• 13 GRUDNIA - DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STANU WOJENNEGO

      13.12.2022

      13 grudnia 1981 r., Rada Państwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wprowadziła stan wojenny na obszarze całego państwa. Powstała samozwańcza Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, organ administrujący krajem poprzez wojsko, milicję i inne służby. Rozpoczęły się aresztowania i szykany przeciwników komunistycznej władzy.​​​​​​

      Zespół nauczycieli historii we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Radomiu w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przygotował wystawę 586 dni stanu wojennego. Wystawę można obejrzeć w holu głównym naszej szkoły. Zapraszamy!

     • KIERMASZ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

      13.12.2022

      Zapraszamy na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów technikum architektury krajobrazu, który odbędzie się od 12 do 16 grudnia 2022 roku na przerwach między lekcjami w sali konferencyjnej. Do nabycia również pierniki wykonane przez uczniów w ramach konkursu "Pierniki i pierniczki". Serdecznie zapraszamy!!!

     • WYNIKI KONKURSU ,,PIERNIKI I PIERNICZKI”

      05.12.2022

      W dniu 05.12.22r komisja w składzie Pani W-ce Dyrektor Aneta Knieć, Ks. Marcin Dąbrowski, Pan Marcin Orłowski oceniła  pracę w konkursie ,,Pierniki i Pierniczki”. W staraniach o miano najładniejszego piernika wzięło udział 23 uczniów. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: przestrzenna oraz płaskorzeźba.

      Głównym celem konkursu było propagowanie polskiej tradycji Bożonarodzeniowej oraz Rozwijanie zainteresowań kulinarno-cukierniczych. W rywalizacji na najpiękniejszy piernik wzięli udział uczniowie klas branżowych oraz technikum. Wszystkie prace konkursowe zostały przygotowane zgodnie z regulaminem oraz należytą starannością i pomysłowością.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu ,,Pierniki i pierniczki”  za udział.

      Zwycięzcy- Kategoria  przestrzenna

      1.Weronika Kisio

      2. Gola   Oliwia

      3. Golec Wiktoria

      Zwycięzcy- Kategoria  płaskorzeźba

      1. Kwapisiewicz Maja 

      2. Wielechowski Szymon

      3. Trzy prace exaequo - Kłyszewski Mateusz, Wrześniewska Justyna, Kaczor Oliwia.

      Organizatorzy konkursu:

       Małgorzata Wrześniewska

       Magdalena Lalak

     • WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

      05.12.2022

      W poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród nagrodzonych byli także nasi uczniowie: Patryk Kruszewski z klasy 4f i Górniak Paulina z klasy 2ep.

      Stypendium stanowi dowód uznania za ciężką pracę Patryka i Pauliny, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole. Ich trud i zaangażowanie zostały docenione i znalezli sie w zacnym gronie najlepszych. 

      Naszym Stypendystom i Ich Rodzicom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

     • PODSUMOWANIE III EDYCJI PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ” W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZO – TECHNICZNYCH W ZWOLENIU

      02.12.2022

      Program Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w ramach programu rządowego „Polski Ład” jest ogromnym wsparciem dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego. Przedsięwzięcie ma umożliwić poznawanie środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Dofinansowaniu w 80 proc. podlegają wycieczki jednodniowe do kwoty 5 tys., dwudniowe – do 10 tys. oraz trzydniowe – do 15 tys. zł.

      Zespół Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu za pośrednictwem i przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zwoleniu pozyskał dofinansowanie w wysokości 45 tyś. zł na wyjazdy 208. uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia. Zorganizowano trzy jednodniowe wycieczki: Do Lublina, Kozłówki, Majdanka oraz Oświęcimia dla uczniów technikum, natomiast uczniowie branżowej szkoły I stopnia odbyli wycieczkę do Lublina, Kozłówki, Chełma. Miały miejsce również dwie trzydniowe wycieczki. Pierwsza w Bieszczady dla branżowej szkoły I stopnia a druga na Dolny Śląsk dla uczniów technikum.

      Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych brał udział również w poprzednich dwóch edycjach programu „Poznaj Polskę” realizowanego od września 2021 roku.

                                          Marcin Kaca

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie