• UWAGA! ZMIANA TRYBU NAUCZANIA!
     • UWAGA! ZMIANA TRYBU NAUCZANIA!

      13.02.2022

      Z radością informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 21 lutego 2022r. wracamy do nauki stacjonarnej.

     • 30. FINAŁ WOŚP

      02.02.2022

      DLA ZAPEWNIENIA NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW DIAGNOSTYKI I LECZENIA WZROKU U DZIECI

      30 stycznia 2022 roku odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczestniczyli wolontariusze Zespołu Szkół Rolniczo Technicznych.

      W tym roku zgłosiło się 10 chętnych uczniów. Niestety, z powodu sytuacji epidemicznej w naszym kraju, ostatecznie w niedzielę kwestowało 6 wolontariuszy. Pomimo niesprzyjającej aury nasi dzielni ochotnicy wytrwale, do późnych godzin popołudniowych, zbierali pieniądze do puszek w różnych miejscach Zwolenia.

      Duży zapał i zaangażowanie młodzieży przyczyniły się do zebrania łącznej kwoty 3.938,50 złotych. Rekordzistką okazała się uczennica klasy Iwp, która zebrała 1223,89 zł. Młodzieżą opiekowały się panie Ilona Ciecieląg oraz Magdalena Krajewska.

      Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły i wdzięczni za ich empatię oraz chęć niesienia pomocy innym. Dziękujemy za dobre serce i bezinteresowne wsparcie 30. finału WOŚP. Wszystkim gratulujemy! 😊😊😊

      Ilona Ciecieląg

     • STUDNIÓWKA 2022. TAK BAWILI SIĘ MATURZYŚCI…

      30.01.2022

      Wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości rozpoczęli maturzyści naszego Zespołu Szkół Rolniczo - Technicznych, którzy w sobotę, 29 stycznia, bawili się na Studniówce w Sali Bankietowej „Alicja” w Kałkowie.

      Tuż po godzinie 18 głos zabrali przedstawiciele tegorocznych abiturientów. Szkoła, to nie tylko gmach czy budynek, w którym zakuwa się regułki i twierdzenia… To atmosfera, ciepło, drugi dom… Tak jest i z naszą szkołą – mówili maturzyści. Nie zabrakło również kwiatów, wzruszających przemówień i podziękowań dla Dyrekcji, Wychowawców oraz Grona Pedagogicznego.

      Podniosły nastrój towarzyszył przemówieniu Pana Dyrektora Arosława Jakóbika, który ciepłymi słowami powitał uczniów, życząc im jednocześnie wytrwałości, szczęścia oraz pomyślności w realizowaniu marzeń i pragnień, a tej nocy udanej zabawy. Przeczytał także list od starosty zwoleńskiego Stefana Bernaciaka i burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy, skierowany do maturzystów naszego technikum.

      Swój wielki bal uczniowie uhonorowali tradycyjnym polonezem, do którego przygotowała ich pani Magdalena Szymanowicz. Była piękna choreografia, figury, przejścia i ukłony w takt muzyki. Emocji nie brakowało, a całości dopełniły eleganckie garnitury, klasyczne muchy i wizytowe stroje dziewcząt. Każdy prezentował się wspaniale.

      W maju do egzaminu dojrzałości przystąpią uczniowie czterech klas maturalnych, a swoich wychowanków pożegnają: Pani Bożena Sowińska, Pani Anna Grabara, Pani Marta Dziara- Płachta i Pan Marcin Kaca. Podczas balu przyszłym absolwentom towarzyszyli także: Pan Dyrektor Arosław Jakóbik, Pani Wicedyrektor Aneta Knieć, Pan Wicedyrektor Paweł Ozga oraz Pani Agnieszka Skrzypek i Pan Marek Winsztal, przedstawiciele Rady Rodziców.

      Po tylu serdecznościach nadszedł czas na szaloną zabawę w skromnym, ale pełnym energii gronie. Nie pozostało nic innego, jak  wirować na parkiecie do białego rana, bo taki bal zdarza się tylko raz w życiu! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która ukaże się wkrótce. 😊

      Magdalena Tarłowska

      Barbara Bławat

     • PROJEKT EDUKACJI CYFROWEJ „LEKCJA: ENTER” W NASZEJ SZKOLE

      28.01.2022

      Projekt „Lekcja:Enter” to cykl działań prowadzonych w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki, które mają na celu umożliwienie oraz ułatwienie nauczycielom wprowadzenie nowych narzędzi cyfrowych na lekcjach. Realizowany jest przez Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytut Spraw Publicznych.

      W tym roku szkolnym do projektu przystąpili również nauczyciele naszej szkoły. Za nimi kilkadziesiąt godzin szkoleń, dzięki którym nabyli umiejętności korzystania z portali edukacyjnych, elektronicznych materiałów i zasobów dydaktycznych, doskonalili umiejętności edukacyjnego zastosowania różnego rodzaju sprzętu i aplikacji oraz dowiedzieli się, jak tworzyć własne e-zasoby edukacyjne. Szkolenia prowadzone były przez Pana Jacka Kulasę – trenera projektu „Lekcja:Enter”, który przekazał uczestnikom swoją wiedzę nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną, za co serdecznie dziękujemy!

      Przed nimi jeszcze przygotowanie dwóch scenariuszy zajęć z wykorzystaniem poznanych aplikacji oraz zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Scenariusze zostaną opublikowane na platformie „Lekcja:Enter”, a na ich podstawie nauczyciele przeprowadzą „lekcje otwarte”.

      W ramach programu nasza szkoła otrzyma sprzęt multimedialny, dzięki któremu prowadzenie zajęć będzie mogło wyjść poza utarte schematy i scenariusze.

      Magdalena Tarłowska

      Barbara Bławat

     • DZIĘKUJEMY ZA POMOC OKAZANĄ DAWIDOWI

      28.01.2022

      Tuż po Nowym Roku dotarła do nas przykra wiadomość o pogarszającym się stanie zdrowia Dawida Gębali - ucznia klasy pierwszej naszego Technikum Informatycznego.

      O jego chorobie i walce z nią pisaliśmy na naszej stronie internetowej oraz Facebooku. Przypomnijmy, że w 2015 roku u Dawida zdiagnozowano osteosarcomę - nowotwór złośliwy kości z przerzutami do obydwu płuc. Rozpoczęła się więc trudna walka o życie chłopca. W tym czasie Dawid stracił tatę i brata, na których wsparcie zawsze mógł liczyć. Bardzo cierpiał, pozostał sam z kochającą mamą.

      Niestety, rak nie dawał za wygraną, a 29 grudnia 2021 roku Instytut Matki i Dziecka odmówił dalszego podawania chemioterapii. Szansą okazał się kosztowny i nierefundowany przez NFZ zabieg krioablacji.

      Dzięki organizatorce, pani Justynie Kaszubie oraz zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, ruszyła akcja charytatywna. Na początek zaprojektowaliśmy, wydrukowaliśmy i rozwiesiliśmy plakaty oraz ulotki,  a na stronie internetowej oraz FB szkoły ukazały się artykuły. Udało nam się nawiązać także kontakt z instytucjami w Zwoleniu. Do akcji internetowej natychmiast włączyło się Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Gmina Zwoleń - Urząd Miejski w Zwoleniu, Liceum Ogólnokształcące w Zwoleniu, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Szlachetna Paczka. Artykuły ukazały się również w serwisie Echo Dnia Radomskie oraz Echo Dnia Zwoleń.

      Dzięki wsparciu wielu osób, na leczenie Dawida zostały przekazane następujące kwoty:

      2741.98 zł -  pieniądze ofiarowali pracownicy:

      • Starostwa Powiatowego w Zwoleniu,
      • Powiatowego Urzędu Pracy,
      • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,
      • Powiatowego Zarządu Dróg,
      • Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu,
      • Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego,
      • Domu Pomocy Społecznej w Gródku. 

      8560 zł - przekazali:

      • Pracownicy Urzędu Miejskiego w Zwoleniu,
      • Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,
      • Radni Rady Miejskiej w Zwoleniu,
      • Pracownicy Domu Kultury w Zwoleniu,
      • Pracownicy Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu,
      • Publiczne Przedszkole nr 1 w Zwoleniu,
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Tadeusza Sędzielowskiego w Baryczy,
      • Publiczna Szkoła Podstawowa w Sycynie,
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w  Paciorkowej Woli,
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu.

      2001,00zł – zebrali pracownicy i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu.

      1550,00 zł - Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Zwoleniu .

      Do zbiórki cegiełkę dorzucili także pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.

      W naszym Zespole Szkół Rolniczo – Technicznym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodziców udało się zebrać 8340,75 zł.

      Razem udało się nam zgromadzić i przekazać rodzinie kwotę: 23193,73 zł.

      Wiele osób zaangażowało się także w zbiórkę plastikowych korków od butelek. Dużą ich ilość, bo aż 40 worków, przekazała rodzinie Gmina Zwoleń. Pełną parą zbiórka ruszyła również w naszej szkole i w zaledwie kilka dni udało się nam zebrać 226 kg korków. Na tym nie koniec, akcja trwa nadal! Ludzie dobrej woli przynoszą pełne reklamówki i zapełniają kolejne worki, z czego się bardzo cieszymy i dziękujemy!

      Nie sposób wymienić wszystkich osób, które zaangażowały się w całe przedsięwzięcie. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za przychylność w zorganizowaniu tej wspaniałej inicjatywy i bezinteresowną pomoc. Dziękujemy za chęć czynienia dobra, wrażliwość i życzliwość. Za okazane serce, zaangażowanie i wsparcie składamy każdej osobie serdeczne podziękowania. Dziękujemy, że są ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

                                                                                                                         Justyna Kaszuba

    • UWAGA! ZMIANA TRYBU NAUCZANIA!
     • UWAGA! ZMIANA TRYBU NAUCZANIA!

      27.01.2022

      Zgodnie z Rozporządzenia  Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 27 stycznia 2022r. do 27 lutego 2022r. nauka będzie odbywać się w trybie zdalnym. 

      Zajęcia praktyczne w klasach 1mp, 2mp, 3mp i 3m oraz zajęcia praktyczne uczniów CKZ (kucharz) odbywają się stacjonarnie. Młodociani pracownicy uczęszczają na praktyki do pracodawców.

     • RUSZA TRZECIA EDYCJA KONKURSU „POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”

      21.01.2022

      Wszystkich uczniów serdecznie zachęcamy do udziału w 3. edycji konkursu ,,POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940", którego celem jest propagowanie wiedzy na temat Zbrodni Katyńskiej.

      Konkurs przeprowadzony zostanie w kategoriach:

      - plastycznej –  stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”;

      - literackiej –  przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”;

      - tekstu piosenki –  przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

      Prace konkursowe przyjmowane będą do 11 marca 2022r.

      Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. 

      Szczegółowe informacje o inicjatywie oraz regulamin znajdują się na stronie konkursu.  

      Nauczyciele poloniści 

     • III INTERNETOWA AKCJA „PRZECZYTAM 52 KSIĄŻKI W ROKU”

      20.01.2022

      Od początku roku już prawie 18 tys. internautów zadeklarowało na portalu społecznościowym Facebook, że weźmie udział w akcji „Przeczytam 52 książki w roku”. Organizowana od dwóch lat kampania ma promować czytelnictwo.

      „Liczymy na to, że uda się nam zmotywować do regularnego czytania tych, którzy większość czasu spędzają na surfowaniu witryn internetowych. Celowo, z myślą o nich, miejscem naszej akcji jest Facebook – najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie” – powiedział PAP inicjator, koordynator akcji, bloger Marcin Gnat.

      Ci, którzy deklarują udział w akcji, przeczytają średnio jeden tytuł w tygodniu – rok ma przeciętnie 52 tygodnie. „Gatunek, format książki i ilość stron nie liczą się. Ważne, by regularnie czytać” – wyjaśnił pomysłodawca.

       

      PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !!!!!

      DASZ RADĘ…….

      TO NIE MUSI BYĆ 52, MOŻE BYĆ 25 KSIĄŻEK!

      Podejmiesz wyzwanie??? UWAGA! Czytanie uzależnia :)

       

      Biblioteka szkolna ZSR-T w Zwoleniu poleca 52 Book Challenge!

       

      52 Book Challenge PL na Facebooku:
      Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/618472959442135
      Fanpejdż: https://www.facebook.com/52bookchallenge 

      Katarzyna Krzyśko - Płachta

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie