prozdrowotne tego warzywa. Jest ono bowiem źródłem wielu cennych składników mineralnych i witamin, m.in. wit. C, A, E, B6, żelaza, potasu, magnezu oraz kwasu foliowego.

      Wszyscy słyszymy, że szpinak jest zdrowy, ale nie każdy potwierdzi, że jest smaczny. Zdaniem naszych uczniów to kwestia jego przygotowania. Młodzi kucharze postanowili się przekonać, jak wiele dań można przygotować. Liście szpinaku wykorzystali do wielu smacznych potraw m.in. dodając je do pysznych dań, farszu, zapiekanek, a nawet do ciast. W ramach zajęć pod opieką nauczycieli zawodu kucharz młodzież przygotowała:

      - tartę ze szpinakiem i ricottą,

      - babeczki leśny mech,

      - sałatkę z pieczonych batatów na szpinaku,

      - ślimaczki z ciasta francuskiego,

      - kopytka szpinakowe,

      - cannelloni z sosem szpinakowo-serowym.

       

      Przygotowane dania kucharze zaprezentowali zaproszonym gościom. W czasie degustacji  można było przekonać się, że szpinak nie jedno ma imię i jest bohaterem wielu smacznych dań.

     • NABÓR DO POWIATOWEGO KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

      17.03.2023

      Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice z radością informujemy, że ruszamy z drugą edycją konkursu!!! Z pewnych źródeł wiemy, że niektórzy bardzo na to czekali ( Sukces zeszłorocznej edycji zmotywował nas do działania i uświadomił, jak wielka rzesza młodych osób interesuje się logiką, matematyką i chętnie podejmuje wyzwania!

      Nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu organizują drugą edycje Powiatowego Konkursu Zagadek LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH pod patronatem Starosty Zwoleńskiego Pana Stefana Bernaciaka. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Powiatu Zwoleńskiego oraz szkół z okolic powiatu, w których znajdą się uczniowie zainteresowani konkursem. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel poprzez wysłanie karty zgłoszenia uczniów do Konkursu Zagadek Logiczno-Matematycznych na e-maila: konkurs.logmat@gmail.com.

      Zgłoszenia należy przesłać do  28.03.2023r.

      Patronat Medialny: Rekord Grupa Mediowa oraz Zwoleń24

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie