• WKRÓTCE AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

      14.03.2022

      Przypominamy i zarazem zapraszamy wszystkich aktywnych krwiodawców, a także osoby chcące oddać krew po raz pierwszy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się 30 marca. Wówczas, na parkingu naszej szkoły zaparkuje specjalistyczny ambulans do poboru krwi. Oddawanie tego drogocennego płynu odbywać się będzie w godzinach 8:15 – 12:00.

      Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat do zaangażowania się w tę akcję. Wszelkich informacji udziela p. Katarzyna Borowska – szkolna koordynatorka honorowego krwiodawstwa.

      Dawcą krwi może zostać!

       

     • WYDZIAŁ POLONISTYKI UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO W KRAKOWIE OGŁASZA KONKURS

      19.03.2022

      Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia organizuje od 21 lutego do 21 marca 2022 roku Miesiąc Języka Ojczystego. W ramach tego przedsięwzięcia odbędą się konkursy. 

      VII Ogólnopolski Konkurs na gadkę “Gadajcie, w co Wasze dziadki się we wsi bawili”.

      Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy konkursowej w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego niewierszowanego, oryginalnego (czyli wcześniej nieprezentowanego) monologu na zadany temat. Konkurs nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!

      W konkursie poza nagrodami głównymi przyznanymi przez jury złożone z profesorów Wydziału Polonistyki UJ, zostaną również przyznane nagrody publiczności.

      Głosowanie na nagrodę publiczności będzie miało miejsce na facebookowej stronie Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki UJ oraz kanale YouTube Miesiąca Języka Ojczystego.

      III Edycja Konkursu „Twoja dzielnica — Twoja mównica”.

      Udział w konkursie polega na stworzeniu oryginalnej pracy literackiej, w której zostanie zaprezentowana wybrana odmiana środowiskowa języka polskiego (np. język lekarzy, kolejarzy, muzyków, mechaników itd.). Gatunek pracy jest dowolny – może być to opowiadanie, wiersz, piosenka, scenariusz itd.

      Kierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

      Terminy: 

      • Koniec nadsyłania prac konkursowych — 5 kwietnia 2022 r. 
      • Ogłoszenie wyników I etapów konkursów — do 10 kwietnia 2022 r. 
      • Wszyscy finaliści zostaną poinformowani w jakiej formie odbędzie się finał do 10 kwietnia. Podczas finałów zostaną ogłoszone wyniki konkursów. 

      Szczegóły oraz regulaminy z formularzami zgłoszeniowymi!

     • OGŁASZAMY NABÓR DO POWIATOWEGO KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

      10.03.2022

      Nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu organizują Powiatowy Konkurs Zagadek LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH pod patronatem Starosty Zwoleńskiego Pana Stefana Bernaciaka. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Powiatu Zwoleńskiego oraz szkół z okolic powiatu, w których znajdą się uczniowie zainteresowani konkursem. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel poprzez wysłanie karty zgłoszenia uczniów do Konkursu Zagadek Logiczno-Matematycznych na e-maila: konkurs.logmat@gmail.com.

      Zgłoszenia należy przesłać do  21.03.2022r.

      Patronem medialnym konkursu jest REKORD Grupa Mediowa.

      Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

      Celem konkursu jest promowanie i rozwijanie zainteresowania do zagadek logiczno-matematycznych wśród młodych osób, pobudzanie aktywności poznawczej oraz wyłonienie osób wyróżniających się szczególnymi umiejętnościami w zakresie logicznego i matematycznego rozumowania. Chcemy młodym ludziom, którzy zdecydują się na udział w konkursie pokazać, że matematykę da się polubić i że osiągnięcie sukcesu jest w zasięgu ich możliwości!

      Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie:

     • SUKCESY W 67. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

      16.03.2022

      Miło nam poinformować, że Kinga Tuszyńska z klasy 2ap została wyróżniona w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Dom Kultury w Zwoleniu. Uczennica pięknie wykonała „Stokrótki” Juliusza Słowackiego i fragment „Berenice” Edgara Allana Poe. Recytatorka pilnie ćwiczyła trudną sztukę recytacji pod czujnym okiem pani Marty Dziary- Płachty. 

      Jesteśmy także dumni z Moniki Żaczkiewicz, uczennicy klasy 3d, którą do konkursu przygotował instruktor teatru Domu Kultury w Zwoleniu. Monika, jako laureatka powiatowych eliminacji, zaprezentuje się już wkrótce w Warszawie.

      Obu naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Trzymamy kciuki!

    • AKCJA POMOCY UKRAINIE TRWA NADAL
     • AKCJA POMOCY UKRAINIE TRWA NADAL

      12.03.2022

      Drodzy Darczyńcy! W tym trudnym czasie, gdy bezpośrednio za naszymi granicami toczy się wojna, pokazaliście, że nasi sąsiedzi mogą na Was liczyć. Po raz kolejny pokazaliście SWOJĄ WIELKĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I OFIARNOŚĆ.

      Za wszystko serdecznie dziękujemy i  informujemy, że zbiórka darów trwa nadal! Przyjmujemy je w sali 205. Liczy się każda pomoc!

      W tym tygodniu zbieramy:

      - zabawki, gry, puzzle;

      - mazaki, kredki, kolorowanki;

      - śpiwory, pościel, ręczniki.

      Samorząd Uczniowski

    • DZIEŃ BEZ PLECAKA
     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

      11.03.2022

      Dziś, 11 marca uczniowie naszej szkoły postanowili zostawić tradycyjne torby lub plecaki w domu i wymienić je na inne pomysłowe nosidła. Były chlebaki, kosze, walizki, wózki, wózeczki i inne.

      Oczywiście, przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Akcja wywołała nie jeden uśmiech i naładowała pozytywną energią na resztę dnia, a kreatywność uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

      Zobacz fotorelację!😊😊😊

      Samorząd Uczniowski

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie