• „ZROZUMIEĆ STATYSTYKĘ”

      05.01.2023

      W ramach X edycji akcji „Zrozumieć statystykę” w roku szkolnym 2022/2023 GUS prowadzi serię zajęć z różnych bloków tematycznych. Celem tych działań jest popularyzowanie wiedzy statystycznej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, mających siedzibę na terenie województwa mazowieckiego. Zajęcia prowadzone są przez pracowników GUS w formie zarówno online jak i stacjonarnej.

      Uczniowie klas technikum ekonomicznego Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, uczestniczyli w zajęciach z trzech bloków tematycznych w formie zdalnej. Lekcje odbyły się na sali konferencyjnej w następujących terminach:

      - 02.12.2022 r., klasa 2ep brała udział w lekcji o tematyce: „Jak poprawnie interpretować dane statystyczne?

      - 08.12.2022 r,. klasa 3ep brała udział w lekcji dotyczącej: „Podstawowych pojęć demograficznych na przykładzie województwa mazowieckiego i Warszawy”.

      - 15.12.2022 r., klasa 4ep brała udział w lekcji na temat: „Rynek pracy w województwie mazowieckim”.

      Uczniowie z zainteresowaniem wzięli udziału w powyższym przedsięwzięciu. Mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami, które będą ich dotyczyć już w niedalekiej przyszłości, w praktyce szkolnej na egzaminie zawodowym oraz w życiu codziennym.

      Marta Dziekan

     • VII EDYCJA OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ - ETAP OKRĘGOWY

      05.01.2023

      Głównym celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Troje naszych uczniów po eliminacjach szkolnych przeszło do kolejnego etapu.

      Etap okręgowy VII edycji Olimpiady Statystycznej, w którym brali udział zakwalifikowani uczniowie naszej szkoły odbył się w dniu 7 grudnia 2022 r. Zorganizowany został ponownie w naszej szkole, w sali informatycznej. Miał formę testu online składającego się z trzech części. Koordynatorem ze stronu Urzędu Statystycznego, który nadzorował wspólnie z komisja szkolną przebieg był pan Marcin Kłys.

      W ramach rywalizacji spośród uczestników z całego województwa zostali wyłonieni finaliści. Nasi uczniowie na etapie okręgowym zajęli następujące miejsca:

      - Patryk Gaweł z klasy 4e technikum ekonomicznego zajął 6 miejsce na 110 uczestników.

      - Jakub Kwaśnik z klasy 4ep technikum ekonomicznego zajął 42 miejsce na 110 uczestników.

      - Martyna Nędzi z klasy 4ep technikum ekonomicznego zajął 51 miejsce na 110 uczestników.

      Wszystkim uczestnikom etapu okręgowego dziękujemy za udział w Olimpiadzie. Specjalne gratulacje dla Patryka za zajęcie wysokiego 6 miejsca w finale okręgowym.

     • WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

      23.12.2022

      W tym roku, po przerwie covidowej, wróciliśmy do wspólnego kolędowania. Ta wspaniała inicjatywa Samorządu Uczniowskiego wpisała się już w  szkolną tradycję i w odpowiednio udekorowanym otoczeniu mogliśmy wysłuchać wspaniałych aranżacji pieśni oraz kolęd bożonarodzeniowych, które przeniosły nas do magicznej krainy świąt.

      Spotkanie rozpoczęły pełne refleksji jasełka, przygotowane pod okiem pana Mateusza Pindakiewicza, a potem usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu solistów, duetów oraz grup nagrodzonych w konkursie „Kolęd i pastorałek”. Na zakończenie piękny utwór „Noel” zaśpiewała dla nas pani Klaudia Bąk, a pan Dyrektor Arosław Jakóbik nagrodził laureatów konkursu „Pierniki i pierniczki”. Było rodzinnie, ciepło i kolorowo. Zobaczcie sami!

     • SZLACHETNA PACZKA - RELACJA

      21.12.2022

      Przyjechaliśmy do Pani Zofii w śnieżny dzień, niemal przedzierając się do jej domku przez zaśnieżony las i zaspy. W progu powitała nas jej synowa, która została uprzedzona o przybyciu wolontariuszy i zaczęliśmy wnosić paczki.

      Pani Zofia nie ukrywała zaskoczenia każdym przyniesionym pakunkiem, na jej twarzy pojawiał się coraz większy uśmiech. Przy otwieraniu paczek była bardzo nieśmiała, najpierw z nami porozmawiała, a dopiero po zachęceniu zaczęła rozpakowywać paczki z pomocą synowej. Ogromną radość sprawiło jej wielkie zapasy środków spożywczych oraz chemii, stwierdziła że w końcu zaoszczędzi trochę pieniędzy. Synowa z kolei bardzo ucieszyła się z zapasu pampersów, które są niezbędne do funkcjonowania jej mamy oraz z brakującego żelazka. Seniorce wyjątkowo spodobało się radio, twierdziła że zawsze o takim marzyła i to będzie jej okno na świat. Bardzo ucieszyła się również z płyt CD z Pismem Świętym, ponieważ jej słaby wzrok nie pozwalał już na samodzielne czytanie. Zdecydowała się nawet na nagranie życzeń dla Darczyńców, które zostały wysłane bezpośrednio do osoby organizującej paczkę. Powiedziała, że w życiu przeżyła wiele trudnych chwil, ale uważa, że ta obecnie przeżywana jest jedną z najszczęśliwszych, bo czasem nawet od najbliższych osób nie uświadczy się tyle dobrego, ile od obcych ludzi dobrej woli. Po rozpakowaniu prezentów i rozmowie złożyliśmy sobie serdeczne życzenia i zapewniliśmy, że będziemy w kontakcie oraz że niebawem znowu odwiedzimy panią Zofię.

      Słowo od Wolontariusza:

      Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom z ZSRT w Zwoleniu oraz każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę do tworzenia paczki dla pani Zofii, za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie w tworzenie prezentu. Dziękuję za wczucie się w historię naszej seniorki i chęć pomocy jej w najlepszy możliwy sposób. Otwartość na jej potrzeby pozwoliła na zakup wielu cennych rzeczy, które ułatwią jej życie. Przyniosło to dużo nadziei oraz radości starszej pani, dla której niewielka izdebka jest całym światem. Korzystając ze świątecznego klimatu chciałabym życzyć Państwu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przede wszystkim dużo radości i niebańskiego pokoju, aby Bóg, który przychodzi do każdego człowieka, znalazł miejsce i w waszym sercu.

     • ŚWIĄTECZNA POMOC DLA ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO-OPIEKUŃCZEGO W ZWOLENIU

      20.12.2022

      W Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem, w okresie przedświątecznym, zorganizowano zbiórkę mającą na celu wsparcie podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Zwoleniu.

      Przekazanie Świątecznych prezentów odbyło się 19 grudnia. Z wizytą do Zakładu udali się pani wicedyrektor Aneta Knieć, organizatorzy zbiórki Agnieszka Molęda i Olga Zawadzak oraz reprezentanci uczniów w towarzystwie Świętego Mikołaja.  Na spotkaniu obecny był dyrektor SPZZOZ pan Zbigniew Młynek a także kierowniczka ZPO pani Henryka Łapczyńska. To był bardzo wzruszający moment dla wszystkich obecnych a w szczególności dla pacjentów, którzy z uśmiechem na twarzy i błyskiem w oku obserwowali kolejność zdarzeń. Podziękowaniom nie było końca i niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Najwięcej pracy miał Święty Mikołaj, który przygotował i rozdał paczki każdemu „grzecznemu” podopiecznemu zakładu.

      Podjęta przez nas inicjatywa spodobała się wielu osobom, co sprawiło, że do zbiórki przyłączyły się kolejne instytucje:

      - Starostwo Powiatowe w Zwoleniu,

      - Gmina Zwoleń,

      - Liceum Ogólnokształcące w Zwoleniu,

      - Szkoła Podstawowa w Przyłęku,

      - Szkoła Podstawowa w Grabowie,

      - Szkoła Podstawowa w Paciorkowej Woli,

      - Publiczne Przedszkole w Zwoleniu.

      Dodatkowo uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zwoleniu przygotowali przepiękne kartki z życzeniami świątecznymi.

      W placówce obecnie przebywa 25 podopiecznych, których średnia wieku wynosi 86 lat, pacjenci cierpią na schorzenia charakterystyczne dla podeszłego wieku.  Opieka i pielęgnacja w zakładzie świadczona jest całodobowo. ZPO jest jednostką publiczną, z opieki mogą korzystać pacjenci z całej Polski, ale najczęściej przebywają w zakładzie mieszkańcy Zwolenia i gmin powiatu zwoleńskiego.

      Dzięki ludziom dobrej woli sprawiliśmy, że te święta będą dla podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego wyjątkowe i spędzą ten czas w bardziej komfortowych warunkach. Lista potrzeb została uzgodniona z Panią Henryką Łapczyńską - kierowniczką ZPO. Za zgromadzone środki zakupiliśmy między innymi: dwa wózki sanitarne,  pościel, prześcieradła na gumkę, ściereczki kuchenne, ręczniki, rogale pod szyje do karmienia, skarpetki. Jak również artykuły chemiczne: płyny do kąpieli, balsamy nawilżające, antyperspiranty w aerozolu, szampony, płyny do golenia, chusteczki.

      Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły naszą akcje! Wspólnymi siłami udało nam się wywołać uśmiech na wielu twrzach!

     • MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

      19.12.2022

      Dnia  06.12.2022r. w naszej szkole odbyły się Finały Mistrzostw Szkoły w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W tym roku szkolnym do rozgrywek zgłosiło się 28 drużyn klasowych. Rozegrano 18 meczy eliminacyjnych i trzy mecze finałowe chłopców, systemem ,,każdy z każdym’’ oraz dwa mecze dziewcząt o III i I miejsce.

      Końcowa klasyfikacja w kategorii dziewcząt :

      I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna klasy    4ag

      II miejsce - drużyna klasy 3agp

      III miejsce -  drużyna klasy 4agp

      IV miejsce - drużyna klasy 1ep

      Najlepszą zawodniczką turnieju została Maria Marek z klasy 4ag , a bramkarką Kornelia Sekuła z klasy 4ag

      Końcowa klasyfikacja w kategorii chłopców:

       I miejsce i Tytuł Mistrza Szkoły zdobyła drużyna klasy 4fp

      II miejsce - drużyna klasy 4d

      III miejsce - drużyna klasy 2fp

      Najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Płachta z klasy 4d, a bramkarzem Patryk Markiewicz z klasy 2fp

      Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie