• NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE ,,NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ"

      31.01.2024

      Młodzież ZSR-T, każdego miesiąca bieżącego roku szkolnego, bierze udział w tegorocznej edycji kinowego projektu ,,Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Projekcje filmowe odbywają się w kinie Świt i rozpoczynają od krótkiego wykładu, którego celem jest przekonanie widza do bliższego kontaktu z dziełem filmowym.​​​​​​​​​​​​​​

      Warto podkreślić, że sztuka filmowa może stanowić ciekawy kontekst na maturze z języka polskiego i pomóc uczniom w lepszym zrozumieniu motywów literackich, dlatego w tym tygodniu uczestniczyliśmy w projekcji filmu dokumentalnego ,,Dziennik z podróży".

      Bez wątpienia inicjatywa ,,Nowe Horyzonty" jest doskonałym przykładem na to, jak można połączyć naukę z rozrywką. Dzięki tego typu działaniom młodzież ma szansę rozwijać kreatywność i rozbudzić ciekawość świata.

     • STUDNIÓWKA 2024 - TYLKO JEDEN MOMENT W PAMIĘCI... 💃🕺

      22.01.2024

      Studniówka tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych odbyła się w ,,Dworku Anna” i była pełna wzruszeń, zabawy oraz wyjątkowych chwil, które na stałe zapadną w pamięć uczestników, a 20 stycznia 2024 roku to data, którą długo będą wspominać.

      Na studniówkę przybyło wielu zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Wicestarosta Powiatu Zwoleńskiego - Waldemar Urbański, Burmistrz Zwolenia - Arkadiusz Sulima, Przewodniczący Rady Powiatu Zwoleńskiego - Piotr Fijołek, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Zwoleń - Paweł Sobieszek, a także przedstawiciele Rady Rodziców - Agnieszka Skrzypek i Marianna Fijołek. Było to zaszczytne towarzystwo.

      Oficjalną część wieczoru, rozpoczęły uczennice klas 5ap, 5gp i 5ep - Katarzyna Gregorczyk, Wiktoria Olszewska, Dominika Szewczyk, Maja Biernat i Nela Bojek. Wszystkie pięknie zaśpiewały utwór ,,Jeden moment", wprowadzając nas w niepowtarzalny nastrój tego balu.

      Następnie, prowadzenie tej części wieczoru powierzono Wiktorii Kwaśnik z klasy 5ep, Ewie Gorzelewskiej z klasy 5ap, Sandrze Gorczycy z klasy 5ep, Stanisławowi Skrzypkowi z klasy 5gp, Danielowi Świadkowi z klasy 5dp oraz Filipowi Cieślikowi z klasy 5fp. Wszyscy spisali się doskonale, prezentując gościom kolejne punkty programu.

      Warto podkreślić, że nie zabrakło podziękowań i kwiatów dla dyrekcji, rodziców, nauczycieli oraz wychowawców, którzy wpływają na edukację uczniów i trudzą się, aby w ich codziennym szkolnym życiu czuli się jak najlepiej. Ogromne podziękowania złożono również pani Magdalenie Szymanowicz – to dzięki niej polonez wypadł tak efektownie.

      Następnie swoje przemówienie zaprezentował pan dyrektor Arosław Jakóbik. Dziękując  młodzieży  oraz rodzicom za zaufanie, którym obdarzyli naszą szkołę pięć lat temu, podkreślił, że w tym roku przypada 99. rocznica powstania szkół rolniczych – również naszej. Nawiązując do podziękowań ucznia Stanisława Skrzypka, wspomniał, że ZSR-T zapewnia odpowiednie warunki do skutecznego zdobywania wiedzy i jest to również zasługą organu prowadzącego. Na zakończenie życzył abiturientom zdania matury, a tego wieczoru udanej oraz niezapomnianej zabawy.

      W kolejnych przemówieniach usłyszeliśmy Wicestarostę Powiatu Zwoleńskiego - Waldemara Urbańskiego, który odczytał list od pana Starosty - Stefana Bernaciaka oraz złożył życzenia wszystkim uczestnikom studniówki. Dodał, że mile wspomina lata pracy w naszej szkole. Słowo zabrał również Burmistrz Zwolenia - Arkadiusz Sulima, który jest także absolwentem ZSR-T, o czym wspomniał, życząc wszystkim obecnym niezapomnianej zabawy. W imieniu Rady Rodziców przemówiła pani Agnieszka Skrzypek, dziękując za opiekę i edukację ich dzieci.

      Oficjalna część zakończyła się pięknym i dostojnym polonezem.

      Niebawem wszyscy przenieśli się na parkiet, gdzie trwała już zabawa do białego rana. Były tańce, żarty i doskonała muzyka, tworzące niepowtarzalną atmosferę tego wyjątkowego wieczoru, bo jak śpiewały dziewczęta -,,tylko jeden moment mam w pamięci, tylko jeden, który trwa” 💖.

      Dziękujemy wszystkim 💖, którzy przygotowali nas do tego wieczoru:

      • dyrekcji;
      • naszym rodzicom;
      • wychowawcom - pani Beacie Olczyk, pani Monice Grzeszczyk, pani Magdalenie Tarłowskiej i panu Adamowi Bartosiewiczowi.

      Podziękowania kierujemy także pod adresem pani Magdaleny Szymanowicz za niezapomnianego poloneza i pani Anety Dziadosz, która wspierała nasze koleżanki w próbach śpiewu.

      Wkrótce więcej zdjęć, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na portalu internetowym ,,Echo dnia" oraz stronie Starostwa Powiatowego w Zwoleniu

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY😊

      12.01.2024

      Tuż przed feriami, 10.01.2024 roku, uczniowie klas: 3fp, 2ecp, 1fp, 2fp wraz z wychowawczyniami: Justyną Kaszubą, Izabelą Skrzypek- Markiewicz oraz Renatą Ozgą, wybrali się na wycieczkę do Warszawy😍.

      Stadion PGE Narodowy- największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, a także jeden z symboli Warszawy, wybudowany został na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. To nie tylko dom piłkarskiej reprezentacji Polski. To także jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, w którym na żywo można uczestniczyć w wielu sportowych i rozrywkowych wydarzeniach. Chcąc poczuć chociaż odrobinę tego klimatu, wybraliśmy się trasą turystyczną „Poczuj się jak VIP”. Wśród licznych, ciekawych opowieści pana przewodnika, udało się nam wejść do sektora V 😍😊 (sektor VIP dla najważniejszych gości areny). Następnie odwiedziliśmy dwie, bardzo prestiżowe loże- Kryształową i Platynową.  Zwiedziliśmy kolejno: Biznes Klub, Press Room, strefę biznesu. Wiele radości sprawił nam pobyt w szatni reprezentacji, gdzie każdy mógł dotknąć koszulki ulubionego piłkarza lub zajrzeć do jego szafki😊. Nie obyło się również bez obejrzenia strefy odnowy biologicznej, czy wyjścia na płytę boiska. Wiele emocji wzbudziła wizyta w stadionowym areszcie. Wśród śmiechu i żartów, każdy mógł się poczuć jak niesforny kibic zamknięty za kratkami. Wycieczkę po PGE Narodowym dopełniło wejście na Punkt Widokowy.

      Kolejnym celem naszej wyprawy było Stare Miasto, tętniące życiem centrum turystyczne z uliczkami wybrukowanymi kostką i średniowiecznymi budynkami, odnowionymi po II wojnie światowej. Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski to pierwsze miejsca, które zobaczyliśmy. Nie mogliśmy również zapomnieć o Rynku i stojącej w jego centrum Syrenki. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy pozostałości murów obronnych Warszawy, czyli zrekonstruowany Barbakan, który zdecydowanie wyróżnia się swoją bryłą nawet wśród historycznych budynków Starego Miasta. Nie pominęliśmy także Pomnika Jana Kilińskiego, czy Pomnika Małego Powstańca.

      Po spacerze przyszła pora na rozgrzewkę w Hangar 646. Park Trampolin Gocław - centrum nieskończonej zabawy i aktywności dla wszystkich. Przetestowaliśmy nie tylko ponad  60 trampolin różnego rodzaju o różnym stopniu wybicia, ale także zjeżdżalnie, tyrolkę, wieżę skoków i wiele innych atrakcji😊. W tym rewelacyjnym miejscu 2 godziny minęły nam bardzo szybko. To była fantastyczna integracja oraz czas pełen radości, emocji i wrażeń😍.

      Opiekun wycieczki 

      Justyna Kaszuba

     • II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU "PIERNIKI i PIERNICZKI"

      04.01.2024

      Wyniki konkursu:

      I miejsce

      w kategorii przestrzennej

      II edycji Szkolnego Konkursu „Pierniki i pierniczki” w roku szkolnym 2023/2024

      dla

      Julii Dypy z klasy 1kp

       

       II miejsce

      w kategorii przestrzennej

      II edycji Szkolnego Konkursu „Pierniki i pierniczki” w roku szkolnym 2023/2024

      dla

      Karoliny Faryny z klasy 1kp

       

       I miejsce

      w kategorii płaskorzeźba

       II edycji Szkolnego Konkursu „Pierniki i pierniczki” w roku szkolnym 2023/2024

      dla

      Jana Yarovenko z klasy 3kp

       

      II miejsca

      w kategorii płaskorzeźba

      II edycji Szkolnego Konkursu „Pierniki i pierniczki” w roku szkolnym 2023/2024

      dla

      Maksymiliana Lachtary z klasy 3kp

       

      I miejsce

      w kategorii NAGRODA PUBLICZNOŚCI

      II edycji Szkolnego Konkursu „Pierniki i pierniczki” w roku szkolnym 2023/2024

      dla

       Karoliny Faryny z klasy 1kp

       

       

      Organizatorzy:

      Małgorzata Wrześniewska

      Marzena Morawska

      Beata Świąder

      Katarzyna Krzyśko-Płachta

     • KOLĘDOWANIA CZAS

      22.12.2023

      W piątek, w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie, które przyniosło radość i ciepło serca. Tego dnia spotkaliśmy się, aby wspólnie kolędować. Była to niezwykła chwila, w której wszyscy razem oddawaliśmy się magii świąt. Otwarte serca, pogodne twarze i piękne dźwięki kolęd sprawiły, że czuliśmy się jak jedna wielka rodzina🎄✨.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wspólnego kolędowania. Dziękujemy księdzu Marcinowi Dąbrowskiemu za przeczytaną lekturę ,,Pisma Świętego” i cudowny występ, Panu Dyrektorowi za życzenia świąteczne i wręczenie nagród w szkolnym konkursie ,,Pierniki i pierniczki”. Dziękujemy wszystkim solistom oraz grupom wokalnym za ich wspaniałe występy, a także Samorządowi Uczniowskiemu, dzięki któremu mogliśmy na nowo odkrywać piękno polskich kolęd, ich treść i duchowe przesłanie.🎄✨

      Nie mogło zabraknąć uczestników akcji Szlachetna Paczka, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i emocjami związanymi z pomocą potrzebującym w okresie świąt. Ich relacje dotknęły naszych serc i skłoniły do jeszcze większej refleksji nad tym, jak dbać o drugiego człowieka, szczególnie w tym magicznym czasie.

      Niech to wspólne śpiewanie kolęd będzie kontynuowane przez wiele kolejnych lat, a atmosfera świąt Bożego Narodzenia zawsze będzie nas otaczać. Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Niech Boże Narodzenie wniesie do waszych serc wiele miłości, szczęścia i nadziei.

      Szczęśliwych Świąt! 🎄✨

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie