• PAMIĘTAMY – ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

      13.04.2022

      Wiosną 1940 r. NKWD zamordowało z motywów politycznych blisko 22 tys. polskich  obywateli wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939r. Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy. Stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

      Jeńcy ginęli od strzału w tył głowy. Ofiary zostały pogrzebane w zbiorowych, bezimiennych mogiłach w Katyniu, Charkowie oraz Miednoje. Egzekucje trwały od kwietnia do maja 1940 r.

      Pamiętając o rocznicy, nauczyciele historii przygotowali wystawę upamiętniającą Ofiary Zbrodni Katyńskiej, którą można obejrzeć w holu, na parterze szkoły.

     • WYJŚCIE DO NEKROPOLII RODU KOCHANOWSKICH

      07.04.2022

      W czwartek, 6 kwietnia, klasa 1dp w ramach lekcji języka polskiego uczestniczyła w wyjściu do Nekropolii Rodu Kochanowskich. Uczniowie poznali wnikliwą genealogię rodu Kochanowskich, ciekawą biografię poety, historię herbu Korwin oraz obejrzeli pamiątki sakralne ufundowane przez potomków Jana z Czarnolasu.

      Oglądając sarkofag z prochami rodziny Kochanowskich, znajdujący się w podziemiach zwoleńskiego kościoła, pani przewodniczka opowiedziała o pośmiertnych losach szczątków poety oraz ponownym, niezwykle uroczystym pogrzebie Jana Kochanowskiego, który odbył się 21 czerwca 1984 roku.

     • PIERWSZY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

      06.04.2022

      W dniu 5 kwietnia 2022r. odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Zagadek Logiczno-Matematycznych. Konkurs jest organizowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu pod patronatem Starosty Powiatu Zwoleńskiego Stefana Bernaciaka. Patronat medialny nad konkursem objęła REKORD Grupa Mediowa: 

      Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu przystąpiło ok. 150 uczniów z 7 i 8 klas Szkół Podstawowych z powiatu zwoleńskiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania arkusz zawierający 6 zadań zróżnicowanych pod względem poziomu trudności. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2022r. W tym terminie podamy listę osób zakwalifikowanych do finału, który odbędzie się 5 maja 2022r. w ZSR-T w Zwoleniu. Zaproszeni uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły i na własne oczy zobaczyć nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz bogate zaplecze sportowe.

      Uczniowie naszej szkoły szykują dla gości ciekawe niespodzianki!

      Spośród finalistów kapituła konkursu wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

     • SPOTKANIA Z PRZEDSTAWICIELAMI UCZELNI WYŻSZYCH

      01.04.2022

      W ostatnim czasie maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami i studentami szkół wyższych z naszego regionu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni, a podczas prezentacji otrzymali materiały promocyjne i wskazówki, którymi powinni się kierować przy wyborze atrakcyjnego kierunku studiów. 

      Swoje propozycje przedstawili pracownicy: Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu oraz Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

     • DZIĘKUJEMY HONOROWYM DAWCOM KRWI

      30.03.2022

      Dzisiaj na parkingu naszej szkoły odbyła się po raz kolejny honorowa zbiórka krwi. Od godziny 8:15, w specjalistycznym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, młodzież i pracownicy ZSR-T oraz wszyscy chętni mogli oddać krew dla osób jej potrzebujących: rannych i chorych. 

      Dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi oddano ponad 14 litrów tego życiodajnego płynu, który trafi do szerokiej grupy odbiorców, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! WARTO POMAGAĆ! Ty też możesz!

     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA SPORTOWO

      22.03.2022

      Pierwszego dnia wiosny, 21 marca, odbyły się Finały Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W tym roku szkolnym, po długiej przerwie związanej z pandemią, do rozgrywek zgłosiło się aż 27 drużyn chłopców i 12 drużyn dziewcząt. W efekcie rozegrano 29 meczów eliminacyjnych, a fantastyczna atmosfera oraz wspaniałe samopoczucie dopisywały do samego finału.

      Z przyjemnością informujemy, że tytuł Mistrza Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna klasy 4e.

      II miejsce drużyna klasy 3e,

      III miejsce drużyna klasy 2ep.

      W kategorii chłopców Mistrzem Szkoły w Piłce Siatkowej została drużyna klasy 3fp.

      II miejsce drużyna klasy 2fp,

      III miejsce drużyna klasy 4f,

      IV miejsce drużyna klasy 3msw1p.

      Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Siwiec z klasy 4e, a najlepszym zawodnikiem Patryk Baryła z klasy 4f. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Brawo!

     • „SPOTKANIA Z URZĄDZENIEM THERMOMIX”

      21.03.2022

      W  marcu w Centrum Szkolenia Zawodowego w ZSR-T, gościliśmy przedstawiciela firmy Thermomix, Panią Emilię Rycką. Podczas spotkań zostało przedstawione wielofunkcyjne urządzenie, w którym można sporządzić wiele pysznych i aromatycznych dań. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli kucharze klas III i mieli okazję poznać oraz spróbować wyprodukowanych w bardzo krótkim czasie niezwykle smacznych potraw.

      Pani Emilia przyrządziła między innymi: napój pomarańczowy, kurczak szarpany z bułką na parze z surówką colesław, krem z dyni i batatów. W kolejnym spotkaniu uczniowie klas I i II również zapoznani zostali z urządzeniem Thermomix. W trakcie pokazu przyrządzono: chałkę, masło i bułeczki maślane  wyprodukowane ze śmietanki 30%, zupę ogórkową, kurczaka z ryżem i warzywami, sorbet truskawkowy oraz kawę mrożoną. Powstałe potrawy były przyrządzane w bardzo krótkim czasie ze świeżych produktów, bez sztucznych dodatków oraz konserwantów.

      A teraz trochę historii o urządzeniu!

      Wszystko zaczęło w 1961 roku, gdy na rynku pojawił się uniwersalny robot kuchenny VKM5 firmy Vorwerk posiadający siedem funkcji: mieszanie, wyrabianie ciasta, krojenie, tarcie, miksowanie, mielenie i wyciskanie soku.

      We Francji,  na początku lat 70. narodził się pierwszy mikser podgrzewający Vorwerk, „praojciec” zwany popularnego urządzenia Thermomix. Na przestrzeni lat urządzenie było usprawnianie i wzbogacane o dodatkowe funkcje.

      Nowa generacja urządzenia Thermomix jest bez wątpienia najbardziej intuicyjnym, kompaktowym ze współczesnych sprzętów. Obecnie robot gotuje (również na parze), sieka, wyrabia ciasta, waży, rozdrabnia, miesza, smaży.  W tym samym czasie, w jednym naczyniu możemy zrobić np. 3 daniowy obiad.

      P.S.  Dziękujemy uczennicy klasy III w Milenie Szpaderskiej, z której inicjatywy narodził się pomysł ,,spotkań z urządzeniem Thermomix”.

      Małgorzata Wrześniewska

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
   • sekretariat@zsrtzwolen.pl
   • (+48) 48 676 20 34
   • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
  • Logowanie