• WYCIECZKA DO LUBLINA

      21.12.2023

      Z okazji spóźnionych Mikołajek uczniowie z klas 3ep, 4fp, 3ap, 4ap, 1ap oraz 1fp wraz z nauczycielami: Olgą Zawadzak, Agnieszką Witek oraz Magdaleną Krajewską w dniu 13.12.2023 uczestniczyli w wycieczce do Lublina.

      W Lublinie uczniowie odkrywali miasto z mapą. W połączeniu z zagadkami umieszczonymi w miejskiej przestrzeni zwiedzanie  stało się świetną zabawą. Uczestnicy z mapą w dłoni docierali do różnych obiektów takich jak  zamek, kościoły, kamienice, ale również niewielkie obiekty, często w natłoku zwiedzania pomijane

      Pierwszą część trasy  pokonali z instruktorem, który przypomniał, jak  posługiwać się mapą i nawigować przy jej pomocy. Razem z przewodnikiem odnaleźliśmy kilka początkowych punktów i rozwiązaliśmy wspólnie zadania. Druga część polegała na samodzielnym pokonaniu trasy i dotarciu do miejsc zaznaczonych na mapie oraz rozwiązaniu wielu ciekawych zagadek umieszczonych w przestrzeni Starego Miasta.

      Następnie wybraliśmy  się do kręgielni gdzie aktywnie, w miłej atmosferze spędziliśmy czas.

     • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA NA RZECZ ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO OPIEKUŃCZEGO W ZWOLENIU

      21.12.2023

      W środę 20 grudnia odbył się finał Świątecznej Zbiórki na rzecz Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego w Zwoleniu, zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu i nauczycieli z Zespołu Szkół Rolniczo - Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu.

      Z wizytą do Zakładu udali się pan wicedyrektor Paweł Ozga, organizatorzy zbiórki Agnieszka Molęda i Olga Zawadzak oraz reprezentanci uczniów w towarzystwie Świętego Mikołaja.  Na spotkaniu obecny był dyrektor SPZZOZ pan Zbigniew Młynek a także kierowniczka ZPO pani Henryka Łapczyńska.

      Pacjenci z niecierpliwością czekali na wizytę Świętego Mikołaja i zastanawiali się czym zostaną w tym roku obdarowani. Mikołaj stanął na wysokości zadania - każdy dostał indywidualny prezent i coś pysznego. Odważniejsze panie mocno wyściskały miłego gościa! Wprzędzie było widać rozpromienione twarze, uśmiechy i gesty pełne wzruszenia.

      Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku przyłączyli się do zbiórki:

      Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Gmina Zwoleń, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu, Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu, Szkoła Podstawowa w Grabowie oraz prywatne przedszkole Słoneczko w Zwoleniu.

      Dodatkowo uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zwoleniu przygotowali przepiękne kartki z życzeniami świątecznymi.

      W placówce obecnie przebywa 25 podopiecznych, najstarsza pani ma 102 lata, pacjenci cierpią na schorzenia charakterystyczne dla podeszłego wieku.  Zakład świadczy usługi pacjentom wymagającym całodobowej opieki i pielęgnacji, którzy są niezdolni do samodzielnej egzystencji. Chorzy przebywający w ZPO to osoby leżące lub przemieszczające się na wózkach inwalidzkich lub z asekuracja chodzika. Z usług placówki najczęściej korzystają mieszkańcy Zwolenia i gmin powiatu zwoleńskiego.

      Wspólnymi siłami sprawiliśmy, że Święta Bożego Narodzenia będą dla podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego wyjątkowe i spędzą ten czas w bardziej komfortowych warunkach.  Lista potrzeb została uzgodniona z Panią Henryką Łapczyńską - kierowniczką ZPO. Za zgromadzone środki zakupiliśmy między innymi: dwa chodziki czterokołowe z siedzeniem, materace przeciwodleżynowe, sprzęt rehabilitacyjny i wiele innych artykułów potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu starszych osób. Pracownicy Zakładu zgodnie podkreślają, że taka forma pomocy jest seniorom bardzo potrzebna i liczą na kontynuacje w kolejnych latach.

      Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły naszą akcje! Wspólnie sprawiliśmy, że podopieczni zakładu, pracownicy oraz osoby zaangażowane w zbiórkę - doświadczyli Magii Świąt!

     • TRADYCJA RZECZ ŚWIĘTA… WIGILIA W INTERNACIE

      20.12.2023

      Celebrowanie „świąt wszelakich’’ jest tradycją internatu. Szczególnie traktujemy Boże Narodzenie – najbardziej rodzinne ze świąt. Od wielu lat spotykamy się przed wyjazdem naszych wychowanków do domów rodzinnych – miło jest bowiem spotkać się w gronie bliskich sobie ludzi, życzyć sobie dobrego roku i spotkań z racji kolejnych Wigilii.

      Wieczór upłynął nam w miłej, świątecznej atmosferze. „Nie zabrakło w tym roku niczego; ani białego opłatka, ani sianka pod obrusem’’. Stół pełen świątecznych potraw sprzyjał rozmowom. Jak co roku onieśmieleni i wzruszeni wychowankowie przygotowali uroczystą część wieczoru; wiersze i kolędy…                                        

      „Każdy dzień jest szansą spotkania, czyli pięknego bycia razem. Każdy dzień jest nam dany po to, byśmy ćwiczyli się w spotkaniach; w zwyczajnych małych świętach - w próbach generalnych Wielkich Świąt’’…

                                                                                                                           Teresa Zawadzak

      Całej społeczności szkolnej życzymy zdrowych i spokojnych Świąt:

      „Żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze i niepokoje zgasły

      By żaden człowiek nie był obcy

      Żeby nie było samotnych

      Byśmy umieli się dzielić sercem jak opłatkiem…’’                                     

                                                             wychowawcy

      Więcej zdjęć w zakładce internatu

     • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ STROIKÓW

      15.12.2023

      Cześć wszystkim miłośnikom świątecznego klimatu🎄! Przypominamy, że  w naszej szkole trwa Kiermasz Stroików Świątecznych, które mogą stać się prawdziwą ozdobą Waszych domów. Nie możecie przegapić tej okazji! Zapraszamy Was do zapoznania się z niesamowitymi efektami pracy naszej młodzieży. Kiermasz będzie czynny do środy, 20 grudnia 2023 r. 

      Bądźcie częścią tej niesamowitej atmosfery Bożonarodzeniowego czasu, wzbogaćcie swoje domy o niepowtarzalne stroiki, które zostały stworzone specjalnie dla Was.

      Serdecznie zapraszamy! 🤩🎄

     • KIERMASZ STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH

      12.12.2023

      🎄✨Nie możemy doczekać się Świąt Bożego Narodzenia, dlatego uczniowie technikum architektury krajobrazu ZSR-T w Zwoleniu przygotowali coś specjalnego. Już od środy 13-go grudnia przez cały tydzień będą do Waszej dyspozycji na naszym kiermaszu stroiki świąteczne wykonane z miłością i pasją przez utalentowaną młodzież. 🌿❄️​​​​​​​

      Kiermasz odbędzie się w sali konferencyjnej naszej szkoły, a oferta jest naprawdę bogata i różnorodna! Wszystkie stroiki będą dostępne do zakupu na przerwach, abyście mogli wybrać coś wyjątkowego dla siebie lub swoich bliskich. 💫✨

      Zdjęcia, które zamieściliśmy, to tylko niewielka część naszego bogatego asortymentu. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu! 🌟🌲

      Serdecznie zapraszamy! Udanych zakupów 🎅🎁

     • PIERNIKI I PIERNICZKI-PRZYPOMINAJKA

      07.12.2023

      Chcemy przypomnieć Wam o niesamowitym konkursie, który odbywa się właśnie w naszej szkole - ,,Pierniki i pierniczki"! To doskonała okazja, aby podziwiać i docenić naszych utalentowanych uczniów, którzy tworzą najpiękniejsze wypieki świąteczne. Każda osoba z naszej społeczności szkolnej może oddać swój głos na najbardziej kreatywny i perfekcyjnie wykonany piernik. Oddawajcie głosy i dajcie szansę piernikowej magii rozkwitnąć w naszej szkole! Nie zwlekajcie! 

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie