• DOŁĄCZ DO DRUŻYNY DAWIDA

      10.01.2022

      Kochani, w naszej szkole organizujemy zbiórkę dla Dawida chorego na osteosarcomę - nowotwór złośliwy kości. Do akcji włączyli się już chętni nauczyciele, uczniowie i rodzice. Zbiórka zorganizowana będzie w formie datków pieniężnych oraz korków. Prosimy o jak największy odzew, gdyż liczy się czas! Każda złotówka, każdy korek jest na wagę złota!

      Przypominamy jednocześnie, że Dawidowi można pomóc, wpłacając na konto fundacji, pod której opieką znajduje się chłopak. Spieszmy z pomocą, dobro powraca!

      https://fundacjarakiety.pl/marzenia/dawid-gebal/

     • POMÓŻMY DAWIDOWI WYGRAĆ WYŚCIG Z CZASEM

      07.01.2022

      Dawid Gębal jest uczniem pierwszej klasy naszego Technikum Informatycznego. W 2015 roku zachorował na osteosarcomę- nowotwór złośliwy kości z przerzutami do obydwu płuc. Rozpoczęła się walka o jego życie i w ciągu 6 lat Dawid przeszedł wiele poważnych operacji oraz chemioterapii. W tym czasie stracił także swoich najbliższych - tatę i brata. Mimo wszystko dzielnie znosi wszelkie niedogodności związane z chorobą i nie poddaje się. 

      Niestety rak nie daje za wygraną, a stan zdrowia Dawida znacznie się pogorszył. 29 grudnia 2021 roku Instytut Matki i Dziecka odmówił dalszego podawania chemioterapii i chłopak znalazł się pod opieką hospicjum domowego. Sposobem na poprawę rokowań jest wielokrotne przeprowadzenie zabiegu krioablacji,  który nie jest refundowany przez NFZ, a koszt jednego zabiegu to kwota 22 500 zł. Ta nowoczesna terapia to dla Dawida wyścig z czasem o życie i potrzebuje on teraz  Waszego wsparcia! W tej trudnej walce sam nie ma szans, potrzebuje Was!

      Dołączcie do drużyny Dawida i pomóżmy mu spełnić marzenia! Zróbmy wszystko, żeby go uratować! 

      https://fundacjarakiety.pl/marzenia/dawid-gebal/

      Wszystkim, którzy zechcą pomóc Dawidowi w walce o życie, serdeczne podziękowania składa pani Halina Gębal - mama Dawida.

      W sobotę, 8 stycznia 2022 r. w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Przyłęku odbędzie się wyjątkowy Koncert Charytatywny Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie dla Dawida organizuje Zespół Projekt SPS. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

      https://www.facebook.com/events/459997162388136/?ref=newsfeed&__cft__[0]=AZXD-5NKh7R_fviYNRLqVitz-doKCXBnGaXEBQqofO9OJjwkruxuzvGvPGeB9W70l8Z5JkqvQ5r9kywAn72HgxGq9xwxFK_2lFmVhhcP4NpVBaWmX7vIGlPGJQzrba-YarY&__tn__=H-R

     • ATMOSFERA ŚWIĄT – WSPOMNIENIA…

      30.12.2021

      Grudzień to magiczny miesiąc, pełen niespodzianek i radości. Ma on ogromną moc oraz towarzyszy mu wyjątkowa atmosfera. Jeszcze przed nauką zdalną w naszej szkole poczuliśmy ten magiczny czas, a wraz  z nim prawdziwie radosną atmosferę świąt!

      Już na progu i pierwszym piętrze witała nas choinka, mrugały kolorowe lampki, a w salach pojawiły się świąteczne dekoracje. Były też wigilie i kolędowanie w klasowym gronie.

      Ostatnie dwa lata pandemii pokazały nam, jak ważne są chwile wspólnie spędzone, dlatego cieszy nas, że mogliśmy poczuć magię świąt w naszej szkole. Warto o tę atmosferę dbać i wspominać ten cudowny czas. Przypomnijmy…

      Magdalena Tarłowska

      Barbara Bławat

      Samorząd Uczniowski

     • WIGILIA W INTERNACIE

      22.12.2021

      Zgodnie z naszą wieloletnią  tradycją przygotowania do Wigilii rozpoczęliśmy kilka tygodni wcześniej. Jak zwykle bywało -  zaangażowaliśmy  całą społeczność internatu w  przygotowanie ozdób i dekoracji świątecznych oraz zaproszeń dla naszych gości. Cieszyliśmy się  z obecności Dyrekcji i Wychowawców naszych najstarszych wychowanków … Spotkanie wigilijne w roku ubiegłym nie odbyło się  -  trwała nauka zdalna, a internat świecił pustkami. Ostatni raz spotkaliśmy się na Wigilii 16 grudnia 2019 roku – dokładnie dwa lata temu…

      W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Dyrektor Arosław Jakóbik, Pani Dyrektor Aneta Knieć, Pan Dyrektor Paweł Ozga i Wychowawcy: Pani Profesor Anna Grabara – Wychowawczyni Kasi, Pani Profesor Bożena Sowińska – Wychowawczyni Pawła i Pani Profesor Magdalena Szymanowicz – Wychowawczyni Janka i Kamila.

      Tegoroczne spotkanie różniło się nieco od tych sprzed lat, ale było dla nas równie ważne… Jak w ubiegłych latach pojawiła się piękna i pachnąca żywa choinka, była uroczysta część  - pełna refleksji, zadumy – mówiąca  o zwyczajach świątecznych. Były wiersze, kolędy i opłatek. Były też świąteczne życzenia oraz drobne upominki. O oprawę stołu i pierniki dla wszystkich –  zadbała młodzież z CKZ- u – pod opieką Pani Profesor Małgorzaty Wrześniewskiej. Wigilijne  potrawy przygotowały jak co roku nieocenione Panie Kucharki. Przy świątecznym stole  -  przy  dźwiękach kolęd  -  wracaliśmy  we wspomnieniach  do ubiegłych lat ,  pozytywnych chwil  i zwyczajów -  kultywowanych w  domach rodzinnych.

      Uroczystość przebiegła w iście rodzinnej atmosferze. Oby ten radosny nastrój towarzyszył wszystkim   w Nadchodzącym Nowym Roku.                                                                                        

      Wychowawcy

     • SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII

      20.12.2021

      10 grudnia 2021 roku odbył się Konkurs Ortograficzny o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Jego celem było podniesienie kompetencji ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli oraz rozwijanie zainteresowań tajnikami poprawnej polszczyzny.

      Do zmagań przystąpiło aż 42 uczniów naszej szkoły. Cieszy nas tak liczne grono uczestników, którzy pisali pełne pułapek ortograficznych dyktando. Brawo dla Nich! Wszyscy wykazali się świetną znajomością zasad ortografii i umiejętnością ich stosowania.

      Mistrzem ortografii została:

      Magdalena Mroczek z klasy 3ep

      II miejsce ex aequo:
      Jaśkiewicz Patrycja z klasy 2gp

      Krzysztof Wolszczak z klasy 1fp

      III miejsce:

      Maciej Zarański z klasy 3d

       

      Wyróżnieni zostali:

      Dawid Gębal - 1fp

      Iga Cholewa z klasy 2ep

      Maciej Jędraszek z klasy 3d

      Mateusz Drab z klasy 3d

      Martyna Molendowska z klasy 3

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

      Organizatorzy

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie